Logan MCV Blue 1.5 dCi Techroad

prethodna tema - sledeća tema

Vladek

Evo da predstavim svojeg Logana MCV. Kupljen je 27.12.2019. Prešao sam skoro 800 km i prvi dojmovi su pozitivni i općenito sam zadovoljan sa Loganom MCV.
Motor je 1.5 Blue dCi 95, snaga: 70 (95) kW (KS)

Serijska oprema Techroad
Dodatno na opremu Stepway Prestige

Presvlake TechRoad
Automatski klima
uređaj 16" Flexwheel dvobojni naplatci
Stup između prednjih i stražnjih vrata u crnoj boji
Crno-bijeli ukrasni elementi u unutrašnjosti
Multimedijski sustav Media Nav Evolution: 7" zaslon na dodir, USB, MP3 Vanjske ručice na vratima u crnoj boji, -navigacija + kartografija Adriatik, funkcija povezivosti s Android Auto
Vanjska osvrtna ogledala sjajno crne boje s matiranim uzorkom

Osim navedenog dodano je:
Boja CRVENA FUSION (NPI),
Rezervni kotac manjih dimenzija,
Paket Elektrika: Elektricni podizaci stakala straga, Stražnji parkirni senzori + kamera

Izgled me oduševio na slikama ali ništa manje kada sam ga vidio uživo. Fora sa kotačima (felge - ratkape) me definitvno zbunila i razveselila, jer se ne sjećam kada sam bio zadovoljan sa ratkapama na auto, a sada mi odlično izgledaju. Automatska klima radi besprijekorno i stalno je na 20-22 stupnja. Nema više magljenja šajbi. :) Putno računalo ima sve meni potrebne podatke, a dodatno i provjeru tlaka u gumama. Bunker je vrlo prostran i to je ono što mi i treba. Kolica, špeceraj samo odlažem bez da i gledam kako slažem stvari. Dezen presvlaka je po mom ukusu pa čak sam se i navikao na meka sjedala i nedostatak višlje bočnice jer mi olakšava ulazak u vozilo - pogotovo u garaži gdje imam vrlo malo mjesta za ulazak-izlazak. Povišena karoserija u vožnji daje mi bolju preglednost. Zasada nema nikakvih "cvrčaka" i ništa ne škripi čak ni na lošoj cesti na hladnoći. Ima tu još puno sitnica koje su mi odlične ali navedene su u popisu opreme: kamera za vožnju unatrag i parkirni senzori, amortizer haube, prednja svjetla dobro osvjetljavaju cestu i sa običnim halogenkama, Media Nav Evolution, tempomat, telefoniranje ...


Još uvijek se navikavam na dizelski motor, a pogotovo na vibracije dok stojim na mjestu. Nisu jake ali postoje, dok kod Thalije nekada nisam znao da li auto uopće radi pa sam provjeravao kazaljku obrtomjera. Zasada ga vozim polako, okretaji max. do 2 500 rpm. U korisničko priručniku je navedeno da je razrada do 1 500 km.
Start/stop sustav nije nešto što me oduševljava.

Da ne bi sve bilo dobro, ima nekih stvari koje me smetaju:
Nema pokazivača temp.motora, pa čak ni lampice koja pokazuje kada je motor na radnoj temp.
Fali mi impulsno brisanje stakla - samo jednom da pređe brisač preko stakla. Moram ubaciti u prvu brzinu brisača i odmah isključiti ako želim da samo jednom pređe preko stakla. To mije baš blesavo.
Brisači kao da su malo prekratki za veličinu prednjeg stakla.
Tekućini za pranje stakla na stražnjem staklu treba neko vrijeme da dođe dok se upali pumpa, ali to je česti problem kod svih automobila i biti će riješeno čim zatopli sa nepovratnim ventilom.
Kvake na vratima na dodir daju osjećaj jeftine plastike i znaju dosta glasno lupiti ako ih se naglo pusti. S druge strane osjećaj zatvaranja vrata mi je odličan. Lagano i tiho se zatvaraju.
Prednja svjetla se podižu i spuštaju putem sajli.
Ne mogu na Media Nav Evolution izravno utipkati broj ili nazvati osobu iz tel. imenika (iako ga pokazuje) već moram birati kontakt na mob. ako želim nekoga nazvati.

