Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Citat: Vlada90 poslato 18.09.2014. - 19:50
Ja bih najvecio deo vozio po otvorenom ,a i obenovac je mali grad pa racunam da ne bi trebao da trosi preko 8l plina,e sad je tu najveci problem sto niko kod mene u kuci nije ljubitelj benzinaca  :doh: kad upalis klimu jer se oseti mnogo pad snage? moj prijatelj ima chevrolet aveo 1.2 motor i poprilicno oseti kad se ukljuci klima...

Ne zanosite se ljudi za potrosnju.

Logan 1.6 8V sa mnogo boljom aerodinamikom od Dustera, na cisto vangradskoj voznji do 100 km/h ne moze ispod 8 litara TNG.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Vezano za klimu, ranije to nisam primetio na Loganu I, ali na Loganu II kada radi na leru cuje se kao neki sigurnosni vazdusni ventil na svakih 20-tak sekundi. To sam reklamirao u servisu i rekli su mi da je to sve ok i da kompresor ima radni pritisak od-do, te da tako regulise taj pritisak.Klima hladi bez problema.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

bugi

#32
o ovom testu sam pricao, sto se tice potrosnje, ima na dnu strane grafik sa potrosnjom pri razlicitim brzinama

http://www.moto.rs/test_dacia_duster_1.5dci_prvenac_sa_solidnim_terenskim_mogucnostima-pc-26071.i

dakle glavni "problem" je aerodinamika... ipak je ovo dci, i ne ni smeo biti blizu 9l pri 120

i jos jedna stvar, sta mu je ono ispred svetla u kabini? :-)

booky011

Verujem da sam zaboravio da upisem odakle mi je ta informacija ? Ne bitno.
I za mene je bila zacudjuca informacija oko ovog gasenja klime pri odredjenim obrtajima?!
Moram da naglasim da Dunstera ili ti Daciu imam evo sad ce dve godine i jos se "upoznajem" sa njim. Ali nisam imao razloga da sumnjam u iskaze "odredjenih" ljudi profesionalaca koji su mi dali info o tom rezimu rada klime .
Prvi automobil koji sam u zivotu vozio a da je imao klimu bilo je davne `89 god. to je bio  Oldsmobile "delta 88".
E sad, to je bio sestak od 4800cc.
Kad sam se vratio iz amerike imao sam tri opela sa motorima 2.0 tdi i preko. Klima je uvek radila pri bilo kojim obrtajima.
Nemam pojma kako to funkcionise sa malim motorima poput 1.6 ? Poverovao sam da , eto moguce da su nesto tako i uradili nebi li sacuvali masinu.
Nego momci, kakav je vas utisak dok radi klima u odnosu na druge automobile ? Ova moja hladi , ali cini mi se nedovoljno. Onako oseti se da hladi ali veoma kilavo.
Reklamirao sam ali su mi rekli da dodjem kada bude spoljna temp. najmanje 25 stepeni. O.K logicno.
Bugi jel` se zezas ili si ozbiljan za ovo:   "i jos jedna stvar, sta mu je ono ispred svetla u kabini? :-)"
Kod mene je mikrofon za tel. razgovor
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

bugi

 :doh: uopste mi ne pade na pamet da je to... ja nemam pa me zacudilo sinoc kad sam ugledao...

sto se tice klime i moja kilavo hladi kad se vozim, po gradu, tj treba joj dosta vremena da pocne lepo da hladi, na otvorenom putu hladi kako treba, ja sam pripisivao to hladnjaku klime jer mi je malo izubijan.... al sad kad vidim da je i tebi isto...
kupio sam polovan auto pa neznam dal je tako od pocetka, jel tebi to tako oduvek il u zadnje vreme?


booky011

Pazi Bugi,
auto sam kupio nov u septembru 2012 , tako da klimu sam retko i palio da bih se "hladio". Klimu i zimi trebas da povremenu upalis cisto odrzavanja radi. To vec znas ?
Leti sam u glavnom na mopedu yamaha tako da ne provodim bas mnogo vremena (osim kad` idem negde sa porodicom) u autu.
Ali definitivno od prvog dana sam to primetio ( da slabo hladi ).
Kad stavim ruku na ventilacioni izduv , pazi , osetim ja tu  neku razliku u temperaturi ali ni blizu u poredjenju sa ostalih prethodnih 16 automobila sa klimom koje sam imao.
Pomislih mozda nije propisno napunjena , medjutim obicno kad je  poluprazna daje neke znake poput zvuka ili pak neujednacenog hladjenja na vent. izduvima.
Eto sad cekam par lepsih dana pa da skoknem do Reno Sava na merenje.
Dali neko zna na koliko stepeni treba da spusti temperaturu  kad se meri na vent. izduvu ?
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

Loganovac

Zna. http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=398.msg2768#msg2768

Ali, klima ko klima nije vezana samo za Dastera, pa vas molim da priču o tome nastavimo u odgovarajućoj temi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bugi

#37
@booky
Da da znam.
Pazi potpuno isto mi se ponasao kao i tebi, tj. nije to dovoljno hladan vazduh, oseca se, al je dosta topliji nego u sanderu.
Sad meni je punjena klima (u akkompresoru) kad sam kupio auto (hladio je pre punjenja, al bas jedva primetno) sad dal je prepunjen ili je prazniji ne znam, ili je nesto trece...
Neverujem da pusta negde, jer bi do sad ispustila freon, pola godine je auto kod mene, mislim da je dovoljno vreme da se to vidi.

Al sad ako je tebi tako od pocetka, mozda je i slaba klima za ovaj auto...
Valjalo bi da se jos neko javi sa duster-om da kaze kako je kod njega.
U svakom slucaju javi sta je bilo kad odes u servis.

@Loganovac
temperatura na ventilaciji nije ni priblizna ovim vrednostima 99%
i izvinjavam se sto napisah ovde, al tu pocesmo pricu, pa sve komplet prebacite u drugu temu...

booky011

Cekaj ja koliko sam razumeo obojica i Bugi i ja  vozimo Dustere .
U cemu je onda problem ako razmenjujemo iskustva oko nasih Dustera ?
Loganovac da je klima ko klima nebi sad mi tupili o tome ovde.   Ovo je bre duster klima  :bonk:

Normalno salim se malo. Menjamo temu .
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

digital26

Pozdrav forumši i vlasnici Dustera. Pitanje za vlasnike .
Kako ste zadovolji sa svojim Dusterom ima te li kakvih izraženih problema. Kakvo je staje limarije da li hrđa. Da li je lim podcinčan ili nije. U planu mi je kupovina dizela 4x4 i sluzio bi mi za svakodnevnu voznju i nedeljno 2 puta do vikendice gdje je makadam i malo lošija cesta. 

drzarkod

Auto je super, nema rđu nije pocinkovanog lima, koliko para toliko muzike, dizel 4x4 je dobar ali po meni dosta skuplja varijanta od npr mog auta bmb plus tng A radi posao. Pozdrav

ppejic

Da li je cinkovano ili ne... mišljenja su podeljena, jedno pričaju prodavci a po neki i prorđa. E sada, po snimcima sa fabricke linije, na novijim generacijama su zadnja krila i sva vrata dosta "belja" i sjajnija nego ostatak karoserije, što upućuje ili da su farbana pre sklapanja nekom osnovnom farbom (farbanje pre falcovanja i lepljenja limova) li su stvarno samo ti delovi automobla pocinkovani. Razlika u boji definitivno postoji, a šta je po sredi to samo u Mioveni znaju.