Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

Pisao sam svoja iskustva sa Starfire. Ista situacija, samo su meni uvalili na zadnji kraj takvu gumu pa nisam odma primjetio.

Midzi

Polako se pripremam da pazarim zimske gume i izbor je pao na BF GOODIRCH. G-FORCE WINTER 2 92 T XL (C) (B) (69).

https://euroguma.rs/prodaja-guma/zimske-gume/185-65-R15-BFG.-G-FORCE-WINTER-2-92-T-XL-(C)-(B)-(69)?filter=185%2C65%2C2215%2C1221

U užem izboru bile su još:

185/65 R15 KLEBER KRISALP HP3 92 T XL (C) (B) (69) koje je identična ima potpuno istu šaru a i vlasnik je isti MICHELIN)
185/65 R15 TIGAR WINTER 92 T


dekiv68

Koliko kupuješ? Komplet ili samo 2?

speedo

Ne trebaju ti gume sa 92 indeksom nosivosti niti sa XL dodatkom koji označava dodatno ojačanu gumu. Dovoljno je 88 T (opterećenje i brzina). Gume sa većim indeksima znaju biti skuplje. Kleber/BFG veoma solidna guma u svakom slučaju.

szs

Istina ali za BG trotoare(moj auto svaki dan MINIMUM 2x) ..ojačane gume su must have ili balonče sa strane
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

speedo

Trudim se da izbjegavam ivičnjake, bez obzira na gume. Ovo XL kapiram da je za dostavna/teretna vozila koja nose putničke dimenzije. Po meni bespotrebno na standardnim putničkim vozilima, posebno dacijama koje nisu teške.

Midzi

Planiram da kupim 2. Gledao sam sve moguće varijante ali sam primetio da 92T XL ima bolje porformanse (C i B) od 88T ili 88H (E, B) što se potrošnje goriva tiče. Ili su samo na sajtu stavili pogrešnu nalepnicu

Loganovac

Ako umesto guma nabaciš drvene kolutove, još će manje trošiti.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Imam 2 wintere sa pojačanom nosivošću i voze se bez problema

Andrix

Ima li negde podatak da li su i koliko te gume i teze /XL/, mada opet nije ni bitno posto vec same leze na zemlji....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Midzi

Na nekim sajtovima ima i podatak o težini same gume. Čini mi se da sam video da je XL teža ali nisam siguran koliko...

Loganovac

Naravno da je bitna masa gume, zašto su onda bolje felne od aluminijuma umesto od čelika, sigurno ne samo zbog izgleda već zato što su lakše. Sve to sa stanovišta boljeg kontakta sa podlogom a time bolje upravljivosti i boljeg ubrzanja (znači i kočenja). E sad, džaba lakša felna ako na nju namontiraš tešku gumu.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Imao sam svojevremeno Kleber Krisalp HP3 gume, vozio ih 3 sezone i bio prezadovoljan sa njima u smislu trakcije na ledu i snegu i ponašanja na mokrom. Potrošnju nisam merio, to me ne zanima. Guma je mekana, udobna, tiha i samim tim nije za vožnju po suvom i toplom vremenu niti je za neko divljanje u vožnji. Za oštre zimske uslove i umerenu dinamiku vožnje su odlične. Da li bih ih opet kupio? Da, svakako.

Midzi

Hvala na informacijama i vašem iznetom mišljenu. Kleber Krisalp HP3 i BF Goodrich G-Force Winter su moj najuži izbor. Koju god pazarim neću pogrešiti.


Midzi

Danas su kupljene dve Kleber Kristalp HP3 i namontirane na rezervne felne.