Rucica menjaca-Kugla menjaca Styling

prethodna tema - sledeća tema

damirko

Nekako mi se svidjaju one raznorazne rucice menjaca odnosno kugla na koju naleze saka vozaca.Razmisljam o tome da je promenim.Dali je to neko radio i kakve su sve "kugle" na trzistu.Malo sam zagledao i cackao oko rucice ali mi ne deluje kao da moze lako da se skine.Isto tako znam da ima raznoraznih precnika sipki na koje se navlaci kugla.Naravno o ukusima ne treba raspravljati ali bih voleo da vidim neke predloge...

staracstol

Pa jel može da se skine postojeća?

damirko

pa nisam siguran ali vidim da zeljko ima u ponudi samo kuglu pa mi nekako deluje logicno da moze da se menja

staracstol

To je kugla od sandero/logan ph2, sa ph1 nisam siguran da li može da se skine. Ako neko zna, nek podeli sa nama...

Zoran

Gledao sam iz kanala poluge i prilično mi slabašno djeluje taj mehanizam. Nemojte ga puno silovati da ne bude skupo.
Sam svoj gazda - vazda.

DarioGTI

Kugle ručice se naravno mogu skinuti, samo treba dobre muške snage da bi ju se skinulo, nemaju navoj već neko veoma jako ljepilo - tako kažu na Reno forumu...  :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Aleks

Na ph1 se kugla skida bez problema. Samo treba jako povlaciti na gore, ali i pazljivo, laganim uvrtanjem levo-desno. Skidao sam je vise puta, nije lepljena, samo je na kraju sipka "radlovana".  :wave:

taNok

Meni lepa ova aluminijumska ko sto moja keva ima na giulietti ali nemogu nigde da nadjem takvu a jeftinu

staracstol

@Aleks: Hvala za info.
@taNok; Jel to zapravo od aluminijuma il je plastika ukrašena da izgleda ko alu?


damirko


staracstol

@ taNok: Kakav je osećaj kad je dodirneš zimi, ono ujutru na ljutom minusu? Lepo izgleda (od njih se ni ne očkuje ništa drugo do najbolje) ali mi nekako Al koji je ultra termo provodan kvari doživljaj.

taNok

stavi ruku na haubu ujutro  i dobices odgovor :)

staracstol

Pa jel bar poklanjaju rukavice uz kola  :ces:

Dachaa

Ova je najlepsa po meni... http://www.kupindo.com/kupovina/Auto-i-moto-delovi/Tuning/rucica-menjaca/9621335

@taNok :offtopic: Covece Giulietta je najlepsi auto koji trenutno ima da se kupi.Neverovatan je!
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(