Lakiranje plastičnih dijelova

prethodna tema - sledeća tema

mrsp


ppejic

Nisi koristio prajmer pre fabe-laka?

Aleks


Keka

Kako napraviti imitaciju drveta kao u Duster laureat?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle


zac

@Dachaa,  :aplause:  :respect:

Kada ce branik???

Dachaa

Citat: PPejic poslato 06.03.2012. - 10:49
Nisi koristio prajmer pre fabe-laka?

Jesam,ali nisam napisao jer sam zaboravio kako se to zove,ja samo ono osmirglao malo i otiso da farbam kad cale se setio i naso u podrumu prajmer pa je premazao one prstenove.Da se nije setio ja ne bih ni znao.

@žac
Bio sam bolestan,a sad nikako da nadjem vremena,bice valjda do kraja ove nedelje.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

glavonja3

Odavno planiram da obojim kvake i slicno u autu da malo zivne... Prvo sam dobro oprao delove, osusio, presao plastik-prajmerom, osusio, dva-tri puta presao bojom, osusio. Sprejevi su firme RenCo iz Hrvatske, kupljeni u FIS-u u Bijeljini. Obojio sam 4 prstena oko usisnika vazduha, 4 rucice za otvaranje prozora, 4 kvadrata oko pipaka za zakljucavanje i okvir oko auto-radija.

Na prvi pogled izgleda dobro, ali se boljim zagledanjem vidi da sam preterao sa bojom i da se ona podliva na prstenovima. Kvake sa pokusao obojiti ali se bas podlivalo pa sam skinuo sve sa acetonom. Sada je ta jedna kvaka mrljava... Nisam ni lakirao, videcemo koliko ce potrajati, ponovicu ako treba...

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Lepo, malo si razbio monotoniju.  :to:

Vladan P

Pre nekog vremena sam preko Željka pokušao da dođem do farbanih usmerivača vazduha za Logan.
On ih tada nije imao a mene je mrzilo da čekam...
Korišćena je boja za kola bez finalnog laka (da nebi odudaralo od fabrički ofarbanih prstenova oko instrumenata)
Farbano u dva sloja.
Ovo sam radio pre 4 meseca ali nisam želeo da postavljam na forum dok se nisam uverio u kvalitet rada.
Dakle,kvalitetom i efektom sam veoma zadovoljan.

Zajedno smo skupa !

glavonja3

Od avgusta prosle godine kada sam farbao (opisano gore) do danas se samo na vozacevoj rucici za prozor delimicno skinula boja, valjda od kljuceva. Ostalo je isto kao prvog dana. Znaci da je ipak potrebno lakiranje zbog trajnosti.

Vladan P

Lakiranje plastičnih delova koji se pokreću ili često dodiruju rukom je svakako potrebno.
Pošto ''ornamenti'' ventilacionih otvora ne spadaju u te kategorije - prirodniji izgled se postiže bez lakiranja.
Zajedno smo skupa !

nik

Zadržavanje prirodnog izgleda uz neophodnu zaštitu lakiranjem se jednostavno postiže mat lakom.