2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Da li su sipali 5W40 po tvom zahtevu? Kod Žive obično sipaju 5W30.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

 :ne: Meni su ranije u Logana (dci) sipali 5w40, kao i pre četiri meseca u 1.6.

saša61beograd

Citat: Srecko poslato 16.02.2013. - 15:40
Cisto da kazem da su svi filteri bili marke Purflux u oreginalnim Renault kutijama.
Mozda to nekome ne znaci puno, al je meni nekako draze, kada vidim da se ugradjuje nesto sto je poznato i sto ide kao prvi izbor same fabrike.
U pravu si da filteri moraju biti kvalitetni,a Purflux filteri to jesu.Jedino kad su spakovani u Purflux,a ne Reno kutije koštaju duplo manje.Tada se može, u strahu od falsifikata posumnjati u njihovu originalnoat.Tu leka nema.Jedino što mene rukovodi da ih kupujem je što Purfluks filter za ulje ima karakteristični cik-cak papir za filtraciju;to se vidi kad se zaviri u filter.To imaju samo oni,takav im je i logo firme.

Srecko

Na prvom servisu je sipano ulje elf 5w40, na moj zahtev. Po katalogu obe gradacije mogu se sipati u ovaj motor u zavisnosti na kom podneblju ce se auto najvise voziti (toplije ili hladnije). 5w30 je mozda cak i bolje ulje, evolution serija kazu stedi gorivo al sam ja krenuo ovim putem, pa cemo videti.
Kantica je bila 4 litre pa je preteklo, posto staje tri litre u 1.4 motor, pa je to ujedno i razlog sto je opet sipano isto ulje.
Auto je jos u garantnom roku, pa mi se ovo cini kao najbolje resenje za moju djuntu...

duster

Primakao se 2.servis pa sam se raspitao za cenu kod ovlašćenih servisera. Motor 1,6 benzinac 16v, 5 lit ulja, filter ulja i filter vazduha + ruke. Filter klime mi nisu ni dali pa ga sam i menjam a filter goriva smatraju da je nepoteban jer ga nisu ni projektovali. 
Sava -9.320 din ( 6900din delovi + 2420 ruke)
Živa ( kod koga sam i bio na prvom servisu i u koga sam polagao najviše nade) - 11500din  ( sa filterom klime 13500)
Kompresor-11500din (nisam pitao koje ulje, zanimala me samo najmanja cena)
Hit- 14000din (isto nisam ništa pitao oko detalja).
Možda bi se ispostavio još poneki trošak ovo je bila telefonska anketa.
Nazovem i uvoznika Elf ulja i kod njih Elf evolution 5w30 u kantici od 5 lit. košta 2500din.
Nazovem i renomiranu prodavnicu Reno delova čije proizvode već koristim i kažu francuski filteri: ulja 500din, vazduha 500din (klime 900 din). Znači kvalitetni delovi 3500 din.
Ja znam šta ću učiniti samo sam hteo da svi zajedno sagledamo činjenice.

Keka

I treba da propadnu derikoze jedne  :badmood:

2420 za 15 min posla......toliko je moja dnevnica  :banghead:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Citat: Srecko poslato 16.02.2013. - 15:40
Cao svima.
Upravo sam se vratio sa drugog redovnog servisa.
Uradjen je kod Zive.
Zamenjeni su filteri: ulja, vazduha i klime + 3. litre elf 5w40 ulja.
Materijal + ruke = 8000 din.

O čemu se ovde radi???   :glare:
Kad sam pitao kod Francuza reče mi šef servisa da je između 9500 i 10 tisuća, samo filteri i ulje, bez svećica koje su 3200... jer sam na 25000, ni da menjaju ni da ne menjaju.
Dal je moguće da je tolika razlika???  :huh:
I drink to make other people more interesting.

ppejic


rico76

U maju mesecu ove godine bice tacno 3 godine od kupovina sandera.Prvi servis sam radio posle 11 meseci na predjenih 4.500 km.Sada sam presao 10.000 km pa me zanima da li je potrebno raditi drugi servis?Posto je u Backoj Palanci zatvoren servis,meni je najblizi u Bijeljini.Koleginica je pre par dana radila i platila je 150km ili oko 75eur.Da li neko na forumu ima iskustav sa pomenutim servisom?

Loganovac

#219
Servis se radi po pređenoj kilometraži (u zavisnosti od vrste motora i režima vožnje) ili na 12 meseci, štagod od dva se pre ispuni. Dakle, trebalo bi već da uradiš treći servis.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Iskustva sa servisom u Bijeljini nemam, ali ta cijena je korektna ako su mijenjali sve filtere (ulja, vazduha, kabine) i sipali ulje 5w40.

zlax78

Zvao sam servis Reno Sava Mirijevo i tamo je servis paket 6000 dinara + fil. kabine 2000 + fil. goriva 2500 dinara a u Kompresoru sve to oko 15.000 dinara i popust sa karticom lojalnosti 5 % na ruke i 10% na filtere.
Mislim da je Reno Sava najbolja ponuda.

Dachos

To 6000 din. je Motrio ulje 10w40 (polusintetika), Motrio filter ulja i vazduha.

ivan-bgd

Motrio i elf jedno te isto.I ja sam to uradio na 2.servisu.Prvi  put elf a drugi put motrio.

nik

Citat: ivan-bgd poslato 08.04.2013. - 19:03
Motrio i elf jedno te isto.

A-ha, a što onda ne košta kao Elf?