Čišćenje sedišta

prethodna tema - sledeća tema

Wucko

Danas mi se desila jedna nezgoda dok sam vozio decu sa rođendana. Deca ko deca, skakanje-prežderavanje-skakanje = povraćanje. Eto to mi se desilo (još jedna stvar koja mi se u  stojadinu nikad nije dogodila :ljut: ). Sad me zanima da li je neko od vas imao iskustva sa tim i kako je čistio? Miris je naravno najveći problem. Presvlake nemam pošto mi bilo žao da stavljam na tako lepa sedišta. Video sam da mogu ove navlake da se skinu al mi deluje jako teško za vraćanje pa ne bi da ih skidam osim ako to nije jedina opcija.  :help:

Mislim da sam pogodio mesto za postavljanje teme, ovo je u neku ruku održavanje enterijera.

Keka

Ukoliko je upio sundjer ispod presvlake, moraces da skidas.

1. varijanta je hemijsko ciscenje (ima po boljim praonicama)
2. varijanta je neko sredstvo za ciscenje enterijera (imao sam Sonax) ali samo ako nije stiglo do sundjera, ako jeste ne vredi.
3. varijanta je skidanje tapacirunga i sundjera i pranje.

Svojevremeno sam imao nezgodu sa flasom zejtina, upio ga je sundjer zadnjeg sedista na Kadetu. Miris uzeglog ulja je nestao tek posle 3-4 pranja sundjera i tapacirunga arielom u kadi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sphex

Nezgodno, posebno zbog "mirisa"! Probaj prvo da sam dobrano izribaš površinski sa nekim od sredstava za tkanine ili sl. Pa vidi posle par dana da li se oseća...

Ne znam koliko je lako skidati/stavljati navlake i da li je neko ovde to radio na dačijama?

Meni se pre par meseci desilo da sam prolio koka kolu na suvozačevo sedište - izem im pakovanje u meku, plastična čaša se oborila a da nisam primetio u toku vožnje, i ode jedno 0,3-0,4 L!
U principu sam odmah napunio lavor mlakom vodom, natapao sundjerom koliko sam mogao i ispirao jedno 10ak puta dok voda nije postala bistra. Bitno mi je bilo da se površina ne ulepi, a sad ako je došlo do sunđera jbg...
Bitno mi je bilo da
we brake for nobody!

mrsp

#3
Ma najbolje ti je da odeš u neku malo bolju perionicu na dubinsko pranje sedišta.Sedneš i nemisliš  :whistling:

LeNgenda

Ovde Cristi ugradjuje grejanje u sedista, ali ih prethodno i razmontira.

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Wucko

hvala na savetima... ribao sam juče i danas i mislim da mi nije prošlo kroz navlake, sad čekam da se osuši pa ćemo videti šta sam uradio.

@mrps lako je otići u perionicu al meni je JAKO veliko zadovoljstvo kad se sam brinem oko svog ljubimca  :to:

DejanNS

imas 21 godinu a vozas decu  :Smiley: aj reci lepo sta je stvarno bilo  :Smiley: 

salim se  :respect:

sphex

Kad vidim ovaj snimak, bolje na dubinsko ;)
we brake for nobody!

Wucko

 :offtopic:  @DejanNS   znaš ti dobro šta je bilo  :cul: ... imam brata od 10 godina  :nami:

inače, definitivno ne moram da skidam ili da nosim na dubinsko, ništa nije prošlo kroz navlake iako je bilo jako vodenasto (odvratno kad zamislite, zar ne?  :Smiley:). Sviđaju mi se te presvlake na Black Line, ne znam da li se razlikuju od drugih paketa ali ove se pokazale kao jako dobre

Dachaa

Da ozivim temu,sedista su u haosu zbog stalnog vozenja svakakve robe po njima slike ne zelite ni da vidite,e sad da li neko zna koliko kosta dubinsko pranje sedista i koliko je to efikasno..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

sibelius

#10
Racunaj da ti dubinsko nije manje od 30 evrova
ali prosvrljaj malo po netu
ima gomila ovih sajtova sa popustima i veliki broj auto perionica daje popust na dubinsko pranje pa mozes proci i jeftinije

Loganovac

#11
Dakle, posle 12 godina rešim da zamenim "fabričke" presvlake kupljene u Hit autu zajedno sa tada novim Loganom. Međutim, kad sam malo podvrnuo da vidim šta ima ispod njih, odnosno u kakvom stanju su sedišta umalo da padnem u nesvest:


Moj sin Aca dobio zadatak da mi nađe u gradu servis da odradim dubinsko pranje. Kaže ima nekoliko od kojih njegovi drugari garantuju za jednog, naravno najskupljeg, ali problem što zakazuje i nema termina u narednih desetak dana. Meni zapelo pre odlaska na odmor. Kaže moj drug Sale to radi nekoliko godina, počeo je više za sebe pa onda videli ljudi i počeli da dolaze. Vraća se sa odmora u petak, može da radi u subotu. OK, dogovori. Simpatičan dečko, a ja nekako volim da vidim kad je ova omladina vredna i preduzetna, pa računam auto je star i nikad nije kasno da mu zveknem nove presvlake u ne-daj-bože slučaju. Uradio kompletno dubinsko čišćenje enterijera. Slike u prilogu. Zadovoljan sam. 45EUR. Naravno + bakšiš, naše je dete.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Odlično oprano i ulickano.  :to:
Ja ne bih stavljao presvlake...  :ne:

Zoran

Super urađeno, posebno mi se sviđa vrijedna omladina.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix