2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

#105
Gotovo po pravilu, zamenski deo je napravljen u zemljama sa jeftinijom radnom snagom, u zemljama čije ime samo po sebi ne uliva često ne uliva poverenje. Gotovo po pravilu zamenski deo je jeftiniji. Gotovo po pravilu zamenski deo je (nešto) lošijeg kvaliteta od originalnog.
Imao sam filter za gorivo koji je "curio", pa je padao pritisak u toj meri da nisam mogao upaliti auto. Neki od nas su stavljali zamenske filtere ulja koji su se sami odvrtali u toku vožnje. Kupovao sam filtere za vazduh koji su znali biti bez dodatnog dela (crni deo na slici)...



Mislim da se mogu pronaći zamenski delovi dobrog kvaliteta, samo je potrebno dobro otvoriti oči. O ovome možemo nastaviti u temi "Servis u sopstvenoj režiji".  :wave:

ivan-bgd

Što će reći ,,plati pa se klati,, :bonk:

zac

 :aplause: Svaka cast za cenu u Hitu, ja im ne bi dao ni sliku auta da mi cuvaju, a taman posla da mi odrade nesto.
:aplause: :aplause: :aplause:  Samo davajte pare za servise, do isteka garancije dacete jos pola auta.  :hall:

  :suicide:

ivan-bgd

Ne daj bože da rikne nešto od vitalnih delova na autu dok je u garancij ,a ti ga ne održavaš u ovlašćenom servisu .Šta onda?Pogledaj samo moj problem koji sam imao.Šta bi bilo da sam sam uradio 1.servis?Ko ne prelazi mnogo mislim da mu se ne isplati da rizikuje.A ko arči vozilo onda mu je svejedno gde ga održava jer brzo prešiša ,,garantnu kilometražu,, .Onda mu se ne isplati da ide u ovlašćene. :ne:

zac

U kom procentu rikne nesto vitalno u garantnom roku?

ivan-bgd

Pa ne znam ali nemam čarobnu kuglu i ne bih baš da razmišljam dal' će ili neće.Ali kad se desi ode mast u propast.Daš za kola 10-ak somića i mislim da nije za zezanje i rizik.Npr ode turbina,ili neki skup deo...onda kuku i lele.E da do toga ne dođe..sve regulare ,a za tri godine sam o svom trošku.Meni neće uzeti neke velike pare za te servise za te tri godine.

kiconix

Svako ima svoju racunicu, u to nema potrebe ulaziti.
Ja sada znam sta bih uradio.

ivan-bgd

Naravno .Neka svako misli svojom glavom.Samo nisam za rizik jer bas i nisu vremena ... :ne:

Vladimir

#113
Ja sam baš danas bio na 2. servisu, i pošto sam iz Jagodine, obavio sam ga u AK Francuz.
Sve je obavljeno brzo i korektno.
Pošto sam ja prešao samo 23.000 km za 2 godine, rekli su mi da ne moram da radim zamenu svećica sada nego ce to da urade na sledećem servisu.
Ulje Total
Filter ulja
Filter vazduha
Filter kabine
Ukupno 8.664,15 dinara.
Skrenuo sam pažnju poslovođi servisa da se volan skroz ogulio, da se keder sa vozačeve strane iscepao na par mesta i da se vozačevo sedište klati.
Kad su mi vratili auto sa zamene ulja i filtera, rekli su mi da je jedan držač sedista popustio i da mora da se menja i da je to uzrok što se sedište mrda, ali da ga trenutno nemaju već moraju da ga poruče.
Kad stigne taj držač, zameniće mi i volan i keder sa te strane, sve besplatno pošto je auto u garanciji.


LeNgenda

Kao i u Zivinoj temi, podozrenje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ivan-bgd

A zašto ne ELF nego total?Što svi nude ta jeftinija ulja?Da bi kao bili najjeftiniji ili šta?Ne razumem... :ces:

jasho

Ivane koliko ja kontam elf=total, čak mislim da je elf pod okvirom totala kao multinacionalke :ces:

kiconix

Ma Total ili Elf svejedno je.
Cena je ovde  :ljut:, pa stvarno nisu normalni.

ivan-bgd

Pa to je što ugrabe u garanciji posle kud koji....a i ljudi sami donose jeftinije delove kasnije...kao i ulje..filtere itd koji su jeftiniji za duplo

dzule

evo da se javim i ja, u subotu sam uradio 2 servis, kod sekulica...
zamenjeno ulje, filter ulja, vazduha i kabine, i zamenjena desna sijalica fara ( h4 sijalica, moja, posto je original skupa ko djavo ), sve je kostalo 7.700....