2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

lakistrike95

Nisu krsteni oni, gasne i tecne faze izadje nesto malo preko 1000din.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Veterinar

Jbmlg, ja sam isto radio drugi servis, na 40000 km. Isto u Reno Savi, ali u Bg. Ovako izgleda račun.  :ne: 

@Dekiv68
  Da li su ti menjali svećice? Možda to čini razliku u ceni, ako nisu.  :ne:

Interesantno, u servisnoj knjižici piše da se svećice menjaju kod benzinca na 60000 km ili tri godine, a kod plinaša na 40000 km ili četiri godine.  :ne:

kiconix


Veterinar

Cena garancije. Tri svećice koštaju preko 5000.  :ne:  Da je 1.2, 1.4 ili 1.6 motor u pitanju, verujem da bih se već družio sa Hobbistom (kao što sam ranije činio, a i sada, sa drugom Dačijom u kući), ali 1.5 dci i 0.9 tce su potencijalno nezgodni motori, pa se lakše proguta knedla.
  Interesantno, zvuk koji sam opisao pre prošlog servisa (opisao sam ga kao zvuk kada bi se stavila plastična perca na žbice bicikla i lagano vrtile pedale), a koji se javlja na oko 2500 o/min, se pojavio i sada, pre oko 2000 km i nestao je nakon izvršenog servisa.   Ne znam šta može da čini takvu promenu u zvuku, a da zavisi od kilometraže u odnosu na urađeni servis.  :ne:  Usis kad se zaprlja filter vazduha, turbina kad je ulje već unesrećeno... Ne znam, ali zvuk se samo čuje, a ne utiče na ponašanje u vožnji. Čuo se.

Keka

Smejao bih se da i mene ne ceka isto dranje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

#275

Jbmlg, ja sam isto radio drugi servis, na 40000 km. Isto u Reno Savi, ali u Bg. Ovako izgleda račun.  :ne: 

@Dekiv68
  Da li su ti menjali svećice? Možda to čini razliku u ceni, ako nisu.  :ne:

Interesantno, u servisnoj knjižici piše da se svećice menjaju kod benzinca na 60000 km ili tri godine, a kod plinaša na 40000 km ili četiri godine.  :ne:
[/quote]

Ne, nisu mi menjali svećice jer su u trenutku II servisa prešle samo 21k km. Ostavili smo ih za zamenu na 40k km ili na III servisu.

Citat: Veterinar poslato 24.04.2018. - 21:30
Cena garancije. Tri svećice koštaju preko 5000.  :ne:  Da je 1.2, 1.4 ili 1.6 motor u pitanju, verujem da bih se već družio sa Hobbistom (kao što sam ranije činio, a i sada, sa drugom Dačijom u kući), ali 1.5 dci i 0.9 tce su potencijalno nezgodni motori, pa se lakše proguta knedla.
Da li se zna koliko koštaju dotične svećice u (razvlašćenoj) prodavnici delova :conf:

szs

Drugi obavezni servis danas u Reno Sava BGD
15.818 RSD
Filter ulja, dizela, vazduha, klime, podloška sa gumom (da se ne zaboravi  :fiju:)
Sa SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AR-L 5W-30 a ne ELF uljem
Razlika nepunih 600din u odnosu na ELF
+ ruke 2.200 RSD
Sredstvo za prozore 1 RSD
Auto radi mirno i nečujno.

PS
Samo PDV je 2.500 RSD  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Goran25

Drugi redovan servis- Hit Auto SS
- 15.590,64 dinara

Goky

Odrađen 2. redovan servis kilometraža oko 29.000 km.
AK Francuz u Jagodini cena 12.312,58 RSD.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Boban

Jake cene ali je ovlašteni pa mora tako :ces:

MitarMrgulic

Malo me je iznenadilo da u 0,9 Tce ide čak 4,1 litara ulja :)

Onda otprilike toliko ide i u moj 1,0 Sce

kiconix

Babe i zabe.
0.9 ima turbo 1.0 nema.
Potrazi u uputstvu.

MitarMrgulic

Kico druze, nećeš vjerovati, ali sam tražio... i našao da je razlika između min i max na šipci, oko 1 l ulja :)

Inače, ne mogu da vjerujem da u upustvima nema npr. detaljnih dimenzija felgi i točkova, kao ni objašnjenja za one zazore između 48 i 56 ili koliko već ide i još nekih detalja....

kiconix

Razlika je uvek (koliko ja pratim ono sto vozim) 1l od min do max.
To nije merodavan podatak za kolicinu ulja u motoru.
U Skodu 1,9 tdi je islo 3,8l u Fluenca 1,6 ide 4,8 i u oba slucaja je litar od min do max.
Ajmo sad na 2. servis, gde i ....

MitarMrgulic

Meni tek ide prvi, a onda ćemo na drugi.

Potražit ću info negdje, koliko ulja ide u 1,0 Sce.

Inače vidim korektnost servisera u Srbiji, koji računaju 1,2 radna sata za mali servis.

Meni su u BiH znali zaračunavati po 2 h, odnosno oko 30 eura, samo za ruke..... :dobro: