Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Probaću tako pa da vidim da li će nazad da zanosi. Sa kontinentalkama se nisam zanosio ni po snegu, samo napred zimske i bilo je super.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Lazar@

si vidio na klip kako moje auto zanosi(doduse nije snijeg nego je led na putu)  :ljut:  Nazad su ljetnje kontinentalke,sad za ovu zimu cu da uzmem makar naprijed da imam zimske,a posle kad skupim cu da uzmem jos 2 za pozadi.

Sir Oliver

 :dobro: za UG8. Odlična guma. Reci mi samo cenu.
Priča mog druga od juče popodne. Krenuo je sa Kopaonika, na Kraljevo, Ibarsku, Rudnik i proklinjao je dan kada je krenuo na put sa letnjim gumama pozadi. Nije mogao da ga savlada, a vozi Stila, koji je po meni kud i kamo teži od Sandera.
To ti je iskustvo čoveka koga poznajem, lično ne mogu da govorim na tu temu, jer sam se uvek trudio da zimi vozim sve 4 zimske.
Još jednom, Goodyear je odličan izbor.
I drink to make other people more interesting.

Lazar@

Ima li ko iskustva sa Michelin Pilot Alpin PA2?

Sir Oliver

Gde ih iskopa, kad se ne prave već neko vreme!? Ostale su samo u 18 i 19".
Po meni, svaki Michelin je dobar, samo da nije bajat.  :to:
I drink to make other people more interesting.

zac

@Lazare, ni meni nije jasno de si ih iskopao, ali ako pitas kakve su, mogu ti samo reci, guma nad gumama, sve Michelin-ove, gume iz "Pilot" serije, su vrhunske. Osam godina sam vozio iskljucivo "Pilotke" i zimske i letnje, nikada nisam imao ni najmanju zamerku, a presao sam na njima oko 850 000 km.   :to:   vrh guma  :woo-hoo:

DrJekyll

Zamenio gume, nazad stavio BF, a napred UG8ice i sve je koštalo tačno 14.023 din sa sve ugradnjama i balansiranjem itd... vrh cena :lux:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Takav k***c od guma da staviš pozadi???  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


Lazar@

#894
Citat: žac poslato 16.01.2012. - 17:48
@Lazare, ni meni nije jasno de si ih iskopao, ali ako pitas kakve su, mogu ti samo reci, guma nad gumama, sve Michelin-ove, gume iz "Pilot" serije, su vrhunske. Osam godina sam vozio iskljucivo "Pilotke" i zimske i letnje, nikada nisam imao ni najmanju zamerku, a presao sam na njima oko 850 000 km.   :to:   vrh guma  :woo-hoo:
nasao polovne 205-55-16 oko 5.5mm sare,gledao sam ih i bas su ono gumene  a ne kao pojedine kao od plastike da su napravljene :Smiley: Lik mi sve 4 daje za 120e,kaze da ih je vozio samo zimi,i da je prodao auto a ostale mu zimske gume u garazi pa ih prodaje.Ja koliko sam vidio nisu izgorele na suncu,fino izgledaju  :hm:

A sad me zvao vulkanizer iz mog kraja kaze da je nabavio neke vrhunske,pa sjutra do njega da svratim da pogledam  :hihi1:

Loganovac

Ne mislim da je 205/55R16 dobar izbor za zimsku gumu - ajde što je za oko 1.6% većeg prečnika, ali ti trebaju i felne od 16", a što je najgore suviše je široka, dakle manje će se "ukopavati" u sneg i nešto više će ti rizlom bombardovati karoseriju tokom vožnje. Dakle, kad na 120EUR sve ovo dodaš...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Ma kod mene nema snijega al su ove godine izmislili zimske gume,ne mogu nigdje iz grada da krenem ako nemam zimske gume  :ne: a ako me uhvate bez zimskih kazna  :rtfm: :ranting:

jedino eto odem 3-4 puta u toku zime na grudvanje  :cul:

A ove fabricke 16 ne valjaju za zimu jer su bas od mekog aluminijuma,oce lanci da ih nagrde

Koliko ste placali te felme 15' sto ste uzimali?Raspon rupa je 4x100?

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

ivan-bgd

3300 celicna felna 15'' kod Zeljka u NIsu.Ja pitao i narucio 4kom. Al' sad da pitam kakve su kleber gume posto su u dimenziji 15''jeftinije od wintere?Tj wintera ili kleber?? :ne:

Jovunalola

Ja ne mogu da komentarišem da li jedne ili druge jer wintera nema u r16. Ali imam sve 4 kleber zimske i zadovoljna sam. Dobro su se pokazale i po snegu bez lanaca.
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)