Stezanje glave motora 1.4 mpi (K7J 710)

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

szs

#1
Ovde ima prilično podataka za k7m ik7j
Možda pomogne za k7j
Pogledaj 11A 29
Piše 220 +- 10 daNm
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

nik

To je postupak. Servisno uputstva na HR koje ja imam nema ovaj deo uopšte (za K7J i K7M motor, samo za K9K).  :ne:

Samo mala ispravka, da ne bude zabune.
Finalno pritezanje ide pod uglom od 220o+-10. Pre toga je potrebno izvršiti preddotezanje šrafova na 2daNm (20Nm) redosledom prikazanim na strani 11A-33 (od srednjeg na strani usisa, srednjeg na strani izduva, pa spiralno u krug ka spolja).

Zoran

Sasvim jasno i razumljivo. Ako budem trebao glavu skidati od velike mi je pomoći.
Danas prešao 300 km. Ništa loše nisam primjetio osim malko smeđkastu nijansu antifriza
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Kad je menjan antifriz poslednji put? Ako je temperatura normalna, ne gubi antifriz, ne naduvava creva preko mere, nema uljne emulzije u posudi i idealno bi bilo da sistem prođe CO test - mislim da je nepotrebno skidati glavu. Antifriz menja nijansu sa starenjem , to je normalna pojava.

Zoran

 Antifriz je mijenjan prije 150 000 km cijeli.  Prije 50 000 km je rađen veliki servis i dosuto je samo ono što je iscurilo prilikom zamjene vodene pumpe. Od juče prešao 100 km i stanje dobro.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

#6
Nije mi jasno Zoki, vazis za pedantnog coveka, kostalo bi te jos par evrica da si zamenio ceo antifriz na velikom servisu.
:ne:

Zoran

Kićo, kritika je na mjestu.
Nisam ja toliko pedantan. Volim resurse crpiti do krajnjih granica.  Moja greška je neispiranje sistema. Rđavi kajmak je bio skriven u gornjem crijevu koje ide na bocu. 
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Citat: Zoran poslato 04.08.2020. - 17:57
Volim resurse crpiti do krajnjih granica.
Jedva cekam da vidim Sandera na 2 miliona km  :too:

Zoran

Lijepo bi to bilo ali nemam resursa za takav podvig.
Davno su prošla vremena kada sam prelazio 100 000 km/godišnje. Ispunio sam i uslove za peMziju. . .
Lađu polako privodim obali  :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Želim ti iskreno i od srca mirnu luku i bogatu obalu  :ziveli:

A eto, mi smo naučili da antifriz može da izgura 150.000km ali zato lanac razvoda ćemo menjati na svaku drugu zamenu ulja, da se ne istegne kao onaj za biciklo.  :Smiley:

Zoran

Hvala Slavko_bgd. Ja sam život proveo dinamično, kao da sam se 3 x rodio.
Danas prešao 500 km sa prikolicom.
Sve ok.  :to:  :wink:
Sam svoj gazda - vazda.