Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

Danas se preobuo u letnje "šunjalice" - Semperit Comfort-Life već 5-ta sezona. Balansero rekao da su bile odlične, praktično im balansiranje nije ni trebalo. Izuzetna guma i za svaku preporuku. Pozadi uobičajeno ostaju krljave Michelin Energy-Saver alias "Pro-Kliz"  :laugh1:

p.s. Agrohim se obezobrazio - ja se taman poradovao, gle, nema gužve i red za zamenu guma, kad ono međutim - digli cene - montaža/demontaža 250 RSD po točku (ne znam pošto je i skidanje/stavljanje gume) + 50 RSD balansiranje ako želiš i tu ugodnost  :agr:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

jasho

#796

Stara je to cena, ja plaćam svaki put oko 2000 i nešto dinara, barem zadnjih par godina

Lazar@

#797
Zna li neko sta o novim Tigar Ultra High Performance gumama?
(TIGAR 4001 HIGH PERFORMANCE)




prima, sigura, syneris?
Sta kupiti od toga?
Vidim da je kod nas poceo masovno da se vozi syneris?
Meni treba neka guma koja je tiha, dobra za suvo i makar ok za kisu
Vozice se na stepveja...195-55-r16 ili 205-55-r16

Keka

Sava je 3x bolja, a cena tek nesto malo veca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Obuo sam se napokon sa nekom normalnom gumom  :wave:  (izvinjavam se zbog portret orijentacije slika  :bonk: )

Imao sam omanje gradsko cukanje, pa sam u toku izbjegavanja zakacio felnu o ivicnjak(nista strasno i opasno, moglo je i da se ne radi...ali kad su mi vec dali pare, sto da ne  :laugh1: )


Pa sam onda nosio felnu na farbanje...Majstor je vrhunski odradio, 95% je potrefio fabricku boju...Farbana i susena u komoru...
Odstupa malo od drugih felni, cisto zbog toga sto je svjeza i bas sija, ali racunam da ce se stopiti za mjesec dana...Kad na nju krene da djeluje razno razna prljavstina i sunce   :D



A gume sam uzeo Uniroyal Rain sport 3, 54eura(205-55-r16)...
Dva komada za naprijed, a pozadi premontirao one starfire (imaju 5mm sare)
Balansirao sam sve 4 (12e balans+montaza), jedna felna je malo kriva na unutrasnju ivicu, ali smo je doveli u red sa tegovima  :ne:
Sad bi bilo pametno jos da provjerim/uradim reglazu trapa













Zoran

Ja sam skeptičan po pitanju ove šare i kočenja na klizavom. Po mojoj teoriji ovo je guma za lijevu stranu a sa desne bi trebala biti simetrična a ne identična. Ako ti nije teško postavi sliku desnog točka da se jasno vide šare.
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@


Montirana je pravilno...Ima asimetricnu saru
Ova guma je u top5 najboljih ljetnjih kisnih guma na svijetu? :ne:
Zbog toga sam je i kupio  :badmood:

hobbista

Ne znam kakve su ove nove gume (a nadam se da ćeš podeliti utiske sa nama), ali je Uniroyal ime izgradio na baš ovakvim gumama - za tople i mokre uslove.
Svojevremeno su se čak i 6 godina stare (sa šarom blizu graničnika) Uniroyal rallye bolje ponašale leti po mokrom od novih Michelina (ne sećam se oznake - znam da je model posle MX a pre Pilot serije)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Lazar@

Vidim da ih narod konstantno hvali, pa odlucih da probam...
Valjda im je jedina mana sto se malo brze trose  :)

Za sad sam zadovoljan, tihe i meke(mada sam presao samo 20tak kilometara)
Javicu detaljne utiske kad ih malo razgazim  :D

Zorane, postoji cak upustvo vezano za montazu ovih guma  :D
Gume su asimetricne, izgleda kao da se jedna okrece "unazad" ali strucnjaci iz uniroyala tvrde da su ih sa namjerom tako dizajnirali(istovremeno directional and asymmetrical)

Evo sema kako se pravilno montiraju, izgledaju naopako ali su zapravo montirane pravilno...



Zoran

Hvala ti za slike, tek sada mi ništa nije jasno. Jedna guma nakuplja vodu a druga izbacuje vodu I one imaju isto prijanjanje.
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

nije ni meni jasno, ali ima mnogo kisnih guma koje su takve...
Vredestein Sessantas

isto suprotna sara na lijevu/desnu stranu


Zoran

Ja znam na traktoru ako jednu gumu okreneš naopačke da ne možeš orati
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Citat: Zoran poslato 17.06.2017. - 19:11
Ja znam na traktoru ako jednu gumu okreneš naopačke da ne možeš orati
Nisam pametan...pretrazivao sam malo, mnogo se ljudi pita ovo isto pitanje, jer ima dosta ovakvih guma, ali niko ne daje konkretan odgovor, cak ni proizvodjaci...

Ali tvrde da jednostavno funkcionise...Kako i zasto ne znam :ne:

Keka

Interesantna sara, ali se nije proslavila na autobild testu. Cinjenica je da na mokrom dobro radi posao, upitno je koliko je mokro u tim krajevima.

http://www.autobild.de/bilder/die-besten-reifen-der-saison-11452731.html#bild1

U svakom slucaju je daleko bolja od starfire guma.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet

Ja imam asimetricne gume, ali asimetricne su po tome sto im je kanal spolja a sare na obe strane u istom smeru, dakle, ima leve gume i desne gume, sta je ovo, nije mi jasno