Rikverc svetlo

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

#15
automat rikverc svjetla se nalazi na mjenjackoj kutiji, mozes ga vidjet bez problema kada smotas pun volan u jednu stranu (sad nisam siguran jel u lijevu ili desnu stranu, ali vidjet ce se jako dobro! )  :to:

bila je i slika negdje na forumu  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Jelenko

Pratim forum redovno i siguran sam 99% da nema nigdje da se vidi.
@DarioGTI:Hvala na informaciji..... :friends:

DarioGTI

negdje sam vidio ovu sliku, neki forum je bio, sad jel ovaj, stvarno neznam(bio sam uvjeren da je)  :ljut: :dobro: :dobro:

evo slike:

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Jelenko

#18
 :hall:
@DarioGTI:Hvala ti veliko....... :ziveli: :friends:

Po ovoj slici prekidac se nalazi na lijevoj starni,tj,na desnoj ako gledas sa vozacevog mjesta.....Sutra cu da ga malo pogledam pa javljam.....

DarioGTI

odmah iza prednjeg lijevog kotaca  :dobro:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Raja

Umesto elektro klinera, da li može da posluži WD-40? Meni, takođe, rikverc svetlo ne radi odavno.

Loganovac

Može, ali se ne preporučuje. To je za mehaniku, ne za kontakte (ajde, skočite mi sad svi na glavu  :help:).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Na 123.000 kod mene povremeno ne radi rikverc svetlo. Desava se da se pali i gasi tokom voznje. Ocito kontakt...

Jelenko

#23
Pa nije ni cudo sto ne radi,smjestili su ga tako da kad se vozi po kisi bas ga fino zapljuskuje a izolacija da ne pricam,gledao sam kod sebe ima dvije zice,probao sam da skinem onaj dzek ali nesto tesko ide pa sam se bojao da ne otkinem.Ako stignem sutra cu da ga dignem na dizalicu pa cu da probam opet.


Kod mene na zalost crko prekidac,danas skinuo onaj dzek,poprskao sa kontakt sprejem i nista,struju dobiva do dzeka ali dalje nista.... :badmood:

Jelenko

Rikverc svjetlo proradilo,izgleda da je sprej ipak ucinio svoje....

Momci hvala na savjetima,puno ste mi pomogli... :ziveli:

ex-user

jedno glupo pitanje:  :ces:

na Sanderu je sa leve strane pozadi ono crveno svetlo u sredini za maglu, a sa desne strane belo je rikverc svetlo, tj kada se ide u rikverc levo i ne postoji?  :huh:
bla bla bla

kiconix

Kao sto si i rekao, glupo pitanje na koje si sam odgovorio.

Daniel


:hall: :doh:

sta ces, komsije stedele i na tome
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

Pa onda je 90% proizvođača automobila štedelo na tome.

zac

Svetlo za maglu treba da bude sa leve strane , da istice levu stranu vozila. Po novijim standardima sa desne strane je zabranjeno stavljati svetlo za maglu , da ne bi zbunilo vozaca iza  , on nebi znao dali kocite ili ste ukljucili svetlo za  maglu. Ovako sa leve strane i nema zabune.   :rtfm: Nije u pitanju stednja.