Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Drajver

#660
Ja bih pazario sava adapto - ima li neko iskustava sa istim u svim vremenskim uslovima?

ppejic

Pirelli P400 mi nekako bolje zvuci, i to za manje novce.

Veterinar

Koliko sada kosta P400? Ja sam platio 2008-me 4300, a sada mi se cini da su oko 3000 vise. Samo sam ovlas bacio pogled u Tempu, ne znam pravu cenu.

Drajver

PIRELLI 185/65 R15 P2500 88T M+S
Gume za sve sezone za putnička vozila    Cena:    7,680.00 RSD    
PDV uračunat u cenu
(1,171.53 RSD)


SAVA 185/65 R15 ADAPTO MS 88H
Gume za sve sezone za putnička vozila    Cena:    7,096.00 RSD    
PDV uračunat u cenu
(1,082.44 RSD)
      
SAVA Adapto ima dobre vozne karakteristike, bilo da je kiša, sneg ili sunce – slogan je koji prati novu gumu za sve sezone poznatog slovenačkog proizvođača guma SAVA. To je guma koja se ,,adaptira" promenama koje prate različite sezonske klimatske uslove, te je dobar izbor za one vozače koji ne žele da imaju dva seta guma: zimske i letnje.

Iako spada u gume za sve sezone, SAVA Adapto nosi oznaku pahuljice, što znači da zadovoljava zvanične standarde prave zimske gume. Ima odličnu moć prijanjanja u svim vremenskim uslovima, zahvaljujući posebnom sirovinskom sastavu. Tri široka uzdužna kanala efikasno odvode vodu sa gazećeg sloja smanjujući rizik od pojave akvaplaning efekta.

Tvrdoća šare je dobro izbalansirana, te u kombinaciji sa talasastim lamelama i radijalnim ivicama blokova SAVA Adapto ,,grabi" put, bilo da je pokriven snegom, bljuzgavicom ili kišom. Zaobljene ivice i S oblik šare doprinose smanjenom nivou buke prilikom vožnje, te je ova guma za sve sezone prijatna za vožnju tokom cele godine.


I šta sada uzeti...

saša61beograd

Već sam pisao o Savi adapto,počinjem da davim!Ukratko,po snegu odlična,na mokrom bez zamerki,na suvom,sada na kraju leta,čini mi se da joj fali neka preciznost kod naglih skretanja.Ipak,nisam se pokajao.Kakva je ova druga,ne znam.


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sphex

malko šire gume postadoše standard na novim vozilima (195 naspram 185) bar kako kažu na ADAC-u pa po tome i testovi za takve gume (što 14" što 15").

A evo opet jedan svež spisak cena zimskih guma za 185/65/R15 88T dimenzije (koje dolaze fabrički uz sandera)



uz napomenu da su ovo cene skinute sa neta, opet je pitanje ko ih i koliko ima u šteku - u svakom slučaju ne škodi kao orijentir za zimsku sezonu   :wink:

we brake for nobody!

mladja73

Evo narucena profaktura za dve Kleber Krisalp HP po 5183.80 din = 10.367.60 + balansiranje, ventili, prebacivanje = 13.533.80 dinara.

Isprva sam hteo wintere ali su me ubedili da razlika od 300 dinara nije velika koliko je ovo bolja guma.


Dakle kompletna zimska varijanta: na pogonskim Kleber, iza wintere.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zoran

U Bosni uz gume dobijes montazu i balansiranje gratis skoro svuda. Samo doplatis za ventil 0,4e.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Htedoh i ja da primetim, tri 'iljadarke je previše za tu rabotu.  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Koliko ja imam iskustva, tamo gde kupim gume obicno ide i montaza.
Cak i Metro ima ugovor da gume kupljene kod njih montiras gratis.

krle

Tako bi trebalo da bude, sve zavisi od prodavca.

Meni su prošle godine u Kemoimpexu  naplatili za četiri gume   1600 dinara ( montaža,balansiranje i ventili).

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=812.msg34395#msg34395  


Off.

Sa  Fuldom Kristal Montero 3 prešao sam do sada 14 000 km, što će reći da ih ovog leta nisam "izuvao". Da li sam rizikovao ili ne vozeći ih tokom letnjeg perioda     i dalje  nisam siguran, s obzirom da se nisam našao u nekoj kritičnoj situaciji koja  bi zahtevala oštre manevre volanom i kočnicama. Penzionerskim stilom vožnje, ne prelazeći brzinu od 120 km/h na AP izgurao sam leto sa njima. Nisu  se potrošile. Primetio sam da su leti bučnije, što smatram normalnim.

Boka

Isto kao i Krle, i ja vozim drugu godinu sve 4 zimske wintere, tj tacno 2 godine,  i leti i zimi , kupljene sve 4 nove. Pozadi su kao da su izasle sad iz fabrike, a prednje posle 21000km i nisu nesto mnogo potrosene kolko u narodu vlada misljenje da ce se pojesti za jedno leto voznje. I da, primetnija je veca buka leti al ja i ne prelazim vece brzine od 110-115kmh, tako da mi i ne smeta. Na prolece cu samo da im zamenim mesta.

mladja73

Citat: Loganovac poslato 04.10.2011. - 17:55
Htedoh i ja da primetim, tri 'iljadarke je previše za tu rabotu.  :agr:

Moja greska. U te tri hiljadarke upao je i ukupni PDV! Inace sama usluga je 1.101.72 din naravno + PDV 198.31 = 1300 dinara.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.