Замена расхладне течности?

prethodna tema - sledeća tema

Slobodan čovek

Ако врше и испирање након истакања старе течности, колико би требало да траје замена?

Данас сам заказао сервис у АК Компресору, и жена на телефону каже да се "консултовала" са мајстором и да јој је рекао да ће то трајати 2,5 сати (два и по сата)?!

Иначе, још ће ми мењати уље, филтер уља и ваздуха, и радити ону проверу комплетног аутомобила. И каже да ће то укупно трајати 5 сати?!

Који су то преваранти. Па ваљда се то уради за пола сата. Баш ћу да тражим да ми тај "мајстор" покаже како то и колико траје.

Vladan P

Ako ste već zaključili da su prevaranti zašto ,umesto rasprave sa istima, ne odete jednostavno u drugi servis ?
Zajedno smo skupa !

shole

Ovlasceni servisi imaju normu koliko im je proizvodjac predvidio koliko koja zamena i servis traje. Obicno bude ranije gotovo

Slobodan čovek

#3
Citat: Vladan P poslato 27.12.2018. - 14:13
Ako ste već zaključili da su prevaranti zašto ,umesto rasprave sa istima, ne odete jednostavno u drugi servis ?

Мене само занима колико је трајало када су (у било ком сервису) то мењали вама. Па ћу онда видети шта ћу.
Који то други сервис ми препоручуеш?

Citat: shole poslato 27.12.2018. - 14:14
Ovlasceni servisi imaju normu koliko im je proizvodjac predvidio koliko koja zamena i servis traje. Obicno bude ranije gotovo

Кажу да ће тај цео сервис трајати 5 сати. Једном сам већ био код њих када сам заиста чекао 5 сати. Али тада су ми још и мењали гуме и радили реглажу трапа поред редовног сервиса, па сам рачунао да би то могло и толико да траје. Још и онај њихов преглед у икс тачака траје 1.3 сата. Још сам им рекао да нећу да губим време и плаћам за тај преглед, јер ја знам да ми је све то у реду. Једино да провере кочнице и трап. Ова на телефону каже да не разуме???

Још кажу да је тај преглед бесплатан, али мени је наплаћен последњих пар пута, а можда и раније. 1.560 динара. То ћу онда да тражим да ми врате.


Иначе, ако замена антифриза траје 2,5 сата, колико онда траје замена зупчастог каиша, или замена сета квачила? 9 и 17 сати?

Тако да размишљам да узмем и сам све одрадим на паркингу, без одговарајућих алата и услова. А да код њих једино купим филтере, јер оригиналних нема нигде.

Vladan P

Citat: Slobodan čovek poslato 27.12.2018. - 20:00

Који то други сервис ми препоручуеш?



Iz ličnog iskustva servis ''Krstevski''. Tip je ranije radio u ovlašćenom servisu. Dobro su opremljeni i pošteni u dijagnostifikovanju.

AUTO SERVIS KRSTEVSKI


    Adresa: Paštrovićeva 8, Banovo brdo
    Telefon: 011/408-6586, 061/3045-094
    E-mail: askrstevski@gmail.com
    Website: www.reno.rs
    Viber: 061/3045-094
    WhatsApp: 061/3045-094



Mnogo ljudi sa ovog foruma preporučuje i AC NEŠA u Kneza Višeslava.
Zajedno smo skupa !

VaskezNS

Citat: Slobodan čovek poslato 27.12.2018. - 20:00
Иначе, ако замена антифриза траје 2,5 сата, колико онда траје замена зупчастог каиша, или замена сета квачила? 9 и 17 сати?

Potpuno se slažem - normiranje (time&material type) je potpuno obesmišljeno ako postoji predviđena cena za određenu radnu operaciju (fixed price type). Na taj način se klijent dovodi u zabludu u smislu vremenskog trajanja operacije jer mu se komunicira da (zbog normiranja) usluga traje duže nego što ona realno zahteva.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

Naravno. Ali gde je to u ovlašćenim servisima istaknut (ili u računu prikazan) taj "fixed price" cenovnik za raznorazne intevencije? Cena intervencije formirana je na osnovu cene radnog sata i normiranog trajanja intervencije, koje retko kad odgovara stvarno utrošenom vremenu. Ima razloga za i protiv ovakvog pristupa, ali je usvojen ne bi bilo mešetarenja u servisima i da ne bi cena intervencije zavisila od toga da li si upao kod spretnog majstora ili nekog rukija, da li se u toku intervencije možda nešto iskomplikovalo (zalomio vijak ili recimo nešto zapeklo) i drugo. Kad bi fakturisali stvarno vreme intervencije tek bi onda bilo priče i žalbi - kako me je prošli put to koštalo toliko a sad ovoliko? Zbog toga je uzeto neko statistički usrednjeno vreme ako se sve radi po PS-u. Drugi je problem što malo ko kod nas radi tako. Ne volim da vidim da majstor radi na prljavim delovima niti da ima umazane ruke. Verovatno je i to uračunato (pranje motora/sklopova pre intervencije). Da li biste voleli da hirurg uzme skalpel u prljave ruke pre nego što vas recne? Naravno, i pored svega teško mi je da poverujem da zamena rashladne tečnosti treba da traje 2.5 sata, tako da mislim da realno ima mesta sumnji.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Slobodan čovek

Хвала за препоруку.


Ја сам данас отказао замену расхладне течности. Заменићу сам. Тражио да ми,када дођем на сервис, само замене уље и филтер уља, а филтер ваздуха и климе да купим и после мењам сам. Али она жена на телефону ништа не разуме, тако да видећу како ће бити.

nik

Sve rečeno. Kome se ne svidja bira neovlašćenog.

Pisao sam negde na forumu. Ovl. servisi najčešće nisu vlasništvo firme čija vozila održavaju. To su samo servisi koji imaju licencu, dobijenu kroz ispunjavanje standarda koje traži proizvodjač (i koji, gle čuda, pruža usluge obuke kadra, opreme, stoka rez. delova,... da bi se isti dostigli, normalno, uz adekvatnu naplatu). Godišnja pretplata samo za Dialogys, čijim pitatskim verzijama i mi se frljamo često ovde, košta ovl. servis 2000 EUR za 1 radnu stanicu. Gde je sve ostalo.
Jbg, zato je zamena antifriza 2,5h. Mnogi moraju da se namire iz ta 2,5h.
Ali, s druge strane, i vozila sa punom istorijom održavanja se u oglasima daleko više cene od onih bez iste.

Da ne tupim više, ko voli, nek izvoli. Ja sam održavam svoje vozilo, sve što ne mogu/ne umem sam, zovem Hobistu i to je to.

Jbg, preteče me sa odlukom. Ako auto nije u garanciji, pravilna odluka.

Zoran

Imaš čak i temu održavanje u sopstvenoj režiji a neki član je postavio i video kako se mijenja antifriz.
Sam svoj gazda - vazda.