Na tehničkom su upisane dodatne dimenzije guma: 185/65-15 i 195/55-16. Trenutno su gore 205/55-16

Nemam slika, jer je auto blatan i ovih dana nije bilo smisla da se se pere. Čeka ga temeljito pranje ovaj vikend i montaža zavjesica - blatarica. Ranije sam već kupio dodatni set čeličnih peterokrakih felgi te gumenu kadu za bunker. 
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...

Zoran

Pravi izvještaj, novinarski.
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Odličan auto drugar!

Reci mi, je li bilo opcije da sačekaš par dana, pa dobiješ auto malo jeftinije, kao prethodnu godinu, jer rijetko neko registrira auto na samom kraju kalendarske godine :)

Drago mi je da nisam jedini, kojem smeta sto se prednje staklo ne moze obrisati jednom, pa kad se naprska, vrti 4+1.

Mislim da su te gume prevelike i da će se negativno odraziti na potrošnju...

Veterinar

Ako se prskalica kratko drži neće isprskati staklo iznad nivoa brisača, a oni će odraditi samo jednom.  Ratkapne stvarno izgledaju odlično i stiče se utisak kao da su felne na autu. Ne bih se čudio da koštaju i preko petnaestak evra po komadu, tako da bih, da je moj auto u pitanju, vezao ratkapne plastičnim vezicama svestan da će se "utisak felne" odmah narušiti.

Aleks

Jedini model Dacije koji mi se baš sviđa i to baš sa ovim motorom. Bode mi oči visina auta ali bih to rešio po isteku garancije.
Srećna vožnja!  :ziveli:

kovdejan

Neka je sa srećom! Ja imam isti model, za sada sam prezadovoljan.

bind

Pu,pu neka te lepo sluzi .
Pre par dana sam video kod mene u kraju slican i bas me naterao da se okrenem par puta ,nikako da ga se nagledam.

Vladek

#7
Citat: MitarMrgulic poslato 23.01.2020. - 22:08
Odličan auto drugar!

Reci mi, je li bilo opcije da sačekaš par dana, pa dobiješ auto malo jeftinije, kao prethodnu godinu, jer rijetko neko registrira auto na samom kraju kalendarske godine :)

Drago mi je da nisam jedini, kojem smeta sto se prednje staklo ne moze obrisati jednom, pa kad se naprska, vrti 4+1.

Mislim da su te gume prevelike i da će se negativno odraziti na potrošnju...

Nažalost, polovicom decembra sam imao prometnu nesreću sa Renaul Thaliom. Lančani sudar u kojem sam bio srednji. Proglašena je totalka i auto je bio neisplativ za popravak, a kakav je to auto bio. Još mi je žao što je za otpad. Već sam bio u potrazi za novim autom, a Thalia je trebala ostati kao drugi auto. Imam dvoje male djece i morao sam se odmah snaći za novi auto. Trebala je biti kaparena Škoda Scala, ali rok za čekanje je 4 mjeseca, a drugi izbor je bila Dacia Logan. U HR se dugo čeka isporuka Dacia vozila (nekad čak i 5 mj.), barem su mi tako rekli u dvije autokuće. Zbog popularne cijene ne daju popust. Htio sam auto isključivo sa Techroad opremom i ostala su svega 3 Logana MCV crvene boje sa traženom opremom. S tim da je jedan od ta tri već bio rezerviran. Tako da nije bilo puno mjesta za pregovore. Dobio sam 150 € popusta od prodavača, set gumenih tepiha, komplet: prva pomoć, prsluk i set žarulja, i komplet zimskih guma (Sava Eskimo S3). 
Odmah sam stavio probne tablice da se mogu voziti, a registraciju vozila sam napravio 15. januara, jer mi odgovara radi plaće i da auto ima prvu registraciju 2020.

