Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Malo smo zalutali...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Malo više, vraćamo se na zimske gume.

Lazar@

Da li neko zna mogu li kod nas da se nadju Cooper WeatherMaster S/T 2 gume?

Cuo sam da su vrhunske gume(a i vidio po youtubu),imaju nevjerovatan grip na snijegu i ledu a i imaju dosta mesa tako da bi mogle da traju...Ako ih ima kod nas,mogle bi na Stepway-a da se bace 205-60-r16(najblize fabrickoj dimenziji) koliko vidim na tire size calculatoru nije prevelika razlika,na satu pise da idem 100kmh a u stvari idem 107kmh,pri manjim brzinama je razlika jos manja...U pitanju su gume za 4x4,suv,i crossovere

Keka

Danas sam zamenio gume.

Wintera je sa 6,5 mm otisla u spajz, GY UG7 sa 4-5 mm sare je otisao na zadnju osovinu da se potrosi do zime, pa ce ako spadne ispod 4 mm dobiti nove zimske cipele.

Problem je sto je jedna Wintera dobila vrlo cudan izgled gazeceg sloja na jednom mestu. Nisam se upustao u razlog i detalje, zato sto ide u spajz, ali iako nije potrosena, nesto joj fali.

Druga veliki minus je sto su ispucale sa strane i po gazecem sloju, iako su novije od UG i manje presle. Takvih promena na UG nema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Moze li mi neko reci mogu li nabaciti KLEBER KRISALP HP2 175/ 65/15 na ove nase felne 15, nasao sam ih relet.povoljno i vise mi odgovara zimska 175 guma, jer da menjam felne na 14 ispada mloogo skuplje ???
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

hobbista

Možeš, samo proveri u nekom tyre calc-u koliko će lagati km sat.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Andrix

video, za nekih -2 %, mislim da li mogu zbog  raspona felne
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

hobbista

I jedna i druga dimenzija je predviđena za širinu felne 5 do 6,5 J, tako da neće biti problema
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

radmilo

Mogu da se pohvalim da sam ove zime odlicno prosao sa polovnim gumama Goodyear ultragrip7+ m/s 2011 god,koje mi je drug doterao iz svice,kada sam ih dobio bile su 7,5mm sare.Platio sam ih 30e po komadu.Bez problema sam prolazio i po dubokom snegu,cak sam jedan put na putu za Resavicu sa lakocom prosao i manj smet.Mislim da ce i sledece zime dobro da me posluze :too:

Bojan

Ne znam koliko je pitanje OK ovdje, ali hajde.
Imam zimske Savine gume, a ubrzo se vraćam kući na odmor. Da li duža vožnja po toplom vremenu može nekako "naškoditi" kvalitetu gume? - pošto je u Banja Luci ljeto daleko toplije nego ovdje.

Aleks

Vozi slobodno ali oprezno. Zimske gume na toploj podlozi nemaju bas zavidne performanse.

Loganovac

... i ubrzano se troše. Izbegavaj duže relacije većom brzinom i vožnju po usijanom asfaltu. Ukoliko je moguće, biraj noćnu vožnju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Slazem se sa iznetim za letnju voznju, ali ja sam sa winterama gurao proslo leto do CG i nazad, bez problema, naravno bez jurnjave. Cak mi nisu skripale u Budvi na morskom asfaltu, sto se cesto desava, a takodje nisu se ni vidljivo potrosile.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Bojan

Hvala za savjete!  :to:
Inače i ne vozim brzo, na autoputu do manje više 110.
Nadam se da će gume biti OK, pa kada stignem kući, stavljam ljetne.

zac

Evo najzad se i ja resi fabrickog Barum-a... pre dve godine sam motirao dve Winter 185-70 R14, a danas sele jos dve.
Gume sam kupio u Beo-Gumi kod Ade.
Guma 2 x 5310 + balansiranje 2 x 356 + tubeles ventil 2 x 102 = suma sumarum 11536 din.  na tri rate.  :too: