Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Mislio sam na zamenu delova koji moraju da se menjaju, zbog re-atesta, a to su valjda boca, creva, i glavni deo gde je membrana...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Pa dobro, ali niŝta nije večno, pa bi možda trebalo razmisliti i o ono malo delova koje nisi pomenuo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Batakole

U pitanju je isplativost odrzavanja landirenzo plina. Kad se kupi nov auto nije toliko problem platiti 1000€ za gas i to ce se sigurno isplatiti za 10 godina. A kad pocnu kvarovi ne isplati se popravljati jer tesko da ce ga neko voziti jos 10 godina. Mene bi popravke kostale najmanje 500€ a ja sam platio dizne ,ecu i isparivac 300€ i imam novi sistem koji ce raditi bar isto kao do sad a i svaka buduca popravka kostala bi mnogo manje.

Veterinar



Zakazan susret u Reno Savi sutra ujutru.
 Pomislio sam juce kako bi mogao da se pojavi problem. Nije bilo naznaka. Zasto sam pomislio?

Cini mi se da sam od 2016. godine probleme ove vrste imao uvek ili otprilike ako bih:
-sipao na pumpi koja nije OMV, MOL, redje NIS (ovaj put je , prvi put za 49000km,  bila EKO (recimo da to smatram ovaj put ponovljenom koincidencijom))
- ako bih uključio i vozio u Eco modu (sto uvek radim kada je sledeca stavka)
- ako je deblji minus napolju.

Verovatno je sve zbog poslednje stavke, ali je zanimljivo.
 Prevencija bi se u mojoj glavi odnosila na izbor pumpe, rucno biranje rada na benzin ako je deblji minus. Eco mod mi odgovara kada je poledica ili sneg, zbog ponasanja motora prilikom dodavanja gasa.

Andrix

Evo i ja danas iz servisa. Pokazivao mi je gresku vise puta - proveriti ubrizgavanje/na plinu. Tada, ali ne uvek pocne da trokira i ne prima gas, kada prebacim na benz ide normalno. U servisu rekli da su procistili dizne i da pratim stanje.... Inace posle poslednjeg takvog desavanja odvozao preko 500 km, BG-Zlatibor i nazad bez problema. Sve zaredjalo u par dana kada je bilo kisno i ladno...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Problem pocinjao prilikom hladnog starta ili na vec vruc motor, odjednom?

Andrix

Kada je zagrejan auto, i to dva puta na istom mestu u gradu - duhovi - ....Sve se desavalo tokom iste boce plina. Evo sada vec dva punjenja - do cepa i nema problema. Inace imam neki obd2 pa sam kao ocitao greske, bile miss fire na sva tri cilindra i nesto body...kao da se comp zaglupeo.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

#577
Može li se očitati koliki je pritisak plina iz boce? Na velikom minusu on može biti 0 bar , pa čak i u minusu...
 Ako je boca vani ispod auta, vruća voda na autopraonici bi trebala momentalno riješiti problem.
Sam svoj gazda - vazda.

Mare

Da se prijavim i ja  :zubo:
Nakon hladnog starta (petak ujutru, bilo oko -7), nije hteo da primi gas, kad se zagrejao sve bilo ok, lampice ne sijaju, ali su greške ostale u memoriji. Ovih dana takođe idem u servis.

Citat: Zoran poslato 22.01.2024. - 22:08Može li se očitati koliki je pritisak plina iz boce? Na velikom minusu on može biti 0 bar , pa čak i u minusu...
 Ako je boca vani ispod auta, vruća voda na autopraonici bi trebala momentalno riješiti problem.
Boca je u prtljažnom prostoru, (umesto rezervnog točka) koji i u toku vožnje bude leden.

Zoran

Trošenjem plina, temperatura se dodatno snižava( dekompresija).
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

#580
Po recima servisera, zamenjen senzor pritiska. Kako bi u narednih mesec dana trebalo da predjem 7000km, drago mi je sto ponovo vozim na plin.. :wave:

Andrix

Meni u servisu kazu procistili dizne i teraj. Za sada normalno i pratim. Inace sto se tice hladnoce, jednom sam imao tu pojavu na Loganu 1 sa ugradjenim BRC-om da sam bio pri kraju boce i stalno je sam prebacivao na benzin, detektujuci da nema plina. Inace sada mi je boca bila puna i nije bas bilo toliko hladno. Idemo dalje.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Takođe. Juče sam bio u serivsu, sve su prekontrolisali i rekli su mi da će čistiti dizne, ali nisu bili u mogućnosti to da urade juče. Ionako za 2-3 meseca ide servis pa ćemo tada da čistimo dizne.

Andrix

U odnosu na Vasu km to je i ok, ali mojih 12000 km....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Jutros trza, pali greške i popodne kad sam krenuo kući iz Beograda. Jedino na autoputu i kada je dostigao radnu temperaturu, nema grešaka, ali se oseti trzanje na laganom gasu, kada se krećem rzinom od 50km/h u trećem ili 4. stepenu.

Večeras krenuo do grada, trza, pali greške, nema snagu - dostigao radnu temperaturu i osim trzanja, sve ok. Na punom gasu nema problema. Potrošnja je ok. Malo počinje da nervira.