stradala turbina na loganu 1.5 dci

prethodna tema - sledeća tema

sanderoman

Polako, ne budi lenji i konsultuj se sa vise majstora (servisa) to je jako vazno i onda ces da imas bolju sliku cele situacije.

alien3

Hvala za Martinov broj telefona, zvacu ga da vidim sta ce mi reci.
Svakako cu konsultovati jos par majstora, pa da vidim sta ce mi reci, racunam da ce ppslereparacije turbine u Uzicu biti sve kako treba, deluju mi ozbiljno. Za sad imam info da dizne ne treba dirati ako je auto u voznom stanju i ako ne nema druge simptome osim onih koje daje turbina, i da dok ne sredim turbinu nema smisla raditi bilo sta drugo pre toga. Za sad je turbina glavni problem, za ostalo posle sredjivanja iste

Veterinar

Da li auto trza ili samo slabije vuce? Zar se nista od simptoma koje si naveo (dimljenje, curenje ulja) nije videlo prilikom kupovine?

Zoran

Koliko se sjećam kod Željka ima da se kupi turbina i nije nešto skupa. Da je moj auto uradio bi tako. To je osjrtljiv dio čije se lopatice vrte 150 000 rpm pa reparaciju bi uzeo u razmatranje u drugoj varijanti.
Sam svoj gazda - vazda.

alien3

CitatDa li auto trza ili samo slabije vuce? Zar se nista od simptoma koje si naveo (dimljenje, curenje ulja) nije videlo prilikom kupovine

Sto je interesantno, niti trza niti slabije vuce...doduse nisam ga nesto drao...ali kroz gradsku voznju nakon kupovine normalno se ponasao...kasnije sam primetio da chadi na auspuh..:((

Turbinu cu verovatno pokusati da rpariram u Kompresoru u Uzicu, izgleda da su ozbiljni (mada ni cena nije naivna - 250 evra reparacija oko 500 evra nova)

KO je Zeljko, ima li neko njegov broj telefona..???

Dachaa

#20
Evo ti broj 065/55-55-358 ima i sajt ali sam zaboravio kako ide neko sigurno zna sajt pa ce ti reci :)

Edit: Evo nasao sam sajt :D http://www.dacia-delovi.com/
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Ljudi, nije ovo Facebook - čitajte šta je sve pisano...  :palica:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar


kiconix


alien3

evo izvestaja posle duzeg vremena..!!
turbina resena zamenom druge (doduse polovne ali u odlicnom stanju) tako da je sa time otklonjen ceo problem oko motora. svakako slede u dogledno vreme  dalja sitna sredjivanja  ali za sada sve radi kako treba.
Naravno, sve reseno kod Martina, za koga vecina ovde vec zna...sjajna usluga, odlicna ekipa, vrlo korektne cene.

bind

Lepo .
Stavi i cenu da bi imali potpunu informaciju .

alien3

cena turbine u ovom slucaju je iznosila 200 e, koliko bi izasla i reparacija stare koja je riknula, mada sam u nekim servisiam za turbine dobio inforamciju da kompletna reparacija (dakle sve u unutrasnjosti turbine, takozvano srce turine, ugradjeno na staro postojece telo turbine) moze izneti i do 380 evra, sto je preskupo u svakom slucaju..!!!