Chip tuning?

prethodna tema - sledeća tema

trajce

Pozdrav!
Od danas imam novu mapu, i prvi utisak je da auto bolje vuce, startniji je. Sto se tice ostalog, cini mi se da sad na manjim obrtajima ide istom brzinom.? Sad na 2650o/min, umesto na 2700o/min ide 90km/h. Sto se tice potrosnje jos ne mogu da kazem nista. Eto toliko, a od sutra opet voznja, osluskivanje, poredjenje i mozda jos koji utisak.

Loganovac

Lepo si rekao - čini ti se. Čipovanjem se ne mogu promeniti prenosni odnosi menjača i diferencijala da bi išao brže ili sporije pri istom broju obrtaja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

treba mi neko ko je uradio chip na dci  :hm:

Interesuje me potrosnja prije chipa i posle chipa,jer smo ustanovili da se chip nenormalno osjeca sto se snage tice,a sto se tice potrosnje?
Manja,veca ili ista?  :hm:

brankovs

Utisci posle čipovanja sledeći:auto bolje vuče na svim obrtajima,lakše ide kada je uključena klima,potrošnja manja za skoro litar pri umerenom načinu vožnje,kada se forsira verovatno je nešto veća,srazmerno povećanju snage,subjektivni osećaj da je motor tiši, da ima mekši zvuk.

dr.miso

#244
jel to vazi i za moj npr. stepway 1.6 + tng???

ja sam pre imao golfa 4 koji je bio chipovan sa 90 na 125 konja i potvrdjujem pricu, auto lepse ide i manje trosi, ali nemam iskustva niti sam upoznat sa cinjenicom kako to deluje na benzinskim motorima (+ tng) ako je moguce...
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

staracstol

Citatpotrošnja manja za skoro litar pri umerenom načinu vožnje
,
od kako sam cipovo auto ta "umerena voznja" mi nikako nije isla

brankovs

Moram priznati da i meni sve teže pada  :hihi1:

dr.miso

#247
miki-bgd jel se pogresno secam iz postova ili si i ti jedan od onih srecnika sto je vec cipovao kod cristija??
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

miki-bgd

@dr.miso
Nisam (jos), necu jos uvek s tim da se igram, nisam bio ni na prvom servisu  :c:


dr.miso

#249

:laugh1: pa ja koliko sam citao od ovih forumasa sto su uradili niko se nije pozalio a svi su rekli da su malkice smanjili potrosnju i da im auto lepse ide iako su dobili koliko mi se cini samo desetak konja....bas bih volio ako neko od njih moze sada posle duze upotrebe da napise jos neki utisak  :rtfm:
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

nemanja46

Ma i da trosi malo vise nije nesto preterano(imam plin  :too:),a  sigurniji si sa kolima i kad pretices i sve  :)

trajce

Pozdrav,

Mozete ovde videti kakve promene posle cipovanja mozete da ocekujete.

http://www.dimsport.ro/ro/

Ja jos ne modu da kazem nesto precizno jer uglavnom vozim po gradu al posle 1. maja kad provozam negde oko 500 km videcu prosecnu potrosnju.

hobbista

Na 1.4 i 1.6 ne očekujte neki veliki dobitak u KS. Ono što ćete dobiti je "mekši" odziv motora na manjim obrtajima.
Moji utisci se nisu promenili - ja sam zadovoljan i dobio sam (uglavnom) ono što sam i očekivao.

Otvorena tema za Vršac 15/16.06.2013.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

trajce

Za 1. Maj sam vozio za Debelo brdo, nas troje odaslih, dvoje dece i pun gepek. Prosecna potrosnja na 100km je 6l, auto stvarno dobro vuce, narocito uzbrdo u 2. i 3. brzini. Provozao sam se jednom i sam u kolima od Valjeva na gore i to je tek bilo cudo. Nista jace od ovog mi ne treba. :lux:

LeNgenda

Neki dan nas cetvoro velikih podjosmo na Avalu, u setnjicu, praznog gepeka, ali posto je bilo bas toplo, `ladismo se klimatizacijom.

Cinjenica je da se klima oseti i kad sam sam u autu, ali sa cetiri coveka unutra zadavismo se i auto i ja, do te mere da sam ugasio klimu u podnozju Avale, neposredno pre uspona. Definitivno klima ima smisla samo na autoputu kada je auto pun jer se tad najmanje oseca njen uticaj, za skakutanje po gradu je bolje napraviti kabriolet od auta.

Pomalo sam polagao nade u ovo normalnije gorivo koje sipamo od pre neku nedelju, ali nije bas to to, iako je dooooosta skakutaviji u odnosu na ono kako je bilo pre.

Mene zanima da li i u kojoj meri chipovanje "ojaca" motor kada je auto opterecen i putnicima i klimom?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.