Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

zzechner_sk

U subotu sam u Goodyear-ovom servisu (novootvoren u Kragujevcu) na ženinom Accentu zamijenio zimske za ljetne:
- 4 * 350 din = 1400 din, demontaža, montaža i balansiranje (Al felge ako je bitno, u računu nije naglašeno),
- 4 * 100 din =   400 din, novi ventili (pitali su da li pristajem-fol su stari loši, ja pristao da ne žalim poslije).
- Ukupno =      1800 din

Usput su našli i čavao u prednjoj lijevoj gumi, koji je bio razlog ispuštanja (ja naravno za to okrivljivao stari ventil...).
Obilježen i ostavljeno za proljeće za krpanje, kad bude ponovno naduvana...

Sve u svemu, trajalo je malo više nego što treba da ovo napišem. Servis nov sa svom novom opremom, gume dobro balansirane, usluga brza i profesionalna.
Ukratko, bez komentara na cijene: ZAVRŠENO!


2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

Keka

Nista ne razumem ko o cemu prica.

U odnosu na zvanicno istaknut cenovnik u radnji, prosao sam povoljnije.

Na prolece ce biti plati ili idi kod drugog vulkanizera. Jednostavno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goky

#1787
Danas pazario Savu Eskimo S3+, cena 5.215,00 dinara po komadu. Dimenzija 195 65 R15, montiraću ih na stare felne. DOT 1816, napravljene u Poljskoj. Gledao sam raznorazne kalkulatore po netu razlika je +2mm u odnosu na letnju 205 55 R16.

Prodavac mi reče da se Wintere koje im stižu prave u Rumuniji a Taurus u Pirotu.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Andrix

Pa sad ti kupujmo domace
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Turbo

#1789
Kupljene dve gume za prednju osovinu,Hankoon Wintericept RS2(made in Hungary).Na zadnju ce jos ove sezone stare Wintere.
Gume 2x5380=10760din.
m/d,balans.,ventili 2x550=1100din.
Suma 11860din.
Servis Adam.

Sir Oliver

@Keka
Jesi li kupio nove gume? Jesi.
Da si ih kupio ovde, bilo koji proizvođač, model i dimenziju, platio bi samo gume (i ventil po želji), usluga gratis.
Da si doneo svoje gume, platio bi uslugu. Cena usluge je otprilike ova o kojoj pričate.
I drink to make other people more interesting.

bmiillan

#1791
danas na klia stavljene zimske 185/65 R15 barum polaris 3, cena 5200 din po komadu, plus montaža i balansiranje na zimske alu felne 400 din po komadu. letnje 195/55 R16 oprane i spakovane do proleća.

izmedju wintere, save i baruma odlučio se za barum, moj utisak a i auto bilda (mada sam test pročitao tek posle kupovine guma)  je da nisu loše i da su najbolje po odnosu cena/kvalitet (lasa, west lake, i slične nisam razmatrao, bez uvrede)
nemoj na silu uzmi veci cekic

Keka

Dok ja dodjem do ovde kosta me jos jednu gumu. Ventile, montazu i balans da ne racunam.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Keka

Da ne spominjem MB i Dascaru....tek to sto kosta  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

@Keka
Jedno pitanje.
Posto smo pazarili iste gume da li si proveravao da li na svakoj gumi stoji datum proizvodnje?
Ja sam kupio dve ali na jednoj nema datuma.Na drugoj stoji 22 nedelja 2016 godine.

Zoran

Možda je sa unutrašnje strane.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Zoki je u pravu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Majku mu ,to mi nije palo na pamet.
Hvala.

mali.alen

Sandero ovih dana dobio 2 nove Tigar Wintere, a nazad ostale 2 Marangoni 4 Winter, stare 2 godine. Cijena za tigar nekih 40ak eura po komaadu.