Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

krdzan

Korektan auto.
Ima detalja koji su blizu kvaliteta skupljih automobila, a ima i onih koji su blizu zastave. Npr. skripanje kojecega.. instrument tabla, zadnja vrata, kvacilo sedista...Sve to ne u tolikoj meri da moze ozbiljno da zasmeta . Povuci potegni... koliko para toliko muzike. Voznja. Pravo uzivanje. Na poslu vozim astru 2.0 dti i nakon duze ture ne osecam ni noge ni ruke, jest da je mnogo jaci motor ali nije sve ni u tome...Sigurno bolja varijanta od uvoza polovnjaka ili kupovine jos skupljeg auta
pozdrav

Logan 1.4, 2007, 30 000

LeNgenda

#76
Update sa autoputa. Moze posebno, a mogu i da ga spojim sa mojim prethodnim postom, kako god mod kaze.

Recju, pesma.

Posto je auto jos u fazi razrade, brzine menjamo na 3000 o/min, sto znaci, u drugu odmah, u trecu na 40 km/h, u cetvrtu na 60 km/h, u petu na 80 km/h, a petom u rasponu od 2800-3200 o/min on ide od 100-120 km/h. Ipak, Begaljicko brdo trazi cetvrtu i jaci gas.

Dakle, pesma.

Pri 110 km/h, a sto je bila krstareca brzina, vise se cuju gume i vazduh nego motor, s tim sto se vazduh cuje manje, ne kapiram kako, ali eto. Kontinentalke se cuju, ali taman koliko treba, a ukupna buka ni izbliza ne moze da nadjaca normalan ili tih razgovor, a muzika se jasno cuje cak i kad je jako, jako tiha. Kazem ja, auto za dremuckanje. Neravnine podnosi dobro, ne levitira iznad puta, dobro drzi pravac, nije sklon ljuljanju pored autobusa i kamiona, ko god da je brzi.

Zadnja sedista su, po meni, udobnija od prednjih, pozadi je pravi sobni dvosed sa lepo nagnutim naslonom, a zadnje oslanjanje ne daje onaj kombi/gibanj/prikolica osecaj, kao Aveo i njemu slicni, da ubija po bubrezima. Kod nekih automobila prednje i zadnje oslanjanje su "prihvatljivo" i "traktor".

U Sanderu je to dosta bolje uravnotezeno, sa recimo, 15-ak odsto tvrdjim zadnjim oslanjanjem.

Volan je, iako ne premekan, prilicno osetljiv, valjda zbog vec navedenog kratkog hoda od punog do punog, tako da se preticanja vrse pokretima prstiju reda milimetar levo, milimetar desno. Za one koji voze/su vozili auto bez serva koji ima 4-4.5 kruga sa kraja na kraj, sa ovih 3,5 krugova moze da bude malo neobicno i treba obratiti paznju, vece veslanje moze da istera iz pravca.

Noga na gasu landara gore-dole preko neravnina, ne oseca se u voznji, ali mene dovodi do suza na svaki nacin. O mekanom gasu necu vise ni reci.

Kocnice su fantasticne, imali smo jedno naglo kocenje sa oko 70 km/h skoro do nule, bez zanosenja, bez nervoze, cale kaze da je osetio blago podrhtavanje papucice, dakle, ABS je tu i rabota.

E sad, grejanje je super, ali... Pri 110 km/h, odmagljivanje je solidno bez ventilatora. Kako se sidje ispod 50 km/h, tako trazi ventilator na 1, a onda za tri minuta ne moze da se dise. Sve to na tri tackice od krajnjeg desnog polozaja komande za toplo-hladno i na drugom levom polozaju komande za usmeravanje vazduha. Zadnji prozori se prakticno nikad ne odmagle do kraja. Klimu u tu svrhu nismo koristili.

Ne znam kako vi, ali meni grejanje susi dlanove, tako da mi "suva" plastika volana i rucice menjaca sve nekako klizi i migolji se. Volan pri manjim brzinama ne moze "mangupski" da se smota dlanom leve ruke, ili bar moji suvi dlanovi to ne mogu.

Bilo je kise, brisaci rade perfektno, u svakom pogledu. Na autoputu se najjasnije cuje caktanje automata brisaca na prvom polozaju rucice, tj. periodicnom ukljucivanju, tamo negde oko osiguraca, levo ispod volana. Sirena kao da se vise cuje u autu, nego van auta. :lau:

Poslednja zamerka je sto je plastika na vratima uvek, ali uvek hladna, tako da koliko god da se ugrejes ovako, ako se naslonis na nju, bice ti hladno.

Najveci i meni najdrazi kvalitet Sandera je to sto kad preticemo vecinu putnickih automobila, ne moramo da virimo sa leve strane ima li koga u susret, vec se sve lepo vidi preko krova ovog ispred nas. :too:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Veterinar

 :to: Volan se migoljio i meni. Klizav je i uzak (kako god zvucalo), sto sam resio presvlakom volana i nema vise tih problema.

david


Misa


brankovs

Dopada mi se to što ništa ne valja!  :write: :bullshit: :baeh:

Loganovac

#81
Alo bre kolega, o tvojoj Dačiji je reč (i mojoj)!!!


