1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

zveki66

Evo da se pohvalim da sam danas uradio prvi servis kod Zive. Dosao petnaest minuta pre zakazanog vremena, obavio onu papirologiju na prijemnom i sa pet minuta kasnjenja uterao auto u servis. Sve vreme sam stajao pored auta i ispod njega dok je bio na dizalici posto je to bila jedinstvena prilika da vidim kako izgleda odozdo. Nazalost i kod mene ista prica, posle godinu dana rezervna guma ustinuta nepopravljivo na dva mesta. Majstor Goran (ako ne gresim za ime) raspolozen za pricu i sam je poceo sa komentarima i savetima, mada sam primetio da su svi korektni i odgovaraju na pitanja, dok sam ja bio,unutra se nalazio jos jedan duster i stepway.
Evo sta je uradjeno i koje su cene:
1. motorno ulje elf excellium NF 5w-40.......3.000,00
2. filter ulja......                                           700,00
3. filter vazduha.......                                1.050,00
4. filter kabine(neverovatno zaprljan)         1.950,00 :conf:
5. usluga servisa                                      1.700,00
Ukupno zadovoljavajucih   8.400,00
Sve u svemu zadovoljan i uslugom, korektni su i siguran sam da i sledeci put idem tamo radi servisa a uskoro ih zovem da zakazem ugradnju zadnjih zvucnika. Kod njih cena sa zvucnicima, instalacijom i rukama pet hiljada, u Kompresoru bila pre nekih pola godine kada sam zvao oko 75-80eura. 

ivan-bgd

I mene to isto čeka ali tih 5000 za zvučnike.... :ces:..doduše zavisi koje zvučnike stavljaju..kad sam pitao i hit-u prošlog leta tražili su samo 4500 za ugradnju..da ne proveravaju slučajno da li si ih sam ugradio...?

LeNgenda

#272
Renault filter kabine je preskup, mene je u novembru majstor    indirektno pitao da li sam doneo filter kabine jer i on sam zna da za 800-1300 ima da se biiiiira, cak i sa aktivnim ugljem, a pasuje sa Clio III.

Da su posteni, posteni su.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

zveki66

Ivan-bgd: 5000 je sa zvucnicima, sama ugradnja odnosno provlacenje instalacije od radia do zadnjih vrata kosta 2500. Zvucnike cu ja kupiti i doneti im da ih povezu. I ja kada sam zvao kompresor samo za ruke su trazili oko 4500-5000. da li proveravaju ne znam, ali kada sam juce kod Zive pitao da li mogu sam da to odradim, odgovor je bio mogu ali gubim garanciju.
LeNgenda: nisam znao da moze da se donese filter, a nisam bio siguran ni da li ga imam, a nisu ni oni znali dok nisu pogledali. Sinoc sam na sajtu distributera za elf nasao cenu ovog ulja koje su mi sipali, 4l za 1.850 a ja ga platio 3000. Garancija ima svoju cenu.

LeNgenda

Niko ti ne brani u bilo kom servisu da doneses nov filter koji pasuje, tu sigurno nema dileme, u onoj temi o filteru polena ima nasiroko i nadugacko kakvih sve filtera ima i koliko kostaju.

To BAS nikakve veze nema sa mehanikom, samo sa tvojim plucima i prasinom u autu.
A pomalo i ventilatorom...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Sa ventilatorom nema veze jer se nalazi pre polen filtra, to smo ranije apsolvirali.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

A dozoljavaju li da ja donesem sav materijal za 1.servis? :ces:

nik

Ako si u garanciji verovatno ce insistirati da moras da ugradis delove/tecnosti koje su preporucene od strane proizvodjaca, odnosno, koje imaju provereno poreklo (citaj iz njihovog magacina duplo skuplje). U prevodu, ako i pristanu da sam doneses komponente za servis, ako se nesto, ne dao Bog, kasnije desi, to ce pravdati upravo tim delom i otkacice te za garanciju.

right

#278
Odradjen 1. servis na Stepway-u 1.5dci 90 ks u ponedeljak, servis Hit auto. Zamenjeno je sledece:

-filter ulja   1188,00
-filter kabine   1667,00
-5l motor. ulja ELF EXCELLIUM NF 5w40   4525,00
-podloska kartera   43,00
-tecnost za sofersajbnu 1l   125,00
-ruke    1.7x1510,00
ukupno 10117,00 RSD

U sustini sam zadovoljan sa ukupnom cenom i uslugom, jedino imam nedoumicu oko sipanog ulja jer ono koliko sam upoznat nije namenjeno za motore sa cesticnim filterom.






ivan-bgd

Ala deru sa ovim uljem...imam varijantu ovog ulja 2200 din 4 L...mislim stvarnooo..cist monopol..i ucenjivanje

dejanz

Sta ce to da bude da je Hit poceo da sipa Elf ulja.
5L ovog ulja u profacu 2.300din, a jos na to dobiju marzu, znaci naplate ga preko 100% vise  :ljut:.
Jeste da je garancija, al sto je mnogo mnogo je.

Raja

 :offtopic:
Marža se ne dobija (kao rabat ili skonto), već se dodaje na nabavnu cenu i predstavlja zaradu prodavca.

ivan-bgd

Pa jedino tako mogu i da zarade..jer kad istekne garancija slaba im je vajda od mušterija jer ih svi zaobilaze..mali servis ne košta više od 50 evra u svojoj režiji

zac

Tako je, i to sa najskupljim uljem.

ivan-bgd

Odrađen danas 1.servis kod Žive.Vozio ćale auto pošto sam ja bio sprečen.9650 DIN, sipali 5L elf-a,filter ulja,vazduha i polena.Kaže ćale korektni momci i fini.Ali druga vest koja me je razočarala, je da mi curi turbina :( :ljut:....dolazi im kaže majstor koji im to radi u ponedeljak i javiće mi dal' će da je menjaju ili servisiraju.Ja lično nisam za popravku.Probaću da se izborim za zamenu.Gledao sam već danima unazad male masne flekice ispod  auta saginjao se i ležao da vidim odakle kaplje ali nisam video..reko ajd sad će 1.servis pa neka oni vide (i imali su šta i da vide).Popi_deo sam...Ima li neko ovakvo iskustvo i šta mi je činiti?? :ne: