Svecice - prva ugradnja i njihova zamena

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Meni se Eyquem pokazao kao favorit. U ovom slučaju bih išao na NGK.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

glavonja3

Zamenio sam svecice, sta kazete na stanje, da li sam mogao jos da guram sa njima. Bile su Reno, sada su Eyqem.

Loganovac

Uvek može još da se gura...

- relativno istrošene elektrode, nije problem doštelovati
- garave - verovatno beMzin i gradska vožnja (bogata smeša i dosta "na hladno")
- koliko se razumem i ovo je Eyquem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Eyquem radi za prvu ugradnju, samo je natpis na keramici drugaciji.

Da li si mogao jos sa njima? Mogao si. Vrati ih nazad u motor, nove u gepek, i tako vozis dok ne stane. Onda stavis nove i nastavis dalje.

E, da, spremi onda i nove kablove i novu bobinu. Moze da probije od losih svecica.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Svjećice su u izvrsnom stanju, mogle su još bar 30000 km a kod mene bi mogle i više. Mislim sudeći po svjećicama motor ti je izvrstan.
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Zoran kaze da su mogle jos i da je motor dobar, a Loganovac je sumnjicav (ne, nema gradske voznje sa njima).

Sa njima sam presao 90.000km, sto meni govori koliko je taj Reno dvokraki ko god ga pravi (a na njima ne pise drugi tekst osim Reno) je odlican.

Zoran

Svaka druga svjećica koja se proda u Evropi napravljena je u Tešnju pod nekim brendom. Ja ti kažem na osnovu svog iskustva  (1 900 000 km),motor ti je izvrstan, samo gas.
Sam svoj gazda - vazda.

VladaLuger

#292
Svecice NKG BKR6EK,posle 56000 kilometara.Nije bilo problema u voznji,ali eto dolazi zima   :to:

Aleksabgd

Da li je neko kupovao skoro original renault svecice za 1.4 motor? Interesuje me okvirna cena i da li ih imaju na stanju?

Raja

Nije baš skoro , 20.09. ATR Petit, Zrenjaninski put 69e eyquiem (ako sam dobro napisao) sa dve elektrode, cena 350din komad. Ne vidim razlog da i danas ne koštaju toliko.

Aleksabgd

Da li je neko kupovao skoro u predstavnistvu one sa renault znakom?

shole

Ja sam u junu zvao Reno Savu da provjerim koliko kostaju i mislim da je cena originalnih bila oko 1200-1300 po kom.

Zoran

Ma u suštini originalne je nepostojeći pojam isto što i originalne cipele za bilo koga od nas.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleksabgd

Da li su RFC 58 LZ2E odgovarajuće za 1.4.motor?
Imam nedoumicu da li da menjam svećice. Auto je presao 20000km,a star je 6 godina. Svećice nisu nikada menjane

Raja

Da, to su svećice koje sam kupio u ATM Petit................ 350,00 din/kom. I odgovarajuće su, reklo bi se original. I takve ti se trenutno nalaze u glavi motora, proveri. Sa istim takvima vozim već dvanaest godina i ko ti kaže da nisu odgovarajuće nek' .......! Možeš da menjaš a i ne moraš. Voze ih ljudi i 50-60k kilometara. Ja bih promenio, nisu skupe.