Punokrvni Sandero član - 1

prethodna tema - sledeća tema

Deki

Na početku da objasnim naslov teme.

Pošto sam video da je VeDuS postavio temu sa ovim naslovom bilo mi je logično da se nadovežem kao sledeći.

A sad ono glavno.

Pošto su me obavestili u četvrtak sam otišao da preuzmem Sandera. Ja došao a on stoji onako lep, sjajan, uglancan i čeka me.

Relativno brzo sam završio papirologiju za registraciju ali zbog onog glupog novog propisa o 24-časovnom čekanju, iako je bilo tek negde ok 12 sati, nisam mogao da završim deo u miliciji tj. policiji pa sam hteo-ne hteo morao da sačekam sutrašnji dan. Pošto me je supruga nagovorila, najviše zbog preporuke koju je dao Munze u vezi sigurnosti auta, uplatio sam i prvu ratu za kasko i naručio ugradnju šape a usput i zavesica.
Ujutru, oko 730 sam se "nacrtao" ispred vrata šalter sale mada sam bio malo iznenadjen što je ispred mene bilo već 15-ak ljudi (a i žena). Na svu sreću kad su šalteri počeli da rade ispostavilo se da za registraciju, ispred mene, ima samo njih troje. Teta na šalteru je bila veoma ljubazna tako da sam celu proceduru obavio za 20-ak minuta i onda se sa tablicama uputio po auto.
Sandero je prenoćio u servisu i za razliku od juče spolja je imao montirane zavesice, koje baš lepo stoje i izgledaju, a unutra je bila stavljena šapa. Veoma ljubazni momak mi je održao kratak kurs za korišćenje, isterao ga na ulicu, ugasio ga i predao mi ključeve. Tako se to završilo.

Od tada do danas sam prešao nešto preko 500 km. i sve što, za sada, mogu da kažem je to da je fenomenalan. Iako sam se baš trudio da nađem bar neku zamerku nisam uspeo a jedino što malo "smeta" je preporuka iz knjužice da prvih 3000 km. nije preporučljivo da se prelazi 2500 o/min. Prosečna potrošnja, do sada, je 5,1 L/100km (60% grad, 40% put), klizi ko po loju, buke u kabini skoro i da nema.

Nastavak sledi. :wind:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Vihor

 :ziveli:     :jea:    :too:    :aplause:  uzdravlje i sa srecom!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

#2
E pa nek te sluzi u zdravlju i veselju. :lux: :to:

Munze

Sve čestitke :aplause:
Da pređeš puno bezbrižnih kilometara :too: :ziveli:

krle

#4
Četitam  :ziveli:


Citat: Deki poslato 17.10.2009. - 19:37
Pošto sam video da je VeDuS postavio temu sa ovim naslovom bilo mi je logično da se nadovežem kao sledeći.

Znači  VeDuS je nulti punokrvi član. Valjda se neće naljutiti  :Smiley:

VeDuS

#5
O.K. Ja sam "nulti" ... al' onda ste vi svi pre mene neki "minus"  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
Deki cestitam  :aplause: i da se navozas sa familijom mnooogo kilometara bezbedno i bez kvarova.
Ajd "okaci" slike tih zavesica.

Veterinar

Uzivajte u voznji! Sto se tice 2500 obrtaja, ja retko predjem 2500 i sada, sa blizu 100000 km. To ce jedino smetati u prvih par hiljada km, ako morate sa koristite cesto autoput (2500 je 100 km/h). Ako ste od cetvrtka presli 500 km, brzo ce proci to ulaufavanje.  :to:

NikolaNis

Neka je sa srećom i neka Vas dobro služi... :ziveli:

david

Pridruzujem se cestitkama i neka te sluzi i sam  :dance:

Deki

#9
Hvala svima na lepim željama.

Znao sam da će oko onoga "Punokrvni Sandero član - 1" biti zafrkancije pošto malo humora nikada ne škodi ali bi dodao da je to ipak samo fraza jer smo mi svi, bar se nadam, ravnopravni, jedinstveni i prvi (ili nulti).

2500 o/min je što se tiče mirne i udobne vožnje sasvim OK i što kaže veterinar navikavanje nije problem mada je malo nezgodno na lokalnim putevima naročito u kolonama koje se kreću promenljivo sporo pa je potrebno obilaženje jednog po jednog vozila ispred.

Pošto je VeDuS rekao da "okačim" slike zavesica evo onih od Subote koje nisu baš odgovarajuće pa obećavam da ću, čim vreme dozvoli, napraviti bolje i preciznije.

   

Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Dragan.vi

Zelim ti mnogo hiljada kilometra sa ovim lepotanom i da te lepo sluzi!