Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Saša

Kakvo (bre!) kačenje na kuke?
Tu gumu posle 4 meseca mož' samo da baciš!
Gume bez felni se ređaju NA podlogu (pod, regalno skladište,...), NIKAKO nemoj kačiti gume kao suvo meso!

mladja73

Citat: Ayrton poslato 18.04.2011. - 13:18
Meni je vulkanizer rekao da gume ,ako mogu, stavim u najlonski džak

I meni je ovo rekao. Doduse imam samo jednu teko spremljenu. Druga mi je na mestu rezervne u autu.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

sphex

hehe, znači:
sa felnama horizontalno/vodoravno
bez felni uspravno
u svakom slučaju da se oslone na podlogu, ili pod ili police ili sl.
i upakovati u najlon za ss
we brake for nobody!

LeNgenda

Da me ubijes, ja sam ubedjen da sam u SAT Plus-u procitao obrnuto, komplet tockovi, napumpani, vertikalno ili obeseni, a gole gume jedna na drugu, vodoravno (i tako ih i cuvam i povremeno im rotiram redosled). Tockovi su preteski da bi onaj donji trpeo tezinu tri ortaka na sebi, a gole gume teze deformaciji ako stoje vertikalno na mestu oslanjanja na podlogu.

Meni je ovako mnoooogo logicnije.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Saša

Kod nas u firmi svake godine se baci nekoliko pari guma zbog nepravilnog skladištenja preko zime.


Aleks

Na www.4gume.com kažu sledeće:  sa felnama horizontalno, bez felni može i horizontalno i vertikalno. Ja sam ranije dok sam vozio golfa imao 2 kompleta i čuvao ih položene jedna na drugu a između svake tanak stiropor, i naravno sve 4 su bile odignute od betona na drvenoj paleti. Na otprilike mesea dana bi im menjao mesto-ona skroz dole ide na vrh i tako redom.

Ayrton

@Sphex: Ako sam te ja naveo na pogrešnu stranu kad sam rekao da sam kačio gume,izvini!Nismo se razumeli.Gume su bile na felnama, a felne su bile nataknute kroz centaralnu rupu na zid,svaka na posebnu šipku.
Celu zimu Continentalke su bile na felnama i jedne na drugoj (sve 4) i nisam im s vremena na vreme menjao mesta.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

sphex

@Ayrton - nema problema, skapirao sam ;)

p.s. Sad videh da ima "hotel" skladištenja i za 100 din po gumi mesečno...
we brake for nobody!

Zoran

Za zimske gume koje miruju najveći neprijatelj je sunce (balkon, nadstrešnica i sl) a drugi po redu je povišena temperatura u sadejstvu sa malom vlažnošću zraka (tavan, ambar i sl).Pošto mi imamo samo 4 gume mislim da nije od velike važnosti sam položaj mada vrijedi imati na umu.
Sam svoj gazda - vazda.

Saša

Zorane, jel' hoćeš da kažeš da i kamiondžije imaju letnje i zimske gume?

Vihor

Citat: mladja73 poslato 18.04.2011. - 14:54
Nesto poput ovog:

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=7570

ja ovo napravio, vrlo prosto, ovih dana slike, ko ima prostora, preporucujem
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Zoran

Sasa, u principu naprijed su ljetne gume cijelu godinu a na pogonu su zimske gume cijelu godinu. Kada kupite nov kamion obično dobijete ljetne na svim točkovima.To je ako gledamo crno - bijelo ali postoji bar 6 vrsta guma za kamion (loko vožnja, duge ture, šumarstvo, kamenolomi, ljetne, M&S...)
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

Ovaj stalak za gume je prava stvar!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Mandrak