Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

#945
Izgleda da se nisam dobro izrazio, htjeo sam reci posto je Eskimo S3, po meni, odlična guma, smatram da nema razloga da Eskimo HP bude loša guma. Dakle, obje su dobre! Ja imam S3, i opet bih ih kupio. :dobro:

U prijašnjim postovima također možeš pronaći preporuke za Tigar Winter1 i Fuldu Cristal Montero/Supremo...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Lazar@

#946
EDIT:
Pare su veliki problem,nadjoh tigar winter1 za oko 70e po gumi sa montazom reglazom itd..Valja li ta guma za zimu,nekako mi sara djeluje neozbiljno :)

Veterinar

Znam ljude koji su u stanju da se zakunu u njih, a ADAC ih je pre četiri godine smatrao nepreporučljivim.  :ne:

zac

Ja ih imam, i to samo prednje, i prezadovoljan sam.

Lazar@

#949
vjerovatno onda uzimam tigar makar da se iscupam iz ove zime,a onda sledece godine neke ozbiljnije gume naprijed a ove pozadi  :dobro:
Bas me zanima kako ce auto da se ponasa sa 195-55-r16 pozadi i sa 205-55-r16 naprijed... :ne:
moram uzimat gume pod hitno ne mogu vise da lopatam,trebalo mi je 3 sata tj meni i komiji da ocistimo nekih 20m ulice da bih mogao da uhvatim zalet...Sto se toga tice super stepway ide kad uhvati zalet jer je visok pa ne kaci podom i moze u dosta dubok snijeg da gazi...

Veterinar

Nece mi smetati 1 cm sira guma napred, ne oseti se to toliko.

ppejic

Citat: Veterinar poslato 12.02.2012. - 01:24
Znam ljude koji su u stanju da se zakunu u njih, a ADAC ih je pre četiri godine smatrao nepreporučljivim.  :ne:

Naravno, to su testovi, a iskustva su drugo  :too:

Ja nemam iskustva sa drugim zimuljicama, ali ove su sasvim dovoljne i preporucljive, za moj stil voznje. Opet su bolje od bilo kog letnjeg pneumatika u zimskim uslovima  :wave: Bolje razliku novca umeriti u druge "rupe".

Ovo je moje individualno i nestrucno misljenje.

Ljota

I ja imam Tigar Winter1. Gumom sam zadovoljan. :dobro: Nazalost ipak vazi pravilo sto skuplja to i bolja! Preporucujem da se opredelite za gume ne prema vasim finansijskim mogucnostima vec prema uslovima eksploatacije! :driver:

Ayrton

Bilo mi je neverovatno,kad su mi kolege pričale,ali sad kad sam se i sam uverio,reših da napišem par reči o zimskim gumama Trayal Arctica.
Na službenim kolima Peugeot Partner 1.6 HDI su montirane pomenute Trajalke,naravno samo na prednje točkove,u dimenziji 175/70-14.
Svi znamo kakvi su nam uslovi na parkinzima i sporednim ulicama,pa sam se jutros malo pribojavao kako ću obaviti posao.Ali čim sam krenuo,shvatio sam da sam bio u velikoj zabludi,što se tiče "Arctica"-e!
Sa parking mesta sam izašao preko 40-ak cm snega,pa se malo i nasadio karoserijom bez ikakvih problema!Nije ni zašlajfovao!U ulici gde mi je firma,ima ugaženog snega 5-10 cm,zakočim naglije,lepo koči,ne blokira.Uz brdo lepo vuče ne proklizava.Kad sam trebao da se pakiram uđem u prilično dubok sneg i shvatim da ne mogu tu da ostavim auto,vratim se bez imalo muke i proklizavanja,pa opet u dubok sneg, ali na parking mesto sa strane.
Sve u svemu,samo reči hvale za gume Trayal Arctica! :dobro:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

mladja73

Zanimljivo. Obicno mi je Trayal opcija koju nikad i ne pogledam. Eto covek se uci dok je ziv.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Ayrton

 :ne:
To je moje današnje iskustvo.Kako bi se ponašala na -25 na Kopaoniku ne znam.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

VaskezNS

Pre 2 god uzeo 4 Arctice ali nisam imao puno prilike da ih probam na snegu.

Ono što jesam primetio - dok su mi u podrumu Arctice "čučale" i čekale zimu, cela prostorija je imala intenzivan miris gume. To sa Wintera Tigricama koje sam kupio ove godine nije bio slučaj, iako sam okolo njušio ko lovački ker  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

jasho

Ja sam Arcticke zagledao u par navrata što na sajmu, što kod vulkanizera, i mnogo mi se svidela šara i izgled  gume na dodir, ali nisam naišao na na njih kad sam kupovao zimske gume, a i tada mi je favorit bio Fulda KM3, ali sam sticajem okolnosti uzeo Winter1 i one su zasad ok! inače imao sam ok iskustva sa trayalovim t-200 na yugu bile susasvim ok tri godine, vukle po snegu, suvom kiši, nisu bile bučne, dok nisu jednog majskog dana na plus 20C nisu mi proklizale na suvom u krivini, istog dana sam ih skinuo i stavio siguru, tad i nikad više!!! :agr: :ranting: :banghead:

saša61beograd

I da hoćeš ne može jer Trajal kao brend auto-guma odlazi u istoriju (verovatno).

jasho

Ma trayal t-200 je bila ok :wave:, ali siguru Saša nikad više na kola!!! :ranting: