ventili

prethodna tema - sledeća tema

zac

Moguce je, kako da ne, zavisi kakvi su zazori bili...primer, neka je jedan izduvni ventil bio sa premalim zazorom i nikada se nije do kraja zatvarao... i eto "rupe" kroz koju se prosipa benzin u auspuh..

Keka

Da je izduvni ventil bio otvoren, izgoreo bi kao cardak ku'ruza.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zee

Moji ventili nisu gledani od kada je izasao iz fabrike, do sad je presao 31200km.
Brine me brine sto on sagori po gradu, po ovom "hladnom" vremenu 10.5L do 11L benzina, da li je moguce da je to zbog ventila?
:ces:

Keka

Ako vozis samo na bezin, interval za stelovanje je 60.000 km. Bar po mojoj servisnoj knjizici, moguce je da su i to menjali u medjuvremenu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zee

Samo na benzin, za sada.  :)

Bendiks

 :hall:  ja moje ventile štelujem na 10k - što je sigurno sigurno je  :rtfm:

vujanovgoran

@Zee,
Potrosnja ti je veoma velika, postoji mogucnost da je zbog ventila. Bolje proveriti, ne moze da skodi.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Potrosnja mu je u nekim okvirima koje je fabrika propisala....jos ako vozi kratke relacije po guzvi (nije napisao).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zee

Uglavnom su kratke relacije, kuca-posao oko 5.5km, po Beogradu,
ali mi je nekako mnogo i za takvu voznju, zbog toga sumnjam na ventile.

Loganovac

Nažalost nije mnogo. Ako je za utehu, moj kolega sa Meganom 1.9dCi automatik bije po gradu do 9.5 l/100km!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zee

Nije bas utesno, ali cenim trud.  :) :)

Boka

Danas stelovani ventili posle predjenih 30kkm, na satu imam 83kkm, svi usisni ventili dobri a svi izduvni pretegnuti tako da je spijun pokazivao 0,10 na izduvnim ventilima. Prestelovani izduvni na 0,25 i na moje pitanje zasto ih ne stavi na 0,30 kaze majstor da nema potrebe zato sto je auto ostavljen sinoc kod njih u servis i da se preko noci ohladio tako da je jutarnje stelovanje obavljeno na bas hladnom motoru. Auto mirnije radi , a jedino sto sam do stelovanja primetio da mi je letos na putu ka Crnoj gori malo vise potrosio plina, prosek oko 8,5l plina , dok je ranije taj put prelazio potrosnjom ispod 8l plina (7,3 -7,8L). Inace Logana  vozim laganica , u visoke obrtaje samo u nuzdi.

zac

Znaci do sada nikome izduvni ventili nisu imali dovoljan zazor!!!

Boka...  :to:

Keka

Valjda ih zato i steluju na toj kilometrazi....Da valjaju, ne bi fabrika propisala stelovanje, ne?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Citat: Boka poslato 12.11.2013. - 12:44
Prestelovani izduvni na 0,25 i na moje pitanje zasto ih ne stavi na 0,30 kaze majstor da nema potrebe zato sto je auto ostavljen sinoc kod njih u servis i da se preko noci ohladio tako da je jutarnje stelovanje obavljeno na bas hladnom motoru.

:fiju:

Pa bre... zazor je najveći baš kad je motor ladan leden!  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.