ventili

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

ja stelovao pre mesec dana u NTD dorcol za 1500 d
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

glavonja3

U cemu je razlike izmedju tog metalnog dihtunga i plutanog? Kvalitet, trajnost, nesto drugo? Kakav je fabricki ugradjen?

zac

Fabricki je metalni...a plutani je takodje dobar. Bitno je da ne pusta ulje.

Zoran

Mislim da je metalni jednokratni a plutani se može koristiti više puta samo prije postavljanja se treba nauljiti da se ne zalijepi  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Meni rekli da nisu menjali dihtung, da je metalni i bolji o bili kog drugog, a i do sada, posle skidanja i vracanja /  drzi
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Metalni moze da podnese nekoliko skidanja. Moj je metalni i nije do sada menjan, kupio sam novi ali cu ga menjati sledeci put.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Mozda i netreba da se menja, ali je sigurno da drugi put mora jace da se stegne.

Zoran

Koliko se sjećam on se prilikom stezanja malo deformiše. Možda bi ga trebalo prevrtati kod ponovne upotrebe ako to raspored šarafa dozvoljava...
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

Zvao Živu sada i cena štelovanja je 3200 sa dihtungom. Ću da vidim šta ću da radim.... :ces:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Dihtung Elring (ili tako nekako) je oko 1000 din. Koliko je onda oridjidji dihtung a koliko ruke?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: DrJekyll poslato 28.02.2013. - 12:21
Zvao Živu sada i cena štelovanja je 3200 sa dihtungom. Ću da vidim šta ću da radim.... :ces:

U TTD-u sam kupio metalni dihtung ASAM za 780 dindzi.... tamo kupi Jekylle, za za ventile...  :hihi1:

krle

#86
Citat: Keka poslato 28.02.2013. - 13:41
  Koliko je onda oridjidji dihtung a koliko ruke?

Kada su na mojem  vozilu radili podešavanje ventila skoro 2/3 cene je išlo na dihtung, a  ostalo  za  ruke .

Još jedan primer

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4683.msg94470#msg94470

VaskezNS

Nekoliko slika štelovanja ventila, 1.6 8V (K7M), izduvni na 0.25. Fabrički dihtung nije menjan.











Ovo je mesto za sLogan ;-)

trajce

Ode auto danas na stelovanje ventila. Obzirom da to nije do sad radjeno, a evo ima vec 98000km razlika se mora osetiti. Danas poslepodne javljam utiske.  :ces:

Jelenko

bas me zanima oce li biti razlike,javi obavezno  :kava: