Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

vkaradzic

Bio danas u Hrvatskoj, INA na autoputu Sl.Brod, cena 65 din !!  :woo-hoo:
Majstore, natoči do čepa i spremi mi dve cisterne za poneti :P

Veterinar


Ivan

Danas na Eko pumpi ispod kružnog toka Bogoslovija tng 89.40din takođe i pumpa preko puta Kryo gas ista cena.

drzarkod

Citat: Veterinar poslato 02.11.2014. - 00:18
Koliko kuna?


Idem veseras za Kutinu i bas sam se nameracio prvi put da sipam u CRO....pa ti javljam koliko je u kunama i kako ide.... :dobro:

samsung

Po Hr cene plina idu od 3,87 do 4,35 kuna ili ti oko 40% cene benzina.....kod nas uredno prati 60% cene bmb-a.....sta reci nego lopovluk drzave....niti manjih plata niti vece bede a plin iznad proseka u regionu debelo kosta....
pozdrav iz St.Pazove

drzarkod

Sipao 4.3 kune i na autoputu i u gradu.....

Zoran

Pa u zadnjih 30 godina je u Hrvatskoj najpovoljniji odnos cijene plin/benzin. Mislim na prostor bivše SFRJ.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Da li je ikada bilo maltene 3:1? U Srbiji je 2007. benzin bio 82 a gas 28 - pre 7 godina. Međutim, za ovo danas skidam kapu...  :hat:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

ENS gas na izlazu prema Temerinu, 84,40.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Knez Petrol Batajnica tng 86.90din
pozdrav iz St.Pazove

Ivan

Juče na MBG petrolu Čukarica preko puta Ade kod novog mosta tng 85.90 din. Za Beograd čini mi se da je pristojna cena, u odnosu na druge pumpe u BG.

boxit


Saja174

Samo da iznesem neka svoja zapazanja.

Obzirom da sam iz BiH imena i tacne lokacije pumpi vam nece puno znaciti pa se necu ni truditi oko toga.

Kada sam TNG sipao na Istra benzu i lokalnoj Hifa pumpi, auto ide sasvim korektno (kao i na benzin) i trosi oko 11-11.5l/100km TNG-a.

Kada sam sipao na jednoj Hifa pumpi u Sarajevu, auto je isao osjetno bolje i elastcnije nego li na benzin i plin koji sam prethodno sipao, i uz to sve jos litar manje trosi, dakle 10.5l/100km TNG-a istim rezimom kao i kod ostalih sipanja.

TNG na Hifi i Istra benzu sam sipao po 1.06KM po litru (i sada je takva cijena, osim na nekim prometnijim Hifa pumpama gdje je TNG skuplji).

Veceras sipam u Lukavici po 0.99KM do vrha, pa cemo vidjeti kako ce se ponasati i koliko ce trositi.

Veterinar

Iskreno, nisam nalazio TNG u Hrvatskoj po toliko niskoj ceni kao u prilogu. Pre nekoliko dana sipao na Ininoj pumpi za 4.25 kn (lupicu, 1 evro je oko 7.5kn). S druge strane, gledamo RH, a ne gledamo sramotno visoke cene TNG-a u Madjarskoj. U Italiji takodje nije bio povoljan plin, cene su varirale, a mislim da su na nekoj od pumpi bile bliske evru. Naravno, gledano iz ugla čoveka koji živi u Srbiji, TNG kod nas je preskup. Kada pretvorim razliku u dinare, pre nekoliko dana sam, sipanjem 30l tng-a u RH, potrošio oko 600 dinara manje. Velika razlika.

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D