Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Keka

Sve zavisi sta su napisali da treba da se radi, ali sumnjam da u ovlastenom mozes da uradis veliki servis za 300 evra, mene su u neovlastenom delovi skuplje izasli.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kapsid

E, hvala ti na napomeni,tražiću predračun,pa ću baš napisati! :hihi1:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Jelenko

Ta cijena sto su vama rekli od 300 evra je malo previse.Mene je izaslo pa skoro duplo manje pisao sam u ovoj temi da ne ponavljam.Ako je to samo zbog pecata u knjizici to je najmanji problem,ljudi izpecatiraju za male pare 20-30 KM.Pare su vase,vi birate ko ce i sta da radi na autu ali mene ovlasteni servis vidjeti nece...
pS:Ovaj majstor sto sam ja radio kod njega izgleda postao ovlasteni servis za francuska vozila,nisam provjerio info ali moglo bi biti istina..

Aleks

 :offtopic:
Niko vise ne veruje servisnoj knjizici. Kupci proveravaju vozila uglavnom po broju sasije , u ovlascenim servisima. U Renault bazi su zabelezeni svi zahvati na vozilima za koje je otvaran radni nalog.
To sto ces odraditi veliki servis kod ovlascenih moze ti se isplatiti iskljucivo ako kod njih radis zamenu vozila, tipa staro za novo pa ti taj zahvat dodje kao neki + kod procene vozila.

Zoran

Ali ovlašteni neda da gledaš svoj auto tokom rada. Meni je tu nešto sumljivo. Moglo bi se lako desiti da i oni samo ispečatiraju a naplate puno više.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Ja sam uvek mogao da gledam šta se radi na mom autu. Možda zavisi od servisa.

hobbista

Kada bi znao kakvih vlasnika automobila ima onda bi ti bilo jasnije.
Ima i onih koji se šunjaju okolo pa kukaju kad im padne ulje na pantalone :cul: :laugh:

Nemam nikakav problem sa prisustvom vlasnika ali imam problem kada prisustvo podrazumeva da mi vlasnik bude u svakom trenutku na max. pola metra od mene. I kada zavučem glavu negde da se i on gura da vidi. Imam problem i sa onima koji npr. u pola stavljanja ili skidanja zupčastog pitaju: "Majstore, jel mi ovo truo zadnji lonac? Ajd' dođi da pogledaš, to ti je sekund". I tako još sijaset nekih stvari koje mu u tom trenutku padnu na pamet, a ne može kasnije da se pogleda jer će da zaboravi  :doh:

Uz to, servis je odgovoran ako se mušteriji nešto desi u servisu.


Nisu svi ovakvi ali ih ima dosta. Meni je drago kada sa drugarima/poznanicima ćaskam dok radim.
Ima i mušterija koji stanu na 2-3 metra i prate šta se radi. Po koje pitanjce vezano za ono što radim je sasvim OK.

Za ove što dišu za vratom sam uveo novu taktiku - ostavim posao na pola, odem po sokić ili kafu, sednem u dvorište i uživam  :lazy:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

miki-bgd

@hobbista
Evo resenja  :too:


kapsid

Citat: Keka poslato 13.08.2016. - 15:49
Sve zavisi sta su napisali da treba da se radi, ali sumnjam da u ovlastenom mozes da uradis veliki servis za 300 evra, mene su u neovlastenom delovi skuplje izasli.

Prvo,hvala na sugestijama i informacijama o iskustvima  :dobro:  !

Evo kako obećah ,otišao sam po predračun za veliki servis pa mi rekoše,potvrdiše oko 600 KM(odnosno 300 evra) ali eto mi Vam možemo uraditi sa "zamjenskim djelovima" za oko 400KM(200 evra) tu je sad u ponudi i akcija.Ja pitah za prodaju,staro za novo ako uzmem zamjenske djelove hoće biti problem,kaže neće samo da se zamijeni. :) .
Dobih predračun ,naravno sa originalnim djelovima :hihi1: :         
GRT REMENA 238,31
PUMPA VODE 160,08
REMEN 34,07
GLACELF  3 KOM 27,15
USLUGA SERVISA 100
UKUPNO SA POPUSTOM(NEKIM) I PDV OM 574 kONVERTIBILNIH MARAKA :aplause:

Pa samo za razmiliti... :ces:

Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Keka

Ovo nema veze sa velikim servisom, ovo je zamena kaiseva.

Sad lepo uzmi servisnu knjizicu, negde pri kraju ima plan odrzavanja i pise sta se sve radi na 60.000 km ili 4 godine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nik

Odradjen parcijalni veliki servis.

Zamenjeni zupčasti kaiš, španer, vodena pumpa i antifriz kod poštovanog nam admina Hobbiste.

Set zupčastog sa španerom SKF 3660,83 RSD (Euro auto)


Vodena pumpa SKF 4700,07 RSD (Euro auto)


Antifriz Glacelf koncentrat 3x450,00 RSD (Profaco)

Ruke 5000,00 RSD.

U prethodnih godinu dana odradjena u sopstvenoj režiji zamena menjačkog i kočionog ulja i PK kaiša.

Ostalo da naštelujem ventile i promenim svećice.

Kilometraža 122.800, stara pumpa i zupčasti u korektnom stanju.

Još jednom da zahvalim Hobbisti na brzom i kvalitetnom radu.  :ziveli:

Boka

Hvala clanu @Nik za predhodni post, koji mi je malo otvorio oci.
Logan 1.6mpi 2004 kupljen polovan 2009 sa 55kkm kada je i zamenjen set zupcastog SKF i Valeo pumpa. Juce , posle nepunih 7 godina i 37kkm predjenih (na satu 92kkm) zamenjen opet set zupcastog , ovog puta bez vodene pumpe.
-set zupcastog SKF (nabavio majstor) 6950, din   :bonk:
-ruke 2000, din

hobbista

Nisam siguran da je pametan potez ne menjati zamensku Valeo pumpu  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleksabgd

Skf set u Beogradu je oko 3500din.

Keka

SKF set VKMC 06003 koji sadrzi i pumpu je oko 65 e.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!