Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Zoran

Bogami si dobar. 35 500 rsd, taman , zimovanje..?
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Šta je pisac hteo da kaže? Da čovek ide na zimovanje umesto da radi veliki servis ili...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Mnogo bre to nešto para...  :ces:
I drink to make other people more interesting.

Zoran

Uradio je veliki servis i ovi iz servisa mogu ići na zimovanje.
Sam svoj gazda - vazda.

gav.sa

Da li je to mnogo para?
Za naše plate - jeste.
Da sam mogao jeftinije - sigurno.
Da sam do sada sve servise odradio u istom servisu - jesam.
Auto je prešao 70294 km.
Ako budem prodavao auto znaću da sam ga prodao mirne savesti.
Do sada sam pored malih servisa promenio prednje kočione pločice, kočiono ulje. Radio sam dva puta štelovanje ventila. Urađen je kompletan pregled auta i rekli su da je ostalo u redu.

zac

Bogme, svak cast...siroko...mogao si odraditi 2 velika servisa za te novce..a to je po kilometrazi do nekih 210 000 km...  ode sve sto si ustedeo na TNG..  :doh:

Odokativno...
Set za vel servis..cirka oko 7500 rds
Ulje i filteri cirka oko 2000 rds
Ruke majstora z aveliki servis oko 6000 rds

Aleks

Skupo jeste, ali da je preterano skupo - nije. Sve ima svoju cenu. Pozdravljam svaku intervenciju u krstenom servisu, bio on ovlascen ili ne, i posteno placenu.
Ja sam prvi veliki servis radio u ovlascenom servisu i kostao me je oko 300evra sa Renoovim delovima. Nikada se nisam pokajao, presao sam od tada 55.000 a to je bilo pre skoro 6 godina.
Planiram pre odlaska na more da odradim drugi veliki servis, ali ga najverovatnije necu raditi u ovlascenom vec u garazi majstora koji radi u ovlascenom servisu.
Razlog - novac. Da li cu stvarno ustedeti? Vreme ce pokazati.

jasho

@gav.sa i Žac

Da je to moglo jeftinije, moglo je, opet moglo je i skuplje u ovlaštenim servisima, prošle godine kad sam ja gledao išla je cifra i do 55000 din, tako da, ako si ti zadovoljan i mi bi trebali biti :welcome: :ziveli:

hobbista

Ostadosmo uskraćeni za info šta su bile kopče u ponudi  :ne:


Citat: žac poslato 21.01.2016. - 16:32
Odokativno...
Set za vel servis..cirka oko 7500 rds
Nije baš tako. Set zupčastog, pumpa za vodu, PK, roler, španer.
Ako imaš za tu cenu, ja ću ti platiti za prvog Renoa koji mi naiđe 15.000 - to ti je 1 na 1. Ali očekujem da onaj koji je prodao delove stoji iza njih, odnosno da u slučaju defekta (u najgoroj varijanti pucanja zupčastog ili prokuvavanja zbog defektne pumpe) snosi troškove.
Moje učešće kao servisera je da ponovo odradim veliki servis u takvom slučaju.

Mogu ti reći da svašta viđam. Neke delove (kao servis) plaćamo više nego što mogu da se nađu na tržištu, i za to ima razloga. Pogotovo što više ni "original" nije original.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Hobi, razumem ja sta ti pricas....znas ko je drzao TTD..isao si tamo..isti covek, isti nabavlajc delova kao i dok je radnja radila..I on sam radi mehaniku, i nece da se igra sa losim delovima..  :ne:

hobbista

Znam, samo ti pričam i iz nekog drugog ugla.
Delimično je  :offtopic: mada ima veze sa temom.

JTD motor, urađen veliki servis. Posle oko 10.000km pumpa vode proklizala, auto prokuvao.
Naš je bio ponovni veliki servis i fizički nošenje glave na obradu, dok je pola para za rad (skidanje glave), obradu, dihtunge, antifriz i naravno novi set zupčastog snosio prodavac delova.

Drugi slučaj - puntić. Lamela proklizala na nepunih 3.000. Ponovo skinut menjač i zamenjen set kvačila u roku od odmah.
Dakle, odnešen u radnju i uzet drugi.


Poenta priče - ne sumnjam da je isti uvoznik npr. Hutchinson ili SKF ili Dayco ili Valeo delova. I ne sumnjam da je u pitanju isti kvalitet kod (skoro) svih. Razlika je što će te neko razvlačiti sa namerom da ti nikada ne zameni delove, neko će tražiti da se čeka X dana dok se pošalje na analizu dok ćeš negde odmah dobiti drugi deo. Retki su prodavci koji će da prihvate učešće u eventualnoj šteti.

Delovi koji nisu kritični, odnosno koji ne mogu napraviti veću štetu možeš uzeti bilo gde.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ivanfic

Pozdrav,

na slici možete da vidite koliko me je koštao veliki servis na 60000km za Dacia Sandero Stepway iz 2013, u jednom ovlašćenom servisu u Beogradu.
I ja imam te kopče koje sam video tek kad sam došao kući jer sam poludeo iz drugog razloga, ali to je verujem u nekoj drugoj temi. Kao što vidite, na 60000km su mi zamenili i diskove i drugi set pločica (jer su mi prvi zamenili na 30000km). Kažu da je normalno da se pločice menjaju na 30-40000km, a diskovi na svaka 2 seta pločica.

Imam problem što mi se kola vode na firmu, a u garanciji su, inače bi davno preskočio ovlašćene servise. :P

Keka

#927
Kako su revnosni da nabiju racun glupostima...a zamena ulja u menjacu, kocionog ulja, antifriza, pumpe za vodu.....to nista. Diskovi 13.000, plocice 5.000 kao da su od zlata.  :doh:

Zamena filtera zraka 300 din, toliko ja dobijem popodne na honoraru na VMA za jedan uradjen ultrazvuk.  :fiju:

Znaci, gade mi se koliko su pohlepni, beskrupulozni i gramzivi :peglanje:

:offtopic: Ovih dana se vodi zestoka rasprava o etickoj strani kupovine goriva u BiH i kupovine hrane i kucne hemije, pa i tehnike u Madjarskoj. Nicim izazvano, jel'? Narucio sam 20l benzina po 100 din/l i kupio ementaler za 800 din/kg.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

I sta su na kraju te kopce od 8 000 dinara ??????  :huh:

Mandrak

Izguglah kopče po kataloškom broju sa računa.
To je komplet, PK kaiš sa španerom.