HD Kamera za automobil

prethodna tema - sledeća tema

Jevta


Andrix

Ja bih rekao lose. Ja imam mai70 i ok je. Vidim na Aliju da imaju jos neke marke ali iste po obliku. Ja bih neku sa sto kvalitetnijom slikom ali bez raznoraznih senzora i....jer cene skoce i preko 100-150 e. Imao sam i onu na retrovizoru, ali losa i raspala se od sunca-popucala plastika u krug.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

astmario

Namontirao Kawu D6 napokon. Slika nije idealna, ali u odnosu na ono što je okačio @Jevta za par dolara više se dobija pristojno bolja slika.
U mestu, sve deluje prilično oštro, tablice se čitaju, boja dobra. Čim se krene sa vožnjom jasno je zašto je jeftina, stabilizacija videa je očajna, sitini detalji se gube, tablice su nečitke.
Noćni video je prihvatljiv, dosta šuma od preterane ekspozicije, loše sočivo dovodi do "lens flare" efekta, svetlo izbija iz farova/semafora, ali generalno je sve to dovoljno upotrebljivo za ono čemu služi, u slučaju nezgode će se manje/više videti koje je vozilo izazvalo udes.

Što se montaže tiče, dobijaju se dve elektrostatične nalepnice koje se stavljaju na staklo kako 3m lepljiva traka ne bi išla direktno, kod mene sam se zeznuo u stavljanju pa prvo zalepio iza retrovizora što se pokazalo kao greška, na Sanderu 1 one crne tačkice koje služe da umanje propuštanje sunčeve svetlosti idu poprilično široko i uopšte ne drže nalepnicu pa sam kameru morao spustiti niže i u stranu na golo staklo.
Kao što se vidi na snimku sa table ima baš dosta refleksije na staklu jer sočivo kamere ne dodiruje staklo, morao bih tu improvizovati neki fišek ili slično da se spreči dolazak viška svetlosti.

https://youtu.be/ZtJnY3SvCXs

slavko_bgd

U tom cenovnom rangu mislim da si ubo dobru kamericu. 

Jevta

Meni to jednako loše.Ali za te novce upotrbljivo