Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

@Sale. ima li neki tel za tvoje senzore ??  :conf:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dejandelic

ugradio sam ali nisam stigao pre da napisem posto sam zadnja dva meseca imao dosta obaveza kako poslovnih teko i privatnih no da se vratim parking senzorima....senzore mi je ugradio prijatelj koji ima autoelektricarsku radnju i to je trajalo odprilike 45min skidanje branika,pranje branika(u coskovima je bilo toliko blata da nisam mogao da verujem) busenje branika na cetri mesta burgijom koju sam dobio u kompletu,povezivanje,vracanje branika...u levom uglu sam stavio displej, senzori mere od 1,8m do 0,30m i za sada sam zadovoljan tj.lepo odradjuju posao...veoma su precizni

damirko

#152
kupio sam iste senzore,ugradicu ih u narednom periodu.nadam se da cu deliti tvoje pozitivne utiske.deluje mi kao da su najbolji izbor u odnosu cene i kvaliteta.na kraju krajeva sve senzore sada proizvode kinezi(tako se barem prica),tako da ne moze mnogo da se pogresi.jel mozes samo da mi kazes kako se aktiviraju prednji senzori i dali si ih mozda harbao?pozdrav...

dejandelic

iskreno nisam ugradio prednje mada sam ih dobio u kompletu...ali predpostavljam da se aktiviraju kada se ubaci u prvu brzinu....

DrJekyll

Oćel' neko da se javi za taj telefon od uvoznika iz NS???? I mene zanima :ces:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

@dejandelic, mislim da su prednji senzori uvek aktivni kad motor radi, tako je bar bilo na sluzbenim automobilima koje sam vozio.

dejandelic

#156
Moguce...stvarno ne znam..

Vrh elektronik d.o.o.
   

Braće Ribnikar 43
P.J.
Balzakova 37
21000 Novi Sad
Srbija
prodaja@vrhelektronik.com

   info@vrhelektronik.com
    021/636-1662
    066/422-4000

DrJekyll

Bacio pogled danas na bubanj potoku i video te sa antenom bežične za 3500. Eto samo da javim
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Sale

Citat@Sale. ima li neki tel za tvoje senzore ??
@hibernacija
izvinjavam se što tek sad odgovaram ali evo link sajta uvoznika i prodavaca elektromagnetnih parking senzora ( dejandelic je već spominjao tu firmu Vrh elektronik)
http://www.vrhelektronik.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=37&Itemid=75
Samo ću da dodam da senzori rade savršeno i još jednom ih preporučujem...za mene su oni savršeno rešenje kako zbog montaže koja ne zahteva bušenja već i zbog površine koju obuhvataju.

Sir Oliver

Izvinjavam se, možeš li da mi objasniš razliku između ova dva modela. Nije mi jasna cena, ni u čemu je razlika...  :c:
Koji si ti uzeo od ova dva?
I drink to make other people more interesting.

Gagi1/2

Pre par dana sam kupio kod njih taj parking senzor. Na sajtu je loš opis, ni meni ništa nije bilo jasno.  :conf:
Evo o čemu se radi: postoje dva modela - jedan ima samo zvučnik, dok drugi ima i zvučnik i displej.
Cene su još luđe!
Model samo sa zvučnikom je 3.500 din, a model sa zvučnikom i displejom je 3.000 din  :fiju: (kažu - na promociji, pa spustili cenu).

Sale

jedan je sa displejom,a drugi bez...uzeo sam ovaj bez displeja jer mi nije potreban...komplikuje ugradnju,a ne donosi ništa jer je zvučno upozorenje urađeno odlično...čak kad staviš taj mali zvučnik u gepek i odvrneš muziku čuće se pištanje senzora

maestral5747

ja mislim da je display i te kako važan. Ako parkiraš uz neki zid na 20-30 cm bočno, zvučno upozorenje će non stop pištati pa makar auto iza tebe bio na 5 metara. Kada imaš display bez obzira na pištanje i punu desnu stranu ekrana po lijevoj strani ekrana pratiš dok ne dođe na crveno tj. 30 cm

stalker

Naravno, displej je dobra stvar. Ja imam onaj sam samo brojčanim oznakama jer je prije više od  6 godina to bio top model i kad sam skroz blizu prereci orjeniram se po brojevima a ne po pištanju jer več na 50 cm oni sviraju biiiiiiiii.
Današnji senzori sa grfičkim displejem pokazuju i s koje strane vozila se nalazi najbliža prepreka što je također važan podatak.
Znam da je najteži dio instalacije dovesti kabel za displej skroz od zadnjeg kraja vozila i naći mu prikladno mjesto negdje na tabli. Ugradio sam više senzora na raznim autima i svaki put se namučio da taj kabel provedem naprijed. Međutim, danas postoje i senzori sa bežičnim displejem pa se on samo priključi na 12 Volti što nije neki problem i stavi na mjesto koje nam odgovara. Sa centralnom jedinicom u gepeku komunicira bežično a cijenom nisu znatno skuplji od ovih sa kebelom. Ipak, meni se najviše sviđaju ovi koji display imaju u unutrašnjem retrovizoru. U kompletu se dobije novi unutrašnji retorvizor koji se postavi umjesto originalnog a u njemu je display koji se ne vidi kada senzori nisu aktivni. Strujom ga napojimo sa unutrašnjeg kabinskog svjetla koje je blizu njega i sve radi perfektno.
Evo primjera takvih senzora ali na žalost u zadnje vrijeme je nestalo upravo ovih s retrovizorom i trgovci ne znaju kad će ih ponovno imati  :agr:


psd upload
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladja73

@ Stalker: Koji je ovo model na slici? Marka?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.