ELF ili Castrol

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

A mogao bi recimo taj novac da potrošiš u Kovačici, kažem mogao bi.

Andrix

Citat: mikipopovic poslato 22.11.2013. - 18:08

...Sada posle 15000 od velikog servisa Castrol ulje koje je u motoru je prozirne žute boje, jedva na meraču možeš da provališ koliki je nivo ulja.


Meni je pocrnelo ulje u glanc novom autu a na satu 4500 km, mislim da je elf u njemu. Ulje treba i da ispira i "pere" motor iznutra i da u sebe povlaci necistoce, pa samim tim i ne moze da ostane zuto....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

bmiillan

#17
Citat: kiconix poslato 23.11.2013. - 01:04
A mogao bi recimo taj novac da potrošiš u Kovačici, kažem mogao bi.

:too:

ne znam šta je bilo u motoru kada sam kupio automobil (nov) na tri servisa koja sam radio sipao ELF NF excelium
i sasvim sam zadovoljan. ne troši, boja od zamene do zamene malo tamnija (verovatno što se vozi na gas)

sem elfa i motula preporuka i za petronas (uvoznik slodes) cena više nego prihvatljiva za ful sintetiku (to sipam u clk)

sipajte ono za koje znate da je originalno (uključujući tu i NIS, LUKOIL, MODRIČU) najlošije originalno je još uvek bolje
od najboljeg falsifikata
nemoj na silu uzmi veci cekic

vujanovgoran

Elf ili Castrol pitanje je sad. Za 300000km koliko bez problema predjete urade se 20-tak servisa. Nisam jos cuo da je nekom otisao motor na tu kilometrazu zbog Elf ulja. Da li stvarno mislite da ce Castrol, ili neko drugo ulje da produzi vek trajanja motoru, a uz to previse je falsifikata. Za tih 20-tak servisa razmislite da li ce te sipati Elf ili Castrol, Mobil..., cak i da ste sigurni da su orginali. Vidite razliku u ceni, pa odlucite. Za mene licno Elf je zakon, propisao ga proizvodjac automobila, siguran da nije falsifikat, i nemam problema sa motorom.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

jasho

Mala dopuna informacija, AK Kompresor kad radi servis u ponudi ima Castrol Mobil ulje i ELF polusintetika oba idu iz bureta od 200l sa dozerom na 3,3l, to je i meni nuđeno 2009 godine kad sam radio servise kod njih, razlika je jedino bila u ceni, naravno Castrol je bio malo jači sa cenom.

Pozz

cika mili

U Kompresoru su mi na drugom redovnom ( mart 2013.) ulili Castrol Magnatec 5W40, a da me nisu pitali. Litar izašao 971 rsd.

alexv011

Ja sam za Castrol, trosim ga vec 7 godina sa jednim prelaskom na Elf.

mikipopovic

E da, još jedna stavka mi iskoči kad sam krenuo da se raspitujem gde da kupim ulje.
Većina prodavaca se iznenadila kad sam pomenuo da je u servisu sipana polu sintetika 10w40.   :hm:
Većina preporučuje full sintetiku i to 5w30. Šta je fabrička preporuka po ovom pitanju? Nisam uspeo da pronadjem taj podatak.
Kakva su vaša iskustva?

kiconix

Ili jedno ili drugo, nema greške.

Loganovac

Većina prodavaca su dileJe. Tačno je da se može sipati i polusintetika, sipaju je i u ovlašćenim servisima. Preporučeno je, u zavisnosti od tipa motora, uglavnom ulje koje zadovoljava ACEA A3/B4 standarde, pisali smo mnogo o tome i molim te da koristiš opciju pretrage (Search) sa osnovne stranice Foruma kako ne bismo spamovali temu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mikipopovic

Hvala!  :to:
izvinjavam se za off topic!

hobbista

#26
Ovde ima nekih objasnjenja.

Mislim da je cela rasprava oko kvaliteta ulja (ne samo na ovom forumu) plod dobrog marketinga.
Uglavnom su u pitanju mizerne razlike u kvaliteu ulja (ali ipak razlike). Odnosno, sa jednim tipom ulja cete imati tipa 1% vece habanje motora na 1.000.000 km  :bonk:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

vujanovgoran

Meni su u prvom Loganu u pocetku sipali Elf Competetion 10w40, a posle 100000km Elf exillium 5w40. Jednom sam ih pitao zasto sipaju polusintetiku, njihov odgovor je bio da do 100000km ide polusintetika, a posle full sintetika  :ces:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

kiconix


hobbista

Upravo o tome sam pričao. Suv marketing, pa kako se kome proda priča.
Na drugim mestima sam čuo da sintetika ide u nove, a polusintetika posle 50.000 km.

Bilo kako bilo, jedino stoji da turbine ne vole mineralna i polusintetička ulja. Sve ostalo je u domenu slobodne interpretacije onoga što je pročitano u reklamnom materijalu fabrike ulja.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D