Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Trebalo bi da odradi posao, mada ja bih isao na fabricku varijantu, sto znaci minimum 60 Ah i 540A.

Takav je Varta Blue Dynamic, ali je 2000 skuplji. U lav autu imaju Fiamm titanium akumulatore za pristojne novce sa 3 godine garancije.

Izbor je sirok, sve zavisi koliki je budzet.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

Imam ProAtomic od 540. Kao što reče komša Keka, i taj od 480 će odraditi posao, ali bih po mogućstvu potražio neki od 540.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

#137
Ne razumem....na osnovu 4 sata punjenja si konstatovao da je akumulator "crko" (iako za 4 sata ne moze da se napuni ni baterija od mobilnog telefona)...pa onda rece da si odlucio da kupis nov, zato sto to nije velika investicija..i na kraju pitas da li je akumulator za Jugo 45-55 dovoljan za Logana koji je pun elektronikle+ klima.....  :fiju:

Pobeda

Kada sam oktobra meseca vozio auto u AK Kompresor(problem za blokadom paljenja), pri proveri svih tačaka ustanovili su da treba da se akumulator menja. Taj papir sam u međuvremenu pronašao pa je to i uticalo na moju odluku kao i to da su čepovi očigledno neko vreme bili suvi i da mi je većina ljudi reklo da više neće biti isti.

Uzeo sam ovaj u AP Sportu, prodavac me je uveravao da je dovoljna jačina. Odbili su 600 dinara za stari tako da je izašao 5890 din.
http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42517

Naravno da jeste investicija ali mala u odnosu na to koliku glavobolju može da donese.

Hvala u svakom slučaju svima na savetima.

Ljota

Odlican izbor, jacina je sasvim dovoljna!  :wave:

zac

To ce da vidi zimus, posle tri-cetiri dana stajanja...

Ljota

Logan nije Zastava, Lada,....

zac

Naravno, zato i kazem...da je Zastava i Lada nema problema... oni nemaju elektroniku koja je nonstop aktivna..

Ljota

Zato verglaju vise puta, logan pali iz prve!

zac

Ni jedan ispravan auto ne vergla vise puta... bez obzira na tip i marku.

Ljota

To vazi i za akumulator! Uostalom i preporuka Dacie je izbor Pobede!

Pobeda

Citat: Ljota poslato 06.08.2015. - 21:03
Odlican izbor, jacina je sasvim dovoljna!  :wave:
Već sam se bio zabrinuo  :)

Pri donošenju odluke sam pored uveravanja prodavca uzeo u obzir i neke poruke sa ove teme.

Citat: dejanz poslato 23.10.2014. - 12:47
Kupljen ProAtomic 56Ah 480A, 33 meseca garancije, cena 6490din - 600din stari aku.
Racunaju 10din po Ah za stari, prodavnica Velko Promet, blizu SC 11. April, N. Beograd.

Citat: hobbista poslato 23.10.2014. - 10:52
Epilog:

Uzeo sam kod majstor-Mileta Polar 54Ah (36 meseci garancije).
6.055din - 850 (za stari) = 5.200din
Rekli su mi da je stari akumulator malo većeg kapaciteta, pa su me pitali da li želim takav.
Obzirom da smo se složili da ne postoji opravdani razlog za to, ostao sam pri ovom kapacitetu.

Kod Reli auta (Battery store) me je iznerviralo insistiranje da za moj auto ne ide akumulator ispod 60Ah (60 i nešto su mi preporučivali), kao i otkup starog - 450 din. Ovo je subjektivno, jer sam mimo ovoga za njih čuo samo reči hvale. Da je bilo malo korektnije po ova dva pitanja verovatno bih pazario kod njih. Varta blue od 52Ah (koji mi ne preporučuju) je 7.450din kod njih.

Ostali su manje-više slični sa pričom, i nešto sitno jači sa cenom - kako prodajnom tako i otkupnom.


Hvala svima na korisnim savetima :friends:
Vreme će pokazati da li je moja odluka bila ispravna  :whistling:

Slažem se da ne bi škodio jači ali sam ovog meseca previše uložio u auto.

DarioGTI

Zadnjih par dana je Logiša malo otežano palio, verglao je malkice sporije, i BC display se malko više dimovao tokom verglanja nego inače. Stvar je bila jasna, trebat će novi akumulator. Prije 2-3 mjeseca sam dao auto na pregled, tamo je i ustanovljeno da je akumulator na nekih 60%, i preporučili su već tada zamjenu. Budući da je sve bilo još OK, odgodio sam to. Sinoć sam planirao da ću ujutro zvati za termin u radionici, i taman sjedam u auto, krenem upalit, a ono vjerojatno zadnjim atomom snage akumulator uspije upalit auto. Pravac radionica. Izvađen je Black Horse kojeg je stavio još bivši vlasnik prije x kilometara i x godina, ubačen je Banner od 60Ah 480A. Zadovoljstvo koštalo ukupno 113 eura (provjera punjenja alternatora + novi akumulator + ugradnja + mast za polove + povratna naknada za novi akumulator - povrat naknade za stari akumulator).

Sada se opet mirnije spava.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Sretno da ti bude ali mi nekako puno 113 eura?
Sam svoj gazda - vazda.

Ljota

Da li neko nesto zna o KELIA akumulatorima ili o fabrici koja ih proizvodi!  :conf: