Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Pa šta predlažete, 'oćemo li da živimo u strahu kao i svih prethodnih godina kad smo (ste) u ovoj temi predviđali katastrofalne cene plina a ipak to nije bilo toliko strašno, pre svega u odnosu na cenu benzina koja je sada negde oko 160 dinara, ako se ne varam? Kao da ovakvim pisanjem želite da ohrabrite glavešine da nas zviznu po džepu na fazon "raja se već pomirila sa tom cenom, što da ne?"...
Bez obzira što mnogo štošta u ovoj državi nije baš "u vinkli", bez obzira što Srbin mora da ima pare za gorivo makar nemao za burek, ipak tu postoje neke računice koje ne dozvoljavaju veliko divljanje i moraju biti ispoštovane da ne bi bilo belaja. Jeste odnos cena plin/benzin unekoliko promenjen na globalnom nivou, ali u tim nekim granicama će moći i kod nas da se menja, ne bitno više ili manje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Upravo tako Loganovac :to:

Glavešine mogu da nas lupaju do neke granice, ali od neke kreće promet da pada i prihod glavonjama u budžet, i onda će neko da vidi da su se malo zaigrali, pa šta će da urade, prvo će okriviti sivu tržište koje će da proradi barem za beMzin i dizlo (za tng malo teže :-)1 ) i krenuće da jure preprodavce i švercere, međutim tu su dva izlaza, prvi je najlogičniji i najizvesniji, a to je bankrot budžeta i nakon toga svođenje dare u meru i svega onoga šta se iz budžeta finansiralo iz ove solucije goriva mož' da pojeftine ali teško jer će ih verovatno držati da budu u skladu sa regionom ili malo nižih cena kao u BiH recimo, drugi izlaz je naučnofantastičan i nerealan a to  je da se pojavi neka iznenadna sila koja rešava sve naše probleme (Arapi, EU, Beograd na i po vodom itd.), nama se povećaju plate u rangu lošijih iz EU, i nastavi se po starom,  e ovi naši izgleda igraju na ovu kartu  :fiju:

Tako, kao što ti reče dok god je cena benzina veća od TNG nam će da se isplati kad mora :ne:



nik

Dosuo u sredu za 1000 na Univerzumu kod Plavog mosta po 88,9 RSD/l (da preteknem do vikenda i akcije OMV).
Danas na OMV iza Pančevačkog mosta 89,40 RSD/l.
Nema vikend akcije više  :cekicem:, ali sam popunio prijavu za korisničku karticu, u prevodu radnim danom 1, a vikendom 3,5 RSD/l manje bilo koje vrste goriva.

samsung

U Hrvatskoj na potezu od Dubrovnika do Splita i po okolini cena tng a je 4.95 do 5.15kuna  kurs oko 7.5 kuna za evro....u dinarima je to nešto oko 80 dinara.....
pozdrav iz St.Pazove

hobbista

BMG Radnička 87,90

Jedini način da iskažem svoj protest je da sipam za 500-1.000 dinara po pumpi. Pa kada potrošim, sipam opet za isti iznos na najbližoj pumpi.
Mene skoro isto košta, uz malo maltretiranja, ali je taj trošak raspoređen na više pumpi.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

drzarkod

#680
Citat: samsung poslato 10.08.2014. - 20:00
U Hrvatskoj na potezu od Dubrovnika do Splita i po okolini cena tng a je 4.95 do 5.15kuna  kurs oko 7.5 kuna za evro....u dinarima je to nešto oko 80 dinara.....

