Tecnost za stakla

prethodna tema - sledeća tema

Erazmo

Jap. Nakon par udisaja/izdisaja čistog vazduha vrednost padne na nulu, ali ako ti pandur ne dozvoli da duvaš ponovo - moraš da tražiš da ti urade analizu krvi da bi dokazao da je od tečnosti za šoferku.

Ja redovno provetravam kabinu zimi, ne zbog pandura, nego da se ne bih opio od isparenja, pogotovu ako u tečnosti ima metanola. (više u temi o zimskim tečnostima 😁)

vodolija

Ne ide to baš tako samo mi malo poznajemo materiju. Ukoliko si siguran da nisi pod uticajem alkohola imaš pravo na licu mesta zahtevati kontrolnu analizu - "duvanje". Ona se obavlja posle 15 minuta od prvog testiranja i službeno lice je na tvoj zahtev dužno da ti ga obezbedi ( opet napominjem ako si siguran da nisi pod uticajem alkohola - u suprotnom možeš ozbiljno nagrajisati ). Stvar je prilično prosta - ukoliko sabiješ 3-4 vinjaka na ex u kratkom vremenskom intervalu i kreneš na put i u realno kratkom vremenskom periodu nabasaš na patrolu, može se desiti da duneš dozvoljenu količinu alkohola i puste te. Međutim - ako te nakoh par km ponovo zaustavi patrola može se desiti da fasuješ ćorku. Kod nas patrole retko kada rade kontrolne analize...pa kako se kome zalomi :) Lično mislim da je verovatnoća da se uduvaš - napiješ tečnošću za stakla gotovo nikakva pa sve i da držiš balon od 5l u krilu i voziš...

Erazmo

Samo sam preneo rečeno u SAT-u, ali ću svakao zapamtiti ovo da imam pravo na dodatno duvanje.

I da se ne napiješ od isparenja koje ti uduvava ventilacija s toplim vazduhom, mislim da su blaga pospanost i glavobolja prilično izvesni.(pogotovu ako ima metanola) .
Naravno, mislim na duže vožnje, tj pre svega na ljude kojima je posao da vrte djevrek po ceo dan.

Aleks

Niste me najbolje razumeli.  Prvi put nisam alkotestiran jer je uređaj registrovao alkohol u vazduhu a ne u mom dahu. 

Veterinar


silent

Ovo je tečnost iz Tempa, 5L 289.99 rsd. Meni je bitno da nema metanol. Ne vidim neku poentu u plaćanju više od ovoga, niti smatram da skuplje tečnosti imaju išta bolji sastav koji bi im opravdao cenu.




Erazmo

U današnjem SAT-u izašao ceo članak sa detaljima vezano za priču o udisanju alkohola iz zimskih tečnosti...

15 minuta intenzivnog prskanja tečnosti (bez provetravanja kabine) = 1.39 promila

Tek nakon 30 minuta neprskanja tečnosti - je zadah pao na nula promila



p.s. krenuo je i super-test novog Stepway-a :)

Raja

Dokoni novinari pa nemaju više šta da šoroboćkaju već mere "alkoholisanost" kabinskog prostora. Mada me to podseti kada sam bio mnogo mlađi da sam sipao rakiju brlju
tzv patoku u posudu za pranje vetrobrana i sa uživanjem očekivao kada će da me zaustavi patrola.

kiconix

Sve je to lepo, samo ko sedi u kolima i prska soferku 15 minuta bez ventilacije. :ne: :fiju:

Erazmo

Pa kad su neke mećave i bljuzgavice, bogami se prska žestoko. Kako ko prodje pored tebe (pogotovu kamioni) - baci ti brdo blata na šoferku. Znali smo od BGD do Zlatibora da stučemo kantu tečnosti bez problema. Zato zimi i ima na sve strane ovih "krajputaša" što prodaju tečnosti. Srećom te smo uglavnom svi teški nikotinski zavisnici - pa ipak otvaramo prozore povremeno.

kiconix

Sta znam, meni 5 litara traje celu godinu.

Keka

U nedostatku mog omiljenog Sonaxa, juce kupio na NIS pumpi G-drive zimsku tecnost za stakla strong -30. Cena za dva pakovanja od 3 litre je 700+350 din. Proizvodni neka tex.... firma iz Zrenjanina. Nije jeftino, ali se ova sa -30 moze razrediti obicnom vodom 1:3.
Nisam je jos probao, ali ima vrlo blag miris pomorandze.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Trenutno koristim G-drive -20. I to zbog toga ŝto su na OMV potpuno izgubili kontakt sa realnoŝću pa kesa od 3L koju sam godinama plaćao 350-450 dinara sada koŝta 1200!
Ja zadovoljan.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

I ja sipam tu Nisovu za -20, a sto rece covek uzmes za -30 pa razblazis. Nego kad leti ne potrosis, kako onda. Izvlaci pa krsti sa -30.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Goky

Kada sam video cene tečnosti na pumpama otišao sam do Lidla i za 499 RSD pazario 5l zimsku K2 na kojoj piše da je do -20.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba