Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Prepakovao pre neki dan u zimsku obucu. Kostalo 900 d preko sajta sa popustima. Malo sam poranio jer sam sa letnjim gumama presao tacno duplo vise km, pa malo ove da trosim...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Celo vece i jutro razbijam glavu, da li danas da obujem cizme ili da sacekam sledeci (ili neki drugi) vikend  :banghead:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

A što bi uopšte čekao komšo  :conf:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

#1623
Prezuo se. Nazad GY UG8, napred UG9.

Prvi utisci:

- tisina
- meHko

U Kemoimpexu haos, cekaju kola na ulici, pa sam u petrovaradinu kod nekog privatnika bez cekanja obavio zamenu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Sunčan dan iskoristih da nabacim zimski set...gume pregledane i jedne i druge, pritisak podešen, sve redovno bez problema.

Međutim šokirala me jedna druga stvar. Sjetih se napokon da pogledam pritisak i stanje rezervne gume. Guma je ok, pritisak bio na 1.7, a prije godinu i po zadnji put je gledao...međutim felga ozbiljno korozirala. Po svim otvorima na felgi korozija, i to ne ona blaga površinska...baš sam se negativno iznenadio. Jesam koristio rezervni točak par puta, ali uvijek bih očistio prije vraćanja nazad. Izgleda da vanjski smještaj uzima svoj danak...Točak je bio sa vanjskim dijelom prema gore, sada sam ga obrnuo...možda pomogne. Kapiram da su u Loganima rezervni točkovi malo ili nimalo korišteni novi novcati...

gio

Citat: Zee poslato 19.10.2015. - 12:54
Stavih dve Tigar Winter1 185/65 R15 napred, u Beogumi me izasle 4667.00 din. po komadu, sa montazom,balansiranjem i novim ventilima skupa izaslo tek neki dinar ispod 10500,00 din.
Sava Adapto HP, u istoj dimenziji su presle na zadnje tockove.
Ovih dana planiram da zamenim 4 godine stare winter 1 u toj istoj dimenziji i čini mi se da su pneumatici pojeftinili. Iste gume sam kupio 2011. za preko 5000 po komadu!

Vihor

Zamenjeni opanci, letnje oprane, iscackani kamencici, smanjen pritisak i okacene o ofinger.    :cul:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Cuo sam da su se pojavile Wintere koje na sebi imaju "Made in Romania"  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho



Citat: jasho poslato 01.11.2014. - 17:40
Tigar  kao brend je mrtav, ukinuli su ga izgleda ovi iz Mišelina i od skoro je u prodaji wintera pod imenom Taurus (bik) winter, ja danas slikao u tempu novi brend, mogu vam reći da mi je pomalo žao, nije to toliko bila loša guma, barem ova zimska :place:

Michelinova fabrika u Rumuniji, ista ona sa čijim sam fabričkim gumama dobio vozilo Michelin Energy made in Romania, očigledno Michelin nešto pretumbava, iz Pirota prošle godine izašle wintere sa drugim imenom Taurus! :ces:

jasho

U novom autobildu izašao test 50 zimskih pneumatika, uključujući u  Tigar Winter1 i Taurus (čitaj opet winter1  :hihi1:) elem kao i njih su testirali , ali zamislite nisu zadovoljili kočenjem na mokrom, pa su odustali od daljih testova po snegu itd :fiju:, ukratko ovi naši iz auto bilda pošto uglavnom preuzimaju testove iz nemačke centrale gde su testirani ovi ,,uspešniji'' modeli i proizvođači, ali da bi se raja krenula da se pali i žari shodno patriotizmu lokal patriota, ubacili i ove, ali nisu zadovoljili (nisu ih ni testirali moje mišljenje :kava:) elem zanimljivost navodno Tigar Winter se bolje pokazao od Taurusa :doh: :fiju:

Keka

#1630
http://www.autobild.de/bilder/winterreifen-test-2015-185-60-r-15-6049067.html#bild1

Neka se ljuti koliko ko hoce, ja njima verujem. Wintera kako god se zvala je Š klasa gume u rangu sa Kineskim gumama.

To sto nekome odradjuje posao-potpuno druga stvar.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Pa sad,svaka guma približno kružnog oblika i ako nije šuplja, odrađuje posao.Wintera je postala srpski standard,kao šljivovica ili čvarci ili Guča.Koliko je zaista dobra ili loša,to zna sveznajući Auto-bild.Znaju i milioni vozača u Srbiji i okolo,ali njihovo mišljenje nije relevantno.Treba verovati Nemcima,pa kad su Nemci varali?Nikad (ha,ha,ha).
Da je Continental umesto Michelina kupio Tigar,verovatno bi rezultat testa bio povoljniji za Winteru.
Ono što me zaista brine je što se proizvodnja Wintere seli van Srbije,sudeći po onome što se ovde piše.Ako Wintera nije Made in Srbija,ne bih je kupio iz inata.Kupio bih Savu eskimo,možda.
Pošto Tigar nikad nije imao nikakav sajt da tu prikaže svoje gume,bojim se da je kao brend otpisan.Nadam se da nisu otpisani radnici iz Pirota koji su pravili gume (kakve,takve,ali su se prodavale).

Keka

Tigar je imao sajt, ali odavno nije u funkciji.

U krajnjem slucaju ne moram da verujem Nemcima, dovoljan mi je nauk sto sam Winteru posle jedne sezone prodao na kilo, umesto da ih bacim, zato sto su se iskrivile. Na suvom su se ocajno ponasale, mogu da zamislim kakve su tek na mokrom. GY sam zadovoljan, iako na suvom i u krivinama ima osetne razlike u odnosu na letnje gume. Ali to nije dovoljno merodavno. Sto se Srpskih standarda i merodavnosti tice (auto mi trosi 5-, a nijeznik mi je 25+), niko nikad nije uradio ni jedan test sa brojcanim pokazateljima. Sve se svodi na rekla-kazala.

Ima ovde jos ljudi koji su gume kako zimske, tako i letnje, kupovali na osnovu testova, i bili su (pre)zadovoljni.

Na posletku, ili na pocetku, novcanik je onaj koji odlucuje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Ja sam Winterom zadovoljan, cim mi izvuce auto iz Krcedinske gudure po snegu i blatu , znaci da valjaju...i slazem se sa Sasom, dokle god Tigar bude Made in Srbija...kupovacu ih, promenili se to, necu za inat....

Jelenko

Takodje zadovoljan sa winter1 gumama,od kad vozim daciu njih koristim preko citave godine.Za moje potrebe sasvim zadovoljan,samo se jedna potrefila da ne valja.Zao mi je sto se ta guma vise ne proizvodi... :place: