Ugradnja gasa Da ili Ne?

prethodna tema - sledeća tema

david

Buduci planiram da uzmem Logana 1.6 kojeg ocekujem uskoro, pitam se a nadam se da cete mi pomoci u tome da donesem odluku, Da li da ugradim gas Da ili Ne?
Do sada sam vozio kola na gas, prelazim godisnje od 12-15000km a sad buduci su kola nova pretpostavljam da cu vise da ga vozim i prelazim pa da palim klimu pa malo brze voziti itd itd pa sam planirao da ga vozim mesec dana da vidim kako se ponasa potrosnja i ostalo pa da ugradim gas i sad naravno ocekujem dobar savet, Da li ugraditi gas i gde?
Po nekom mom proracunu trebalo bih dve godine dok se to otplati i posle se vozis npr 50% jeftinije a i te pare svakako bih potrosio kroz benzin u te dve godine a ovako ostaje gas i planiram da ga vozim duze od te dve godine.
Mozda postavljam glupo pitanje ali se nadam dobrom odgovoru i drago mi je sto postoji ovaj forum gde mogu da se razmene informacije i iskustva i prenesu dalje, pozdrav svima i hvala unapred...

kiconix

Ako se auto vozi onda je odgovor  -  DA  -
E sad da li se isplati uzimati njihov sa garancijom ili ugraditi negde duplo jeftiniji i izgubiti garanciju to je na tebi.

Keka

Sve zavisi od godisnje kilometraze. Stavi na papir pa ce ti se kazati samo. U obzir uzmi fabricki deklarisanu potrosnju benzina sa jedne strane, a potrosnju gasa racunaj 10-20% vise nego benzina. Verovatno je bolje uzeti odmah fabricki gas i zadrzati garanciju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

Ja ovako razmisljam, buduci je nov treba zbog garancije ugraditi ga u ovlastenom servisu, svakak cu ga voziti duze vreme jer imam porodicu i ovo je porodican auto a svakako pare koje cu da utrosim na benzim u roku dve godine misllim da za razliku potrosnje gasa i benzina isplacujem ugradnju tj te pare bih svakako potrosio na benzin a ovako ostaje mi ugradjen gas tako da svaki sledeci kilometar je 50% jeftiniji od tada.
Prosta matematika kaze ako je potrosnja benzina npr 7.5L a npr gasa 9L pa neka bude i 10L razlika na 100km je 320din pa na 15000km je 48000din i za dve godine otplatis ugradnju a te pare svakako bih potrosio na benzin i na kraju imas ugradjen gas a ovo su sve grube procene ali vredi da se razmisli a do tada cu da odlucim, pozdrav svima i hvala svima...

Loganovac

Računica ti je sasvim OK.  :to: Tebi u stvari i ne treba savet već podrška, koliko vidim... Znači, slobodno ugrađuj i u zdravlje da se voziš godinama.  :driver:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#5
Zaboravio si da odrzavanje TNG uredjaja koji je u garanciji servisa koncesionara DACIA/RENAULT kosta oko 50E.
Promene ti filtere tecne i gasne faze, malo cackaju kao po kompjuteru, i uzmu to 50E

I tako 3 godine (ili koliko vec daju garanciju)

Loganovac

U odnosu na uštedu to je zanemarljivo. Čovek je računicu izveo za "nek bude 10l" (a to je za 33% povećana potrošnja, što je previše), pa je opet izašao na 48.000 dinara godišnje, sa pređenih 15.000km. Realnije bi bilo da je računao sa 9l (ako mu je prosek potrošnje benzina 7.5l/100km onda je to +20%) - u tom slučaju bi ušteda pod istim uslovima 54.675 dinara - znači ima i za servis i za dobar ručak...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

markonikolic83

Da.
Samo je to dovoljno reci.Ja sam odmah zaboravio koliko je ugradnja,kad je benzin bio 118 a plin 55.Na benzin sam presao 3000 km za 6 meseci i stalno sam gledao u merac i isao samo gde moram.Kad sam ugradio plin,za 6 meseci sam presao 15000 km i brate slatko se vozikam.Ako gledate kroz pare,ja mesecno isto dajem kao kad sam vozio na benzin(ne stedim nista),ali se voziiiimmmm :dance:
Zato nema tu neke filozofije,ugradi ako mislis da se vozis.

david

Ja sam racunao da trosi npr 10L ali pretpostavljam da ce biti recimo 9L realno i opet nakon dve godine a mozda i ranije isplati se ugradnja tako da se vozis nakon toga neka bude 40% jeftinije to je sve gruba procena.
Ja sam mislio da ugradim pa rekoh da potrazim savet od vas sto kaze Loganovac meni treba podrska i sto kaze Markonikolic vise cu se voziti.
Kad sam imao keca ugradio sam gas u njega posle mesec dana i sto kaze Markonikolic nisam izlazio iz kola a sad buduci sam iz Hrvatske rodom ici cu kolima na more tj kod mojih, makar jednom tako da sam tu sabrao tih 15000km a kad su kola nova verovatno bih ga trebalo voziti sto vise ali svakako lepo je podeliti iskustva i misljenja sa nekim tko je prosao te nedoumice kao ja sada jer uvek ima tema o kojima se moze raspravljati...

