Plin i garancija

prethodna tema - sledeća tema

bracakg

Evo opet mene sa jednim pitanjem!Raspitivao sam o ugradnji plina u ovlascenom servisu i kazu 950e ali se gubi dodatna garancija od 2 godine sto sam sad dobio kad sam kupio auto.Sta sad?Dali te 2 godine ili plin ili ....

dsit

Zavisi koliko prelazis.Ako vozis puno onda ce ti se isplatiti da das nesto vise para za uredjaj.

Deda

Idi kod Milosa Franzuca u Jagodinu ili zovi telefonom i pitaj.
Oni po toj ceni ugradjuju plin i ostaje garancija.
Meni je istekla garancija i zato su mi naplatili 550 a ne 950e.
Proveri...

bracakg

ma ostaje i ovde garancija ali na 3god a ove 2 se gube valjda je to u svakom servisu nije prolem u lovi nego dali znace te dve godine

jasho

Ugradnja autogasa u BG
AC Rasic Tomasetto Stag 680 evra na mestu rezervnog, 620 klasika,
a lpg service sistem zavoli 725e ili 650e za rezervoar u vozilu.

bmiillan

#5
mozda nekome bude zanimljivo

servis autoinzenjering banjica
lpg sistem ac boca po izboru u gepeku 500 e ispod poda vozila 560 e garancija 3 godine
lpg sistem zavoli 650 e a ispod poda vozila 720 e garancija 2 godine

ono sto je zanimljivo moze se za nova vozila uplatiti polisa osiguranja
koja pokriva sve stete nastale na motoru do 5000 e ako se ustanovi
da je do stete doslo upotrebom auto gasa, mislim da je cena polise 50 e
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

#6
Godišnje? Znači za tri godine opet dođe 150 evrića, nije loše, odnosno manje je od razlike u ceni ugradnje za nov/stari auto. Problem može da bude ono "ako se ustanovi" - šta ako se ne ustanovi? Setite se onog Rajinog klokotanja i sličnih stvari, ko bi mogao koga da ubedi...
Da li imaju neku listu servisa za koje daju osiguranje i, na kraju krajeva, koja osiguravajuća kuća je u pitanju?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

osiguranje nije godisnje nego jednokratno, koliko sam shvatio vestacenje bi radila
neka kuca tipa masinski fakultet, svi zavoli ovlasceni servisi mogu da to odrade

na sajtu www.zavoli.rs postoji spisak ovlascenih servisa po gradovima i nesto vise
napisano o tom osiguranju u rubrici dodatna garancija za motore
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Znači to je samo varijanta za Zavoli uređaje?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

#9
da varijanta je samo za zavoli uredjaje i za nova vozila tj stara eventualno par meseci

koliko sam shvatio poenta price je da se onima kojima se ne svidja varijanta ugradnje gasa
preko kuce koja je prodala i odrzava vozilo i daje garanciju na njega (citaj cena ugradnje)
da se omoguci kvalitetna ugradnja po nizoj ceni a ipak da postoji neka garancija tj. zastita
potrosaca.

kako funkcionise u praksi ne znam ali posto kod mene ne postoji dilema oko ugradnje gasa
za auto koji cekam a ne svidja mi se cena i uslovi kod  RNS i citajuci iskustva nekih vlasnika
dacie narocito sa HIT autom razmisljam i o ovome, na moju zalost u AKZ Vozdovac gde sam
uplatio auto rekli su mi da se garnacija gubi i na sve ostalo sem na karoseriju ako ugradim gas
na drugom mestu, sada racunam koliko me kosta ugradnja gasa kod njih, ugradnja alarma i
redovni servisi za prve tri godine i dolazim do razlike od oko 800 e (ugrubo) ako to uradim u
privatnoj varijanti. nadam se da na automobilu ne moze da se pokvari toliko toga da se isplati
ugraditi sve to preko dilera a ne u privatnoj reziji.
nemoj na silu uzmi veci cekic

jasho

evo dobio sam još jedan info GTA Servis tomasseto ac sekvent boca na mestu rezervnog točka 520 evra i garancija od 3 godine!

Nije mi jasna ovolika razlika u ceni npr. AC Rasic i oni skoro 150 evra, jel ima neko nekakvo iskustvo i mišljenje? :ne:

Loganovac

Keka lepo reče da je mnogo važnije ko ugrađuje nego šta ugrađuje...

Citat: bmiillan poslato 09.04.2010. - 09:54
...na moju zalost u AKZ Vozdovac gde sam uplatio auto rekli su mi da se garnacija gubi i na sve ostalo sem na karoseriju ako ugradim gas
na drugom mestu, sada racunam koliko me kosta ugradnja gasa kod njih...
Kako na karoseriju, valjda bi trebalo da se gubi na sve ostalo, modifikacije su na motoru i elektro instalacijama? Ne možeš valjda da izgubiš antikorozivnu garanciju ili garanciju na boju jer si u gepeku izbušio dve rupe...  :fiju:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

"sem na karoseriju" samo na karoseriju ostaje garancija
nemoj na silu uzmi veci cekic

jasho

Citat: Loganovac poslato 09.04.2010. - 12:35
Keka lepo reče da je mnogo važnije ko ugrađuje nego šta ugrađuje...
Kako na karoseriju, valjda bi trebalo da se gubi na sve ostalo, modifikacije su na motoru i elektro instalacijama? Ne možeš valjda da izgubiš antikorozivnu garanciju ili garanciju na boju jer si u gepeku izbušio dve rupe...  :fiju:

Jel to AC Rasic na dobrom glasu, nisam obavešten??? :ces:

Loganovac

#14
Ne zezaj...   :cool:

Verovatno najbolji servis u Beogradu.

@bmiillan: izvini, lapsus ono za karoseriju  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.