Lajsne za vrata

prethodna tema - sledeća tema

Drejk

Da li ih je neko stavljao? Ima li ko kakvu sliku i naravno koja je cena?
Nisam nasao temu o ovome.  :ne:

Gagi1/2

#1
A na koje lajsne misliš? Pretpostavljam na kedere?  :ces:
Probaj to da ukucaš u Pretragu.

Drejk

Na lajsne na vratima mislim. Ima gumenih i plasticnih ali ono sto sam ja vidjao su mi uglavnom ruzne. Zato sam pitao da li je neko od vas stavljao pa da vidim kako izgleda jer sigurno ima i nekih lepih.

Gagi1/2

#3
Aha, znači one na ivicama vrata.
Ja sam ih stavio posle tri dana jer mi je klinac, prilikom otvaranja, zapucao vrata u ogradu :banghead:.
U principu, to i ne izgleda tako loše. Dobro - vidi se da je after market, ali ako pažljivo namestiš - može da bude sasvim prihvatljivo. Zavisi i od toga koje ti je boje auto. Ja sam našao iste boje kao karoserija (srebrne) i lepo su čučnule :dobro:. Prodaju se u raznim bojama, a imaš i providne ali bolje da te ne uzimaš jer posle izvesnog vremena požute i isprljaju se.

Lajsne su široke oko 5-6mm. Već imaju u sebi tanak sloj silikona koji ih lepo drži da ne spadaju, tako da ne moraš da koristiš nikakav lepak. Jedino obrati pažnju pri vrhu ivice vrata. Ona se nekako nezgodno savija prema krovu pa tu lajsna oće da spada. Samo je pričvrstiš sa parčetom lepljive trake, jedno nedelju dana, dok ne dobije oblik i dok silikon ne uhvati.

Kupuju se na metar. Imaš ih na Najlonu - tamo su najjeftinije. Ja sam uzeo u Gumatiku, u Temerinskoj ulici. Ne sećam se tačno koja je cena bila - mislim oko 100tinak dinara/m. Treba ti oko 5-6 metara za četvoro vrata.

krle

 Opet konfuzna situacija u našim redovima   :banghead:
Da li se misli na:

A)


ili

B)






Drejk

#5
Auu ljudi :Smiley:

Trazim te pod A, i lepo u naslovu pise za STEPWAY-a. U profilu sam zaboravio da dodam Stepway, koji je u medjuvremenu i stigao. Kao sto sam rekao, vidjao sam i gumene i plasticne.
Svraticu jos i na Najlon da vidim kakvih ima.

Hvala na odg u svakom slucaju.

Zare82

A jel neko video u Bgdu gde iam da se kupe ono pod B...tj meni mnogo nesto duva pored vrata...pa da to probam tako da resim..>?! :(
Zaljudjenik!!!

DrJekyll

B ima u Tempu ili nekim radnjama sa auto delovima, a što se tiče duvanja tu malo pregledaj temu za izolaciju. :dobro:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Zare82

Bas sad idem u tempo... :) pogledacu... gledao sam to za izolaciju...al meni bukvalno duva hladno pored postojecih gumenih gedera iako je sve vec nastelovano kako treba,mislim,bolje ne moze...i primetio sam,ako vi niste,da postoji razlika u  istim loganima samo zavisi kako koja serija,U RAZMAKU IZMEDJU DVOJE VRATA....kao da nisu standard vec malo je veci razmak na mojim i komsijinim,starijim loganisma...i na onim sto imaju onaj mali spojler na zadnjem gepeku(dakle novije dacija) i kod njih dosta manje ducva...a izolacija je sitsa...svasta stvarno... al resicemo :)))
Zaljudjenik!!!

nik

Moja ti je preporuka da ne stavljaš te pod B.
Ja sam bio stavio, ali prvo što skupljaju vlagu i prljavštinu ispod i drugo što ako negde dokače, a dokačiće sigurno jer vremenom se stvrdnu i blago promene oblik, ali sasvim dovoljno da kače susedna vrata i krilo i oštećuju veoma "kvalitetnu" farbu.
Ako ti je cilj izolacija od duvanja, buke, promaje,... imaš temu na forumu pa vidi kako su drugi rešili sa diht-trakom za stolariju čija guma je mnogo mekša i ne oštećuje farbu.

stalker

Baš ove sa slike B, kladio bih se da su sa mog Logana. Baš sam ih jučer skinuo i postavio nove.
Ove su na autu već skoro 7 godina i skroz su postale krute a kad sam ih kupovao napravio sam grešku. Uzeo sam prozirne misleći da će će najbolje odogovarati boji mog Logana što se pokazalo promašajem. S vremenom su požutjele a ispod se nakupila prljavština koja je bila vidljiva kroz prozirnu plastiku.
Uz to su kao što je primjetio nik na nekim mjestima dodirivale lak drugih vratiju i tu ga mjestimično oštetile.
Nove koje sam sad kupio su srebrne i malo su drugačije profilirane tako da ne dotiču lak na drugim vratima ili dovratnicima.
Na žalost nisam stigao slikati ove sadašnje ali se nadam da će dobro obavljati funkciju za koju su namjenjene.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

krle


Tačno, iskoristio sam tvoju fotografiju.

Zare82

Uff...ajd razmislicu jos malo...ne znam sta da uradim...jos!
Zaljudjenik!!!

mrsp

Ja sam kupio u Metrou (slika pod B).Ima ih još uvek. Prvo su mi spadale prilikom pranje a onda sam stavio živu gumu (a ona ujedno i sprečava nagomilavanje prašine i ostalih stvari)  sada je Ok  :too:
Meni za sad odgovara i ja sam zadovoljen  :dobro:

silent

Čime zalepiti ove lajsne ˝pod B˝? Sintelan, neutralni silikon?