Tapaciranje gepeka

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Odradio sam zvucnu izolaciju prema kabini od strane gepeka. Upotrebio sam neki prastari tepison (veoma ispresovani filc), koji je svoje u kuci odsluzio jos pre nego sto je Logan i stvoren kao ideja.
Elem, prvo sam popunio dve pravougaonaste rupe na poledjini sedista, od strane gepeka. Izrezao sam na potrebne dimenyije i uglavio, prilicno lako. Evo parcica

Vec posle ove budzevine, suskanje kese u gepeku se culo u kabini samo od strane polica ali ne i od sedista. Kako ovim nisam bio zadovoljan izrezao sam tepison za celu poledjinu zadnjeg sedista.

i dobio sam ovo
 

Zatim je preostalo da napravim tapacir za "krov" gepeka. Opet tepison. Nalepio sam papire da bih dobio dimenzije od (100x60)cm i to prislonio na krov gepeka, ocrtao karakteristicne rupe. Pricvrscenje za krajnji deo krova sam resio ubacivanjem tepisona u fabricke otvore (cetvrtasti odsedci). Papir koji sam dobio prectavanjem izgleda ovako.



Hteo sam malo bolje dampirati, ili barem pokusati, pa sam na poledjini izrezanog tapacira napravio jos 2 sloja



Posle farbanja izgleao je mnoogo lepse



Generalno, estetikom nisam mnogo zadovoljan koliko promenom nivoa buke u kabini. Ne mogu reci kolika je ta promena jer nemam cime izmeriti, ali primetno je prigusen zvuk kotrljanja tockova. Cak je i zvuk od mokrog kolovoza skoro iscezao. Tj nista ne tandrce i buci pozadi.
Sada razmatram da podignem zadnje sediste (sedalni deo) i pre vracanja stavim filc Azmafon, pa preko toga neku gumu, pa tek onda da vrati sediste nazad. Postojeci sundjer sedista nije nikakva zvucna izolacija.

Sutra po danu (bez blica) cu lepo uslikati gepek.

Peja

Loganovac

 :aplause:

Nego, čime si farbao tepison, jel ne smrdi (a i lepak...)?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#2
Sprej neki crni, lepak klasicni tipa Tigar, Sintelan

Preliminarno


Peja

Loganovac

#3
Pa ne kažeš da li smrdi, mora biti da se oseća farba (ajde lepak, to volim da duvam  :Smiley:).
Nego, znam od ranije (keder haube) da su ti uši baždarene u mikro-decibelima, pitam se da li bih i ja čuo tu razliku o kojoj pričaš...

I da li si bacio nešto i na pod gepeka, ja merkam onu gumu koju reklamiraju?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#4
Susilo se 2 dana pa nista ne smrdi
Sto se mojih prefinjenih usiju tice, recimo, kada se vracam iz hipermarketa ne cujem flase i kese kako drndaju pozadi. Primetno manja buka koja dopire otpozadi, ali ne mogu reci 1o%, 20%, 30%... bolje.

Inace nje ovo sve sto sam po pitanju buke radio. Ima toga jos, al nemam vreme da sve odjednom dokumentujem. A i da vam ne bude previse  :write:
Jednog dana, Boze zdravlje, kad se vidimo solusnucete pa cete mi reci vas sud.


Peja

Loganovac

Dok se mi vidimo mnogo će vode proteći čak i Nišavom, a kamoli Dunavom, možda ti dotle tast kupi neki bolji auto   :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Da, u npr. Golfu se ne cuju takvi zvuci. Mozda zato sto nema gepek.  :woo-hoo: Ja sam tapacirao sve kamp-opremom.

krle

 

Pejin  rad je za svaku pohvalu.

Veterinar

Slazem se. Moja sala nije na racun njegovog rada, nego hvalim gepek. Bolje da ne pokazujem kako sam tapacirao kojesta...

krle

Ti si izgleda jedini  u kosmosu koji je uspeo da popuni crnu rupu  :Smiley:

Veterinar


ppejic

Citat: Loganovac poslato 08.12.2009. - 23:29
Dok se mi vidimo mnogo će vode proteći čak i Nišavom, a kamoli Dunavom, možda ti dotle tast kupi neki bolji auto   :hihi1:

To ti mislis  :whistling:

Peja

Veterinar


Loganovac

Daj Bože da grešim... :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.