:ban:   :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

abc123

Citat: LeNgenda poslato 07.12.2009. - 23:08
Poslednja zamerka je sto je plastika na vratima uvek, ali uvek hladna, tako da koliko god da se ugrejes ovako, ako se naslonis na nju, bice ti hladno.

E pa ova auto-plastika ce definitivno postati seksualni fetis. Toliko se u auto testovima forsira "misljenje" eksperata o j**noj plastici da pocinjem da razmisljam o njoj kao zameni za zenu ili sta vec... :ljut: Osim boje i mirisa te plastike unutra, nista mi drugo od nje nije bitno. Plastika pa plastika. Vredi kao barem 20 konja ili 500 kubika. Tako ispada.

DarioGTI

Citat: abc123 poslato 09.12.2009. - 16:36
E pa ova auto-plastika ce definitivno postati seksualni fetis. Toliko se u auto testovima forsira "misljenje" eksperata o j**noj plastici da pocinjem da razmisljam o njoj kao zameni za zenu ili sta vec... :ljut: Osim boje i mirisa te plastike unutra, nista mi drugo od nje nije bitno. Plastika pa plastika. Vredi kao barem 20 konja ili 500 kubika. Tako ispada.

svaka cast!!  :ziveli:

cudi me samo sto ne probaju okus plastike, onda bi test bio kompletan  :bonk:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

VeDuS

Dobar izvestaj.Svaka cast za trud. :respect:
koliko vidim iz nekoliko "opsirnijih" izvestaja i misljenja (ukljucujuci i moje :c:.. koje je prebaceno u temu o automobilima clanova) sve zamerke koje to za nekoga jesu a za nekoga nisu... su maltene prave sitnice.
Mnogi su vec i zaboravili na sitna zakeranja i sad samo uzivaju (pogotoo ako se jos i jeftino voze - LPG).
Sve u svemu kad bih sabrao i oduzeo sva misljenja (i zajebanciju) sa ovih sest strana ... ispalo bi nesto ovako : Mnoooogo vise muzike nego sto je placeno uz naravno i pokoji otpevani fals .. ali ... kad se grupno peva sve prolazi.
Nema ovde nekih velikih zamerki zbog kojih bi smo se predomislili ili pokajali.
Da nismo malo preterali?Da nismo suvise subjektivni?
Jesmo, i ..... bas nas .........................................

krle

Citat: brankovs poslato 09.12.2009. - 08:28
Dopada mi se to što ništa ne valja!  :write: :bullshit: :baeh:


:Smiley:  Jednostavno,nemam komentar na ovu šalu.

sandero1.4mpi

Jedina zamerka koja mi sada pada na pamet je rezervni tocak koji se postavlja spolja,jeste da bi u slucaju zamene morao da vadis sve iz gepeka,zko ima nesto,ali je to redje,Guma je prljava i stoji napolju na kisi snegu,mrazu ,suncu...
I brisac kod Sandera (levi) koji guli haubu.
Za koji naravno nema resenja iako smo svi koji imamo taj problem intervenisali,ali sve je otislo u etar.

ljubapo

Kupite profilisani crni pvc profil-keder na buvljaku(kod prodavaca autodelova, oko 6m),isecite za vrata...4kom i jos jedan za ivicu haube gde guli brisac(moze i celom sirinom a moze i samo parce).Sve ovo namontirao jos prosle zime,lepse izgleda i funkcionise.
Preporucujem da istim profilom zastitite i ostru ivicu zadnje klupice koja osobe visine 180-190cm reze tacno po celu kada ubacuju prtljag u gepek.Ovo je VRLO OPASNO i o istom sam jos letos mejlom obavestio prodavca HIT Auto ali bez povratne informacije da li su isto prosledili proizvodjacu.

sandero1.4mpi

Nisu nikako,a ovo ti je dobra ideja probacu sa haubom i gepekom za pocetak :nami:

jasho

Citat: ljubapo poslato 10.12.2009. - 01:15
Kupite profilisani crni pvc profil-keder na buvljaku(kod prodavaca autodelova, oko 6m),isecite za vrata...4kom i jos jedan za ivicu haube gde guli brisac(moze i celom sirinom a moze i samo parce).Sve ovo namontirao jos prosle zime,lepse izgleda i funkcionise.
Preporucujem da istim profilom zastitite i ostru ivicu zadnje klupice koja osobe visine 180-190cm reze tacno po celu kada ubacuju prtljag u gepek.Ovo je VRLO OPASNO i o istom sam jos letos mejlom obavestio prodavca HIT Auto ali bez povratne informacije da li su isto prosledili proizvodjacu.

Daj slike!