Čudan zvuk nakon ugradnje plina

prethodna tema - sledeća tema

koznazna

Zdravo svima,

Danas sam ugradio plinski uređaj u u logan 1.4. Nakon 5-6 km vozikanja po gradu nisam primetio neku razliku u odnosu na voznju sa benzinom. Međutim kada auto stoji u mestu čuje se neki čudan zvuk iz motornog dela, kao neko strujanje vazduha. Inače u pitanju je Tomasseto uređaj.

Da li je ovo normalan zvuk?

P.S.
S vremena na vreme vozim službeni Punto u koji je ugrađen BRC uređaj i nisam primetio tako nešto.

Keka

Nezahvalno je napamet govoriti o cemu se radi, ako mislis da je posledica ugradnje gasa, otidni u servis gde si ugradio neka pogledaju o cemu se radi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


slavko_bgd

@koznazna:

Ako je do gasnog uređaja takav zvuk može da daje samo isparivač.
Obavezno proveriti !

Veterinar

Nadam se da je problem rešen.


Svi koji voze na plin mogu da primete zvuk kliktanja koji potiče od plinskih dizni. Koji je razlog zbog kojeg su toliko glasnije u odnosu na benzinske?

Loganovac

Dobro pitanje. Pretpostavljam da je razlog konstruktivne prirode jer je medijum drugačiji - gas umesto tečnosti. A i pritisci nisu isti. Slavko će verovatno dati pravo objašnjenje. Da li isto tako čuju dizne kod direktnog ubrizgavanja?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Cuju se napolju, u kabini ne (1.2 TSI i 1.3 DIG-T(TCe)).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Capriolo

Ja benzinske dizne ni najmanje nisam čuo (uz podignutu habu) kod motora sa direktnim ubrizgavanjem koje sam vozio na bilo koji način (poslovno, privatno ili slučajno/zadesno). Mislim na 1,0 TSI i 1,0T i 1,5T kod Honde.
Na onom videu koji je okačen na temi o pitanju (navodno) čudnog zvuka turbine za 1,0 TCE, kada je autor postavio i ostavio kameru pored samog motora, pa potom prebacivao plin-benzin-plin, jasno se čuje kliktanje samo na plin. Doduše, samo TCE 110 ima direktno ubrizgavanje, a ne i TCE 90 (tj, ni ECO-G kada je na benzin).