Što se tiče stakla na RKH forumu mi je jedan član otkrio trik. Ručicu za brisanje stakla samo malo trznem prema sebi. Na taj način ne šprica po staklu i brisač prođe samo jednom.

Napravio sa 900 km i potrošnja je zasada 6 L (mješovita - međugradska vožnja). S obzirom da je povišen gume čak ne izgledaju velike kao kada sam ih vidio skinute sa vozila. U svakom slučaju imam upisane i manje dimenzije, a od Thalie mi je ostao set 15" alu felgi (Renault Mahonia) pa ću na njih montirati gume 185/65-15 ako dođe do potrebe za tim.

Citat: Veterinar poslato 23.01.2020. - 22:18
Ako se prskalica kratko drži neće isprskati staklo iznad nivoa brisača, a oni će odraditi samo jednom.  Ratkapne stvarno izgledaju odlično i stiče se utisak kao da su felne na autu. Ne bih se čudio da koštaju i preko petnaestak evra po komadu, tako da bih, da je moj auto u pitanju, vezao ratkapne plastičnim vezicama svestan da će se "utisak felne" odmah narušiti.

Ma ne dolazi u obzir da stavljam vezice.  :-)1 Nikada mi orginalne ratkape nisu padale ni sa jednog auta do sada. Svi se čude kako dobro kotači izgledaju s tim ratkapama i peterokrakim čeličnim felgama. Ratkape taman pokrivaju krakove felge i ne kužiš da to nije alu kotač.

Citat: Aleks poslato 23.01.2020. - 22:19
Jedini model Dacije koji mi se baš sviđa i to baš sa ovim motorom. Bode mi oči visina auta ali bih to rešio po isteku garancije.
Srećna vožnja!  :ziveli:

Meni i ženi se sviđa što je povišen, tako da ostaje ovakav. Preglednost u vožnji mi je odlična, ne brinem da ću negje zapesti, a i nisam neki brzić (osim po zavojima).

Citat: kovdejan poslato 23.01.2020. - 23:12
Neka je sa srećom! Ja imam isti model, za sada sam prezadovoljan.

Drago mi je čuti. Došao sam na ovaj forum jer vidim da ima dosta vozača i informacija.

Citat: bind poslato 23.01.2020. - 23:29
Pu,pu neka te lepo sluzi .
Pre par dana sam video kod mene u kraju slican i bas me naterao da se okrenem par puta ,nikako da ga se nagledam.

Do sada sam dobio samo pozitivne komentare na vanjski izgled.

Evo i slika:
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...

Veterinar

Zaista auto za poželeti. Meni se takođe dopada što je povišen, ne samo zbog izgleda, nego i zbog realno većih mogućnosti. U zdravlju da ga vozite. :ziveli:

MitarMrgulic

Predobro izgleda  :too:

Sretno drugar!

Zoran

Sretna vožnja, baš izgleda super.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Auto zaista odlično izgleda.
Jedino mi smeta što felne na ovako luksuznoj verziji nisu aluminijumske (a nekad su bile).Lično ne volim alu-felne,ali za ove pare im ne bih oprostio ovu "prevaru".
Izvinjavam se ako kvarim opšte oduševljenje,ali morao sam da primetim.Čisto da vas podsetim u kom smeru stvari idu.

kiconix

Nisu alu ali kao da jesu.
U ovakvim slucajevima apsolutno ne zameram, dizajnerski odradjene odlicno.

Goran25

Imao sam prilike ga pogledam na prošlom okupljanju i definitivno izgleda još bolje uživo nego na slikama :) unutra prostran, sedišta mi na prvi utisak deluju bolje u vidu bočnih potpora, o gepeku da ne govorim.

Ratkapne prelepe, ali nikada ne bih pristao na varijantu da dobijem iste uz najviši paket opreme.

Možda bi situacija bila drugačija da nisi toliko žurio, u svakom slučaju odličan auto.

Veterinar

Mislim da ne bi. Politika kuće je sada takva.