Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Gotova stvar, za sledeće sipanje (vrlo uskoro!) Nisotec Autoline Sint 5W40 pa da vidimo!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

Kud svi Turci, tu i mali Mujo. Yahh moreee!  :)

silent

I ja sam zbog toga, između ostalog, prešao na G-energy ulja.

Ivan

Izgleda da je ipak sigurnije ulje na NIS ili Luk oil. Ja navikao da mi na servisu majstor otvori kanticu Elfa i kutiju sa filterom ulja ali kada se pogledaju ove slike onda da se čovek stvarno zapita...

Zoran

Ja koristim NISovo ulje već pola godine i prezadovoljan sam. NIS nema dobro ulje za motre sa puno kilometara, kao što su INA Milenijum 5w40 i Optima Magnum 5w40.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Na NIS pumpi se prodaje i TNG prepun djubreta...

Ne treba zaboraviti da postoji Nutela za D i Nutela za Ser, isto tako postoji ulje za D i ulje za Ser, i to ne znaci da je laznjak.

Ako se vec mulja, muljace se na veliko, nece falsifikovati neka mala prodavnica na 10 flasa po litar, falsifikovace veliki distributivni lanac.

Sustina je poverenja prema sistemu, a toga nema  :crazy:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Sad sam i ja u ozbiljnoj dilemi da se ostavim Elfa i ćorava posla.

Raja

Šalu na stranu ali nema mesta za preterivanje. Deset i više godina sipamo razna elf ulla i ne znam da se ikad ikom bilo šta desilo. Možda je u pitanju nizak udarac od
strane domaće konkurencije sa velikog Ruskog tržišta. (Da pojednostavim, Total prodaje na vagone motorno ulje a domaći proizvođač na litre.) A da ima falsifikata
ima sigurno, ko kupuje na ulici, na buvljacima, od "prijatelja" ispod ruke po nižoj ceni.... Dalje, sumnjam da bi i jedan majstor prilikom zamene ulja sipao u motor onaj crni
mulj pa neka je i sto puta u "originalnoj" kantici.

Zoran

Kupio sam Elf u ovlaštenom servis. Serijski brojevi bili su identični na svim kanticama. Tada sam ulje poklonio zetu a ja sam se tada vratio INI.
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

Apsolutno se slažem sa Rajom. Kupujem Elf ulje u Profaco-u godinama i prosto ne mogu da verujem da oni nešto muljaju. :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ivan-bgd

Oni i ne mogu da muljaju već njihov dobavljač tj proizvođač,ako već tog muljanja ima. :ne:

saša61beograd

Muljanje,odnosno odstupanje od originalne formule može da krene i od same korporacije;da ne manje zahtevna tržišta (sa slabom kontrolom i slabom zaštitom potrošača)šalje ulja nižeg kvaliteta.A da bi bili konkurentni sa cenom.I to se radi,nije nikakva tajna,verovatno i sa motornim uljima.
Najbolja zaštita od klasičnih falsifikata ulja (smućkanih u nekoj garaži) jeste kupovina na benzinskim pumpama.Ako neko sumnja u Nisotec,može da proba Lukoil,Mol,OMV,Eko.
Nisotec je najsigurnija varijanta.Po onome šta piše na kutiji,to je dobro i moderno ulje.Šta je u kantici i da li je svaka isporuka podjednako dobra,uvek se može sumnjati,kao što se u sve može sumnjati.
Moj nedostižni ideal je da u Minhenu,na Shell-ovoj pumpi kupim Shell ulje.

silent

Ja recimo u Profako ne sumnjam što se tiče originalnosti, ali me je odbilo to što im je ulje staro po nekoliko godina.

Andrix

i ja u Profaku uzimam godinama, sa prekidima zbog ovl servisa. poslednja promena je bila pre 10 dana kad sam i kupio ulje. jeste bilo proizvodnja 7.2015 ali je to meni podnosljivo
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

Pa sad.... ako Gazela, Delmax ili Kit, gde inače kupujem ulje i filtere, prodaju ulje mućkano u garažama, vrlo je verovatno da Maxi, Roda ili Idea mućkaju jogurt po podrumima.