TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Dejan 1,4mpi

i ja cesto sipam na OMV-u i isto tripujem.

ppejic

Moguce je, mada OMV je i skuplji uvek za 1.5-2din

Peja

Loganovac

Mislim da niko u Srbiji nema toliko stabilan kvalitet da bi se bilo šta u tom smislu moglo generalizovati. Pre par godina kad je u Požarvcu otvorena OMV pumpa sa oduševljenjem sam redovno sipao gas i primetio da mi se posle više od godinu dana nešto povećala potrošnja. Pređem na EKO, super. Posle nekog vremena, ista stvar. Pređem na NIS, kao malo bolje (nekad da, nekad ne), da bih pre par nedelja sipao na njihovoj pumpi kod Niša na autoputu i oduševio se - kao da nije u ovoj državi! Šta reći osim da svi ponekad vaćare i da praktično niko nema ujednačen kvalitet gasa. A poznato je da većina pumpi toči NIS-ov gas...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

većina ne može da toči NIS-ov gas zato što NIS što iz proizvodnje što iz uvoza pokriva oko 35%
tržišta gasa kod nas. Ostalo uvoze ostali nezavisni uvoznici koji uglavnom i formiraju cenu. Najveći
uvoznici su KNEZ PETROL i MBG. Glavni problem je mešanje gasa u samostalnoj režiji vlasnika pumpe
koji kupe u tehnogasu samo jednu komponentu i onda je dodaju onoj kupljenoj mešavini koja je u
dosta solidnom kvalitetu.
nemoj na silu uzmi veci cekic

kovdejan

U vezi cene zavisi kako kad. Poslednjih mesec, dva je bio skuplji za oko 50 para, nekad košta isto, a nekad kao što kažeš dinar, dva više :) Takva je barem situacija sa ovom pumpm na Galenici. 

Keka

Nakon 100+ km gradske voznje po Beogradu, uz nekoliko kolapsa na Autokomandi i Slaviji, kolaps na ulazu u Novi Sad.....prosecna potrosnja u mesovitom rezimu 10.3 l/100 km  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Branislav-NIŠ

   I situacija u Nišu nije ništa bolja što se tiče TNG-a.Najmanja potrošnja je kad sipam gas na MOL-u.U gradu 9. a na otvorenom 7.5l /100km.Mada je MOL uvek bio najskuplji(trenutno 69.50din.litar).Šef pumpe na kojoj sam sipao kaže da oni striktno dobijaju gas iz Mađarske direktno iz Molove rafinerije,da je velike čistoće i da ima 90+ oktana što pogoduje našim motorima.Sa tim gasom nikada nisam imao problema.
  Ali zato kad sipam na NIS-u potrošnja skače za 1.5l u gradskoj vožnji.Imam osećaj da smeša gasa nije kako treba.Iako je tamo uvek jeftiniji(trenutno 68.50 din.) ništa mi to ne znači jer ga auto popije kao vodu.

ppejic

Zdravo Bane.
Elem, ja sam kupio MOL TNG tek što su počeli da ga reklamiraju (leto prošle godine). Prešao sam sa istim barem 10% manje nego sa NISovim. Uglavnom kupujem kod pivare MBG,  mada mi se čini da sa OMV prelazim najviše, mada je on skuplji za 1-1.5din. Sve u svemu, ne kupujem na NIS.

Peja

brankovs

Ja sam dugo sipao na OMV-u ali sam vremenom stekao utisak da ili kradu na sipanju ili im je loš gas tako da na primer,ako sipam 40 litara na kraju mi bord pokaže da sam potrošio 37 litara i tako uvek manje,slučajno jednom sipam na MOL-u(Futoški put),već sam sipao 7-8 puta,i uvek sam potrošio onoliko koliko sam i sipao a ne manje a i auto bolje ide tako da do daljnjeg sipam na MOL-u.

ppejic

Sledeće točenje će biti na MOL, pa ću videti. Ovih dana mi troši oko 10l/100km

Peja

Branislav-NIŠ

  Prethodnog vikenda(tačnije u subotu ujutro)imao sam problema oko prvog jutarnjeg startovanja motora.Auto je upalio tek iz četvrtog puta(to mu se dešava po prvi put).Kad je prebacio na TNG radio je toliko neravnomerno da su se vibracije osećale i u kabini.Najviše se treso na semaforima dok je bio na leru.Naravno-pravac servis.Auto je prešo 28.300 km. i serviser je konstantovao da su u pitanju svećice pošto su još uvek bile one fabričke.Sistem za TNG traži jaku varnicu pa je podrhtavanje motora ukazivalo na njihovu dotrajalost.Naravno za petnaestak minuta stavljene su nove.Cena sitnica 650.din.po komadu.Međutim,posle njihove zamene broj obrtaja na leru dok je motor vruć pao je na 500.Nisam imao čime da to izmerim ali mi kazaljka na meraču broja obrtaja stoji tačno na pola rastojanja između 0 i 1000.Interesuje me dali je to normalna pojava(dali to nešto šteti motoru),ili ću opet morati u servis ? Inače motor na većim obrtajima radi normalno.

kovdejan

Trenutno je na OMV (Galenika) plin jeftiniji za 50 para nego na MBG (Karaburma). Najjeftinije što sam ja video u Beogradu je MBG (Zemun) 57.5

Keka

Citat: Branislav-NIŠ poslato 30.11.2010. - 12:57
Međutim,posle njihove zamene broj obrtaja na leru dok je motor vruć pao je na 500.Nisam imao čime da to izmerim ali mi kazaljka na meraču broja obrtaja stoji tačno na pola rastojanja između 0 i 1000.Interesuje me dali je to normalna pojava(dali to nešto šteti motoru),ili ću opet morati u servis ? Inače motor na većim obrtajima radi normalno.
O ovome je vec bilo reci, sedi i zagledaj se u cajger, dobro razmisli, pa ponovo izracunaj broj obrtaja.

Citat: kovdejan poslato 30.11.2010. - 13:55
Trenutno je na OMV (Galenika) plin jeftiniji za 50 para nego na MBG (Karaburma). Najjeftinije što sam ja video u Beogradu je MBG (Zemun) 57.5
Ako je 57,5, da odmah kupim jednu cisternu  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

Mozda ovi nisu uspeli da ih dobiju da im jave da podignu cenu  :Smiley:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

ppejic

Prethodni ledeni period.... sipano 21.3L prešao 205.7km....gradski uslovi....od pištanja do pištanja....prosečna potrošnja 10.35L/100km u proseku 2 osobe u kolima.

Prvi put zimi da mi siđe ispod 11L. Sipano na MBG gasnoj stanici.