Keka

Citat: ppejic poslato 30.09.2009. - 07:59
Zaboravio si da odrzavanje TNG uredjaja koji je u garanciji servisa koncesionara DACIA/RENAULT kosta oko 50E.
Promene ti filtere tecne i gasne faze, malo cackaju kao po kompjuteru, i uzmu to 50E

I tako 3 godine (ili koliko vec daju garanciju)

Peja

Ala vas shishaju  :mojeovce:

:lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Zato Kica ne ide kod ovlascenih majstora, dosta mi je pljacke. :mad6:

petar313

ja sam sad uradio servis gasa posle predjenih 10000km i kostao me je 850din.
menjali su mi samo filter tečne faze ( i pohvalili pumpu na kojoj sipam gas, jer je filter bio čist).
priključili su auto na komp i kontatovali da je sve ok.
na moj zahtev naštelovali su pokazivač nivoa gasa.

to je sve u ovlašćenom servisu pod garancijom.
idući servis će biti skuplji jer će menjati i filter gasne faze....
u pitanju je landirenzo sa servisnim intervalom 10000km (mali servis), 100000km(velki servis) ugrađen odmah po kupovini auta.

što se tiče vožnje. nemam nikakvih primedbi.  čini mi se da se tek sada auto razradio.
na gas je malo živahniji nego na benzin.
troši u proseku 8.5l gasa na 100km. mešovita vožnja (i naselja i auto put, redovno me zakači i neka gužva u bg).

VeDuS

Jednostavno ... ako imas lovu - DA !  :to:
Vozio si znaci da znas prednosti a ovde ti je jo savremeniji uredjaj i nemas da brines.
Mozes pogledati i ovo http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.0  iako j za sandera ali je isti uredjaj.
Sto s tice racunice....  :hm: pa ona je kod mene isla samo dok sam o tome razmisljao.(inace ti je razmisljanje i racun O.K.)Niko ne racuna i onaj psiholoski efekat (koji meni mnooogo znaci) kad si rasterecen time posto je gorivo ili koliko trosi.
Mada.... isto ces para potrositi ali ces se duplo vise voziti a to je tebi kao porodicnom coveku bitnije od perfomansi(startnost,krajnja brzina...) ili... isto kilometara ali ostane i za provod.
Ugradnju odradi u ovlastenom servisu ne samo zbog garancije posto ti je auto nov.Mislim da tih 250-300 evreja ne vrede gubitka garancije ma kakva ona bila.
Javi sta si uradio i ako pretekne gasa svrati na pice! :ziveli:

Vihor

Ja vozim i vozicu dizela, a sto se tice plina, nekako nemam poverenja u to, strah me je od toga, ali ako se neko vec odluci za to mislim da je najbolje ugraditi fabricki i odrzavati ga kod ovlascenih servisera.  :to:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david

Mnogo znaci forum da sa nekim podelis nedoumice oko neceg, svakako sam razmisljao da ga ugradim u ovlastenom servisu zbog garancije a njima je to prilika da naplate dobru cenu povodom toga, a ja rezonujem ovako da svakao trosim pare na benzin pa ako na razlici goriva mogu da ustedim npr 40e mesecno on ce sebe da otplati s tim da bih svakako tih npr 40e proterao kroz auspuh tako da samo otplacuje sam sebe i nakon toga se vozis jeftinije i na kraju opet trosis isto na gorivo samo se vise vozis, razmisljao sam ja o dizelu ali sam ipak odlucio za benzinca jer sam do sada vozio benzince a imao sam iskustva i sa dizelom ali sam u startu hteo benzinca i vec razmisljao o gasu zato sam se odlucio za 1.6 racunajuci ako ugradim gas i palim klimu nece osetiti a sto se tice brzine meni je svejedno jer nevozim brzo hocu reci gde ja da razvijem tolike brzine kad su relacije kratke a sve mi gravitira od S.Pazove do BG i NS a posto je nov verovatno i do HR a to je u jednom pravcu oko 700km jednom godisnje.
Bas mi je drago za komentare zato pozdrav svima...