Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Optereti ih malo više u vožnji. Zakoči malo oštrije neki put, startuj oštrije neki put, uđi malo oštrije u neku krivinu gde je bezbedno(možeš na nekom parkingu), i ako ti auto mnogo više beži ili proklizava nego do sada , vreme je za zamenu bez obzira na dubinu šare.

jasho

Gledao u Kemoimpeksu kad sam menjao gume starfire letnje 185/ 65 /15r oko 3800 din, slična cena i u Tempu, na oko ne izgledaju loše :ces: :ne:

http://www.internet-prodaja-guma.com/starfire-185-65-r15-rs-c-2-88t-S315201.html

Loganovac

A koja je dioptrija?  :lol1:

Gume se ne kupuju na oko. Na oko su moje Mišelinke fenomenastične, a tek u vožnji otkrivaju svoju tamnu stranu  :cry:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

#693
Pa Logi to i kažem, na ,,oko'' (dodir) ne izgledaju loše, kakve su vožnji i jesu'l čemu to je  :ces: :ne:

Nova je guma, povoljna sa cenom, proći će par godina dok se ne sazna jel čemu, znam da je ex trayal, odnosno ćera Coopera, al opet  :ne:

Loganovac

Ma zezam se. Ako je upola cene Mišelina, za te pare dovoljno je da se ne pokrivi za 5 godina. Kol'ko para tol'ko i ćevapa.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

..i da nisu kao Tigrova Sigura..ta se iskrivi posle 5 000 km... bar meni   :ne:

jasho

Sigura je sr*nje od gume, to smo davno skoro svi konstatovali, kako je wintera proslavila tigar, tako ga je sigura pokopala!

Loganovac

Sigurnim korakom, uspravna čela, ponosno stupa stazama slavne TG620...  :Smiley:  Kec mi se posle godinu dana gegao ko patka dok se gume dobro ne zagreju - od okruglih sve postale četvrtaste, ko da su za basamake pravljene...  :lol1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

petar313

Početkom meseca sam kupio Sava Perfecta 185/70 R14 Cena 4990 kom.
Prešao sam nekih 500km i još se nisu skinuli oni viškovi gume.
Poručio sam ih preko neta i stigle su sa kašnjenem od nedelju dana ali su veoma sveže (čekalo se na uvoznika). I neko se potrudio da ih upakuje u paru tako da se slažu one linije koje se fabrički iscrtavaju po njima.

Iznenadila me velika dubina šare čak i u poređenju sa zimskim gumama.

Za sada mi smeta buka koju prave pri brzini većoj od 100km/h. Nadam se da je prave viškovi gume i da će prestati. Ali ako je to do šare, onda "uh"/ voziću sporije.
To nisam imao sa Barum Brillantis...
Nisu preglasne, ali taj zuk nisam imao pre.

Što se tiče ležanja na putu, na suvom su bolje od očekivanog. Kišu još nisam iskusio sa njima, ali očekujem da su bolje od Barum, koje su mi u dva navrata proklizale.

Keka

#699
Ne nadaj se mnogo i budi obazriv da ne zavrsis gde nisi planirao.

Da li neko ima iskustva sa Starfire RS-C 2.0 gumama? http://www.kemoimpex.com/Gume/180/15580-R13-79T-RSC-20.shtml/artikal=36256

Miselinke na Kadetu (iz 2004.  :c:) su strahovito ispucale sa svih strana, iako je sara 4-5 mm.

Ove Starfire su vrlo primamljive sa cenom, realno neke performanske mi ne trebaju, ali ne bih da popucaju posle godinu dana ili da se iskrive od stajanja.

Druga varijanta o kojoj sam razmisljao su zimske Sava, posto su na drugoj osovini S2 iz 2006. u odlicnom stanju, bez znakova starenja  :ha: ali to nije tema za ovde, nema ih u prodaji sada, i skuplje su oko 30%,
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Nova guma, retko ko moze i da napise nesto.
Imam kolegu sa zimskim setom i kaze da je zadovoljan.
Sto se tice Save, S2 vise nema, S3+ je meni odlicna.

Zoran

Keka, ova guma sa slike bi trebala da bude idealna za veće brzine na suhoj cesti.  Dobro držanje pravca zbog izraženih uzdužnih kanala. Sitne poprečne kanaliće, treba uzeti obazrivo u razmatranje po kiši (voziti sporije).
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Sara nista ne znaci. Imao sam, daleko im lepa kuca, Trayal T-100, prekopirana Miselin MXT sara.

Ali kvalitet gume, tj plastike  :doh:

Zavrsile u djubretu posle godinu dana.

Zato mi je frka od fabrikata iz Krusevca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

 Ja sam komentarisao ono što se okom vidi. Pretpostavio sam da je smjesa gume dobra i struktura isto tako. :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

zujovic

Citat: ex-user poslato 11.04.2016. - 02:47
Dolazi vreme da zimske gume odspavaju, nisu se baš ove zime "naradile"  :cul:
Imam letnje, fabričke original (Continental), znači ovo im je 5-a godina, prešle 38.000 km minus ono što su prešle zimske (znači oko 20.000).
Naravno, šara je tu, ali ipak šta vam iskustvo govori, kada ih je vreme menjati? Naravno, vulkanizar uvek zapišti da je to stara guma, da joj se izgubio sastav, da to treba menjati itd.itd. Mene naravno najviše brine pouzdanost gume, pred duži put (na more?), zameniću ih ako je stvarno tako "ozbiljna" situacija?

Ja sam za 7 godina prešao 117000. Na njemu su kao novom bile Continental ecoContact 3. Od tih 117000 sa letnjim sam sigurno prešao bar 80000. Prezadovoljan sam sa Continentalom. Još uvek imaju dobru šaru, ali su se svojstva promenila, izgorele su sa strane od sunca itd itb... Ponovo kupujem Continantal, ovaj put Premium Contact 5, za sutra zakazao kupovinu i motažu 7400 komad. Cena je malo jača u startu ali kao što rekoh prezadovoljan sam sa prvim gumama. PLaniram auto da vozim još oko 3 godine i da ga menjam, ali kontam da će za tri godine ako budu kao prethodne da budu odlične i za novog vlasnika.

Od zimskih sve preporuke idu za Fuldu i NOKIAN. Imam dve fuldine i dve nokian zimske gume stare su 5 godina i kao nove su, njih neću ni menjati dok je auto kod mene. :-)