Ugradnja filtera na usisnom otvoru za ventilaciju

prethodna tema - sledeća tema

nik

#30
Takodje, to nešto, ako i uspeš da nabudžiš sa unutrašnje strane otvora, kada otpadne leti direktno u ventilator.

Iskren da budem, ja sam od mrežice, predfiltera ili čega god na ovom otvoru odustao (a prvobitno sam probao) zbog više razloga. Najvažniji su bili *ebeno nezgodna montaža, nedostupnost za povremeno čišćenje i taloženja otpadaka na samom "priručnom" filteru i, mnogo važnije, u uglovima medjuprostora (ispod posude za tečnost za pranje vetrobrana i ispod motora brisača) i blokada odvoda vode i truljenje.

Sve ovo sprečava mrežica/čarapa na plastičnim rešetkama. Ono malo što i uleti, uvuče ventilator, ali zadrži filter kabine. Jednom godišnje, kada menjam filter kabine, očistim i usisam mrežicu i prostor ispod nje. Nema blokada odvoda niti truleži.

miki-bgd

Ja sam pre 6 godina odradio DIY varijantu, za koju sam tek skoro skapirao da mi nije jasno kako se odrzalo  :c:
Koristio sam mrezu za komarce, stavio sa unutrasnje strane i zalepio toplim lepkom. Lepo se isprate konture plasticne resetke, ne vidi se lepak spolja.

Cudno mi je bilo kako je taj topli lepak izdrzao visoke letnje temperature (hauba bude preko 60 stepeni)  :hall:
Za 6 godina ni jedan deo nije otpao, pupu.

LoganBoy

Više mi se sviđa varijanta sa mrežom za komarce i toplim lepkom. Znači mreža za komarce se lepi na rešetku sa unutrašnje strane ako sam dobro shvatio. Ako nisam dobro shvatio daj mi koji detalj gde tačno lepiš mrežu za komarce.

Veterinar

Ja sam mrezicu krojio i stavljao sa spoljne strane, kako kroz plasticno sace nista ne bi proslo. Na novom Loganu to nisam uradio, jer je plastika polozena vertikalno, ali sada mislim da je trebalo i tu da stavim zastitu jer mi se cini da se ventilator bori sa nekim listom.  :ne:

LoganBoy

Hvala na informacijama. Ne žurim sa tim. Rešiću ga nekako.

miki-bgd

Citat: LoganBoy poslato 11.11.2018. - 23:30
Više mi se sviđa varijanta sa mrežom za komarce i toplim lepkom. Znači mreža za komarce se lepi na rešetku sa unutrašnje strane ako sam dobro shvatio. Ako nisam dobro shvatio daj mi koji detalj gde tačno lepiš mrežu za komarce.
Da, da, bas tako. Skines resetku, iseces mrezu u obliku iste, i rupu za poklopac tecnosti za stakla, i zalepis (stavis lepka po obodu, i po sredini izmedju rupa, da ne ulegne mrezica). 
Sto se tice poklopca, tu sam ostavio malo vise nego sto je sam otvor na resetci, da ne upada prljavstina. Ako ne zaboravim slikacu narednih dana  :wave: 

Erazmo

Ima i ona "rabic" mrežica za zidove/malterisanje, planirao sam da je stavim na BX-a iz istih razloga, pa nikad... :/

LoganBoy

Ta crna rešetka se lako skida pretpostavljam. Ima neki šrafić sa strane na jednoj strani i još po nešto. Ne moram skidati brisače odn. mehanizam ispod ? Samo mreža na rešetku i  :to:

miki-bgd

Skines prvo keder koji ide celom duzinom resetke.
Sa svake strane stoji po jedna zabica-srafcic, malo moze biti muke dok ne izvalis kako se skida  :D
Ta resetka se sastoji iz 2 dela, probas pa vidis kako treba da se izvuce. Sve ukupno skidanje-vracanje se zavrsi za 5 minuta.

PS. Ovako izgleda zabica. Znaci mora prvo da se izvuce glava, pa onda izlazi bez problema

LoganBoy

Kapiram. Rešiću ga. Bitno je da znam da nije komplikovano da ne pokvarim nešto.

Raja

Za svaki slučaj nađi i kupi žabice, ukrte i lako se oštećuju. A onda očekujemo slike.