Slovenija 0.754 eur, Italija 0.685, Bosna 0.99 KM.....a kod nas.......standard veci pa i cena.

boxit

AVIA pumpa na Konjarniku BGD: 89.90   :ljut:

Keka

Rimski oil poskupeo na 85 din.  :place:

U Segedinu litar TNG 259 forinti (ravno 100 din po kursu iz menjacnice).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Evo da dopunim Keku, na autoputu posle Budimpšete pravac prema Beču, Eni pumpa 298 forinti, znači malo preko evra, platio karticom, sipao 27 l skinuli mi malo više od 28 evra, a u Nemačkoj cena se kreće od 75 eurocenti pa do 79,9 eurocenti! Pozz

samsung

#684
Jutros sipao tng na pumpi Adria plin u Kaštel Sućurcu pored Splita cena 4,84 kuna po litru.....U Hr cena tng a lagano pada  ..... :lux:

4,84x15,38=74.4 din
pozdrav iz St.Pazove

markonikolic83

Grcka,Halkidiki,poluostrvo Kasandra,cena gasa 0.912 eura po litru na par pumpi.U Makedoniji 35 denara(1 euro-60 denara kurs na pumpi).

Veterinar

Mogu samo da potvrdim da je u Hrvatskoj mnogo povoljniji TNG.  Jedno ne mogu da objasnim. Na odmaralištu Ravna Gora (Gorski Kotar, pumpa Tifon) sipali smo TNG koliko je stalo u rezervoar ("rezervni tocak"). Ne znam koliko goriva je tacno bilo, ali s obzirom da sam lepo peglao (bili smo ispod 130 km/h po brzinomeru samo na prilazu naplatnim kucicama) tristotinak kilometara autoputa, odusevio sam se kad smo presli jos 100 km lokalnih drumova, dobrim delom uz ukljucen klima uredjaj, nakon cega smo sipali gorivo, jer smo isli ka Srbiji, gde je gorivo skuplje. Dakle, Stepway je trosio svakako manje od 10l plina na 100 km, sto me jako raduje, jer smo bili natrpani koliko auto moze biti natrpan (žao mi je što nisam fotografisao auto iznutra). Imam utisak da je na pomenutoj pumpi odlicno gorivo, a slican sam (moguce subjektivan) utisak imao i sa benzincem (isti ovaj Stepway) i sa dizelasem (Logan).

samsung

Sipao sam na istoj pumpi tifon po povratku kuci iz Splita po ceni 5,02 kune po litri tng a .....prosao sam Zg i plina mi je nestalo negde posle Slavonskog Broga....na auto putu odatle do granice sa Srbijom nigde nema plina tako da sam na benzin morao voziti nesto preko 100km!!
Plina nema ni na prvoj Mol pumpi u Srbiji vec na sledecoj 2 km nize neka dal bese Oktan oil pumpa i tu je cena bila 93 dinara.
Potrosnja je meni pri brzini od oko 140km h bila oko 10 litara plina (nas 5 putnika i krcat stvarima logan).
pozdrav iz St.Pazove

jasho

#688
Ajde da se nadovežem na predhodnike Nemačka cena gasa od 73-79 ec, Italija na autoputu 80 ec, Hrvatska Rijeka ex-OMV 4,86 kuna po kursu od 7,55kn za evro kako sam ja mjenjao izađe 64 ec, po meni najjeftinije u regionu :aplause:, sipao i na luk oilu u hr kod njih je 4,84 kn, što se tiče kvaliteta nemački je di beste :respect: sa njim sam prešao sa 34l oko 390 km sve autoput u Austriji doduše dosta deonica je spuštanje, ali i penjanje po Alpama prema Italiji brzina 130-140 u proseku, ostao bez gasa na izlazu iz Trsta, skoro pred ulazak u Sloveniju (tamo nisam video koje su cene) i u lokalu po Nemačkoj oko 100 km, brzina prosek 50-70 km dosuo pred polazak 6,2 litre do tandrkanja muntiventila, sa hr iz Rijeke sam prešao 380 km ali 20% bilo van autoputa tačnije po Šibeniku sa sve turistima u kolonama :ranting:

Keka

Rimski oil i dalje 85. U NS najjeftiniji ENS 85.70, ostali skuplji.

Kvalitet na Rimski oil odlican, Nisam precizno izracunao, ali je potrosnja dosta ispod 8 (22 litre i oko 300 km).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!