Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

saša61beograd

Zupčasti,klinasti,španer,dva semeringa,ulje i filter + rad,sve 5700din (57eur).Zastava 101.Tek da se setite kako je bilo nekad.
Brišite ako je off.

Loganovac

Nažalost, nije.  :place:

Što se ulja tiče, Zoran je u pravu, dijelim njegovo mišljenje. Međutim, mislim da će to motoru manje štetiti od onog lupanja ventila na Sanderu. A i nemam nanemu da ga cepam po vrućinčinama. Svejedno, efekti sigurno neće biti vidljivi u prvih 200.000 km, a mojim tempom to je za nekih 15-16 godina, kada će lim biti rashodovan. Znači, sve što do tada prištedim, dobro je.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

sjajna im ta matematika. ti dovezes kola u 8, odvezes u 13i30, naravno da nisu sve vreme radjena, maksimalno 5 sati, a oni ti naplate 7,5. isto sam i sam prosao na prvom servisu, ali plina. auto kod njih 3,5 sata a ne fiskalnom 5x1000din. i naravno nista tu ne mozes!!!

nik

Mali  :offtopic:, ali očigledno je da većina na forumu ne razume sistem funkcionisanja servisa.
Matematika je potpuno jasna i ispravna. Svi servisi imaju normirane sve moguće radnje na vozilima i iste su pravljene tako da ih majstor može ispuniti i ujutru na dan posle godišnjeg, ali i posle 8 sati provedenih u kanalu plus odredjena doza dodatnog vremena.
E upravo to dodatno vreme se koristi u slučajevima kada zbog otežanih uslova popravke (zapekao šraf i tome slične teškoće koje mogu da se dese u toku rada) dodje do drastičnog porasta potrebnog vremena za popravku.
Klasičan primer za gore navedeno je jedan od mojih kolega sa posla, koji je odvezao auto na štelovanje ventila (aktivnost od 1,5 sati rada servisa po servisnom uputstvu) koja se zbog zakidanja šrafa na poklopcu glave motora otegla na 2 dana (jbg mora glava dole na strug).
Elem, da ne dužim, on je na kraju platio 1,5 sat rada servisa koliko i iznosi predvidjeno vreme za štelovanje ventila, ostatak snosi servis.

Veterinar

Da. Rec je o norma-casu. To je uobicajena praksa (cak i majstor koji mi je popravljao TV spominjao je takvu naplatu radnog vremena).

hobbista

Hmmmm... oni čepovi pozadi se skidaju da bi se "uhvatile" bregaste u nulu, prilikom zamene zupčastog kaiša.
Znam da za Renoe postoji plastična "viljuška" koja se stavi na remenice bregaste, i vrši istu funkciju  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Nije diskutabilna primena norma casa za obracun, nego je diskutabilna cena jednog norma casa, narocito sto ista varira od servisa do servisa. Moja dnevnica je kao njihova dva sata, sto svakako nije u redu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ni to nije tema. Koliko košta sat u frizerskom salonu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Podšišivanje 15 minuta = 300 dinara, znači radni čas 1200 dinara. To ne znači da frizer zaradđuje toliko, njegov radni sat u koverti izlazi daleko manje. Mojoj firmi strane firme naplaćuju radni sat servisera do 200EUR + putni i ostali troškovi, pa ipak serviser nema ni blizu toliku cenu u koverti. Pogrešnom  logikom bismo zaključili da mu je plata 200EUR x 8sati dnevno x 23 dana = 36800EUR, a u stvari je desetak puta manje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Bez ulazenja u takve trivijalnosti, jasno je da je cena radnog sata prevelika, u svim navedenim slucajevima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DejanNS

svi ste otisli malo  :offtopic:

Loganovac

A ti bi u moderatore, a?  :hihi1:

Ako je tema cena velikog servisa, kako u naslovu piše, ja tu ne vidim off.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Pre mnogo godina zatekao sam se u WV-ovom servisu (Autokomanda)i video Golfa,novog, sa skinutom glavom.Pitao sam mog majstora šta je bilo,a on mi rekao "kolega menjao zupčasti,pa kad ga je upalio on prezupčio".Još mi je rekao da kolega neće platiti štetu,već da je rizik od ovakvih grešaka i šteta obračunat u ceni servisa!Znači svi po malo plaćamo.
PS pitao sam moju frizerku pošto bi mi uradila "veliki servis"a ona se nešto uvredila!?Šta znaju žene...

Loganovac

Verovatno je pomislila na onaj bezobrazni, iz kanala...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.