Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Pitanje je trenutka i saradnje sa dilerom. Dobio sam patosnice, nulti servis, obaveznu opremu i produženu garanciju. Reno Sava.
 I prosli put. Hit auto.

Veterinar

Citat: Capriolo poslato 12.07.2023. - 08:56@yaris
Mada ovo nije možda prava tema (mada, možda i jeste, jer se tiče i kupovine nove dačije), mogao bi malo da opišeš svoja dosadašnja iskustva sa tvojim novim CVT vozilom
Ovo definitivno nije prava tema, jer imamo ovu:
https://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=9918.0#msg201513

Neko moze da pita za ozvučenje, neko za farove, pneumatike.. Ako ne postoji tema, otvorite je slobodno.  :wave:

nedicm

Prošle nedelje preuzeli smo novi Dacia Duster Extreme 4x4 u Stojanovu, ali smo se neprijatno iznenadili informacijom da u paketu opreme nema Navigaciju. Dobili smo informaciju da proizvodjač nije dao opciju Navigacije za tržiste Srbije, kontaktirali i generalnog uvoznika, ali su odgovori isti, pa smo se baš razočarali. Neverovatno je da vozilo 2023. u najvišem paketu opreme nema opciju Navigacije i to samo u Srbiji!?
Imamo već Duster 2018. u Prestige i on ima navigaciju. 
Odgovor da navigacija nije moguća na našem tržištu vuče na diskriminaciju?! Nismo sigurni da li uopšte uredjaj ima hardverski deo, pa da se samo učita novi softver, ali se niko oko toga od prodavaca i servisera ni ne planira da bavi, nego su nam samo dali negativan odgovor. A nezahvalno je vozilo staro nekoliko dana voziti u neki drugi salon, primenjivati hack - crack metode i sl..

Veterinar

Nista ne mogu da napišem, osim truba-ruba.

Andrix

Meni je prodavac odmah rtekao da moja verzija isto nece imati navigaciju, a razlog mapa Kosova, koja ide kao posebna drzava a to nije.....Lepo bi cucnula ali koristim android auto i Igo na drugom tel i teraj.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Capriolo

#695
@nedicm  Koliko ste čekali na novog Dustera ?

bind

Citat: Goky poslato 11.07.2023. - 17:01Danas završio formalnosti oko kredita. Poručen Stepway sa dodatnom automatskom klimom, paketom vozač (kartica, automatska parking kočnica, naslon za ruke, otvaranje rezervoara iz kabine), paketom sigurnost (parking senzori napred i pozadi, kamera za vožnju u nazad), rezervni točak i MediaNav sa paketom mapa Geo Srbija (koje su zemlje obuhvaćene videćemo). Boja ledeno bela.
Auto je već bio na carinskom magacinu završili su carinjenje, zakazali transport i očekujem do kraja ove ili početkom naredne nedelje preuzimanje.
Vidim da su počeli da naplaćuju nulti servis ili ti pripremu vozila za isporuku.
Od prodavca gratis patosnice, set obavezne opreme, dva servisa gratis ruke i kadicu za gepek.
Čestitam

nedicm

Citat: Andrix poslato 30.07.2023. - 08:25Meni je prodavac odmah rtekao da moja verzija isto nece imati navigaciju, a razlog mapa Kosova, koja ide kao posebna drzava a to nije.....Lepo bi cucnula ali koristim android auto i Igo na drugom tel i teraj.
Znam da je opcija Andoid auto, ali nije to to..
Citat: Capriolo poslato 30.07.2023. - 11:20@nedicm  Koliko ste čekali na novog Dustera ?
Mi smo se odlučili za auto koji je već bio na stanju u salonu, bukvalno je stigao u momentu dok smo gledali i skoro dogovorili drugi..
Citat: Veterinar poslato 30.07.2023. - 07:40Nista ne mogu da napišem, osim truba-ruba.
Otprilike, ali se niko od dilera, prodavaca, pretrano ne trudi da to bude drugačije. Ponajmanje proizvodjač. E sad, izbor i novac je naš.. 

Yaris

Glupo pitanje. Da li se i kod Duster-a ugrađuju i Media display i Media Nav kao kod novog Stepway-a?

zeljkoci

Citat: Andrix poslato 30.07.2023. - 08:25Meni je prodavac odmah rtekao da moja verzija isto nece imati navigaciju, a razlog mapa Kosova, koja ide kao posebna drzava a to nije.....Lepo bi cucnula ali koristim android auto i Igo na drugom tel i teraj.

Nisam siguran da je to bas tako. Npr., ja u mom autu (Renault) imam navigaciju sa normalnim mapama. Nista hakovano. Cak i Srbija je tu, pa i Kosovo. Pre par dana sam je najnormalnije unapredio sa novim mapama sa ovlascenog sajta.

Andrix

Ja sam navikao da koristim Gmape i Igo, to redovno apdejtujem i znam sta mi je u telefonu. Recimo Igo kasni sa novim putevima kod nas, ali Gmape prate. Isto tako gmape su me vodile u pogresan smer u ulicu. Neko je jednom rekao da su sve te navigacije samo dodatno za put a ne bas da se slepo prati. Inace logani 3 sa starim znakom, koliko znam imaju navigaciju a moj nema. A razlika samo novi znak...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

svrle

Na sajtu RenoSava...uskoro i bez Stepway-a na srpskom trzistu.

Trumpeter

Znači moj Stepvay postaje egzotika koja će se retko viđati na našim ulicama. Ebo ih Maroko.

Zoran

Ima ih u BiH 4 komada novih 2022?
Sam svoj gazda - vazda.

Mare

Opušteno, vozicete rusku ladu na struju.