Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

ex-user

Citat: andrej74 poslato 03.07.2016. - 00:59
Sto bi sad menjao akumulator koji radi?

Preventive radi, sigurnost - da me ne ostavi negde na dužem putu / odmoru. Promenjen.
bla bla bla

Keka

#181
Citat: Lazar@ poslato 03.07.2016. - 11:32

upali po nekad jedva iz prepada, na 2-3 verlglanje


Ako vergla 2-3 puta, onda nije do akumulatora. Mada zavisi brzina kojom vrti. Otidni u neki servis za akumulatore, neka ga premere i po potrebi dopune, mozda se opasulji na jos neko vreme.

Ako uzimas nov akumulator, uzmi sa kapacitetom i startnom strujom priblizan fabrickom, a brend koji daje najduzu garanciju. Interesantno je uporediti i mase pojedinih akumulatora istog kapaciteta, to moze mnogo da kaze o (ne)kvalitetu i dugotrajnosti.

Primer:
1. Exide Excell EB621 12V 62Ah Težina 17 kg
2. Power-Max PM621 12V 62Ah L+ Težina 14 kg
3. Exide Premium EA640 64Ah 640A Težina 16.3 kg
4. Varta Silver Dynamic 12V 63Ah 610A Težina 14.78 kg
5. Varta Blue Dynamic 12V 60Ah 540A Težina 15 kg

Za dizele je Exide dobar, ali je i cena dobra  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Ja kupio pre mesec dana akumulator za Megana. Platio ga 9.200 u ovlascenom servisu, Renault (kazu Varta), 12v-60Ah-600mA.
Garancija 3 godine.

Lazar@

ma akumulator je 100%
nema snage da zavrti, pa ga pustim po 10 sekundi izmedju verlglanja i na 2-3 nekako uspije da upali
i kilometraza i sat i radio mi se resetuju na svako verlglanje

u ponudi imam:
Magneti Marelli Prima 55Ah- 44e
Magneti Marelli Prima 74Ah-59e
Rocket Unlimited Power 62Ah-62e

i varta i bosch za koje jos nisam dobio cjenovnik,ali otprilike 1.10e po amper casu

Aleks

Sartna struja je jako bitna stavka, naročito kod dizela. Ja ne bih uzimao aku sa manje od 570Aen. Najbolje je otići do ovlašćenog servisa i oni će ti po broju šasije reći koji akumulator  ide za tvoj auto.

Loganovac

Citat: Lazar@ poslato 04.07.2016. - 11:33
ma akumulator je 100%
nema snage da zavrti, pa ga pustim po 10 sekundi izmedju verlglanja i na 2-3 nekako uspije da upali
i kilometraza i sat i radio mi se resetuju na svako verlglanje

Nemoj da bude problem u klemama.  :ne:
Ako imaš unimer neka neko nabode one dve šargarepe direktno na stubiće akumulatora (ne na kleme) i meri napon kad zaverglaš. Ako tamo značajno padne (recimo ispod 8V) onda jeste problem sa akumulatorom.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Citat: Aleks poslato 03.07.2016. - 19:51
Ja kupio pre mesec dana akumulator za Megana. Platio ga 9.200 u ovlascenom servisu, Renault (kazu Varta), 12v-60Ah-600mA.
Garancija 3 godine.

Činimi se da je to skuplja varijanta. Zašto kupovati akumulator u ovlašćenom servisu Renault :conf: OK da se radi o ovlaštenom za akumulatore.

Zoran

Najbolja varijanta je kupiti novi akumulator u akumulator servisu.
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Uzeo Duracell Advenced Extended Life & Start 63Ah, 610Ampera...Cijena 72eura sa vracenim starim akumulatorom
Bice dobro ako uspije da izgura koliko rombat, jer je on trajao ravno 6godina...
Da je jeftin, nije...skuplji i od Bosch-a
Ali mi rekose da su najbolji

darconny

Interesuje me, ako neko zna, da li je neophodno da se osigura rezervno napajanje kod zamene akumulatora, tako da alarm i ostali uredjaji ne ostanu bez struje?
Pitam zato sto mi Rombat jos uvek odlicno pali (pet i po godina), pa ako budem morao sam da menjam na putu. Imam ugradjen Renault alarm, koji ima zastitu od secenja zica pa ne znam da li moze da se zaglupi ili ukljuci blokada kod zamene akumulatora.

Hvala :)

Rimad

Ja svoj redovno skidam zbog dosipanja vode i dopunjavanja. Nikada nisam imao problema, osim što par puta nije upalio iz prve.
Alarm mi nije fabrički, već naknadno ugrađen.

Haj probaj, pa nam javi   :Smiley:

Zoran

Za dosipanje vode ga ne trebaš vaditi iz vozila.
Zbog čega ga trebaš dopunjavati? Ja na kamionu dopunjavam tek nakon mjesec dana stajanja :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

#192
Ni zbog dopunjavanja se ne mora vaditi iz auta. Ja ovo moje skupo plaćeno  g*vno (Bosch S4   :ranting: ) povremeno dopunjavam na licu mesta, a planiram da ga pre zime zamenim. Priče o nekakvim oštećenjima koje tako mogu nastati su definitivno urbane legende. Skidao sam nekoliko puta akumulator bez posledica iako imam "fabrički" alarm - jes' da je naknadno ugrađen, ali u ovlašćenom servisu i to odgovarajući prema broju šasije vozila.
Voda se ne može dolivati.

A evo kako je to sve lepo počelo... http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1407.msg64120#msg64120
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

samsung

Ja skidao kleme pokusao da ugasim check engine lampicu i sad mi radio izbacuje poruku CODE.
A kod nemam... :help:
pozdrav iz St.Pazove

gromovnik

Zar code ne piše u servisnoj